Cigarete vs. Duhan za motanje

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Odgovori

Što pušite?

Cigarete
8
9%
Motam Duhan
45
50%
MJ only
24
27%
Hvala, ne pušim
13
14%
 
Ukupno glasova: 90
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la vidra »

pazite sad:
ja sam počo pušit sa 25 godina!!
svi živi se čude kako to sa 25, ko još počinje pušit sa 25 i slične gluposti. moja stvar kad ću počet... pušio prvo cigarete, pa se prebacio na duvan i motanje, pa opet pušio isključivo cigarete (kontaminacija, bok :) ).. i tako 4 meseca, tu negde. i onda ostavio sve, i duvan i cigarete.

od duvana sam pušio najviše karelijasa i gold virdžiniju. virdžinija je jaka, slažem se. znao sam je često pušit u kombinaciji sa đikom, a kad sam počo dimit cigarete, smotam cigaru sa gv i ne mogu je ispušit do kraja - prejaka.

od cigareta sam probo sve i svašta al najviše sam se držo malbora i west-a. sivi west pogotovo.

ne planiram više šitpu ni jedno ni drugo, osim đike. moraću probat ove lagane duvane koje ste predložili za kombinaciju sa đibicom..
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la 314 »

ja sam propušio u 18. godini, pušio sam isključivo bijeli ronhil, prije tri godine na svoj rođendan koji je 27.1. sam bacio u peč pola kutije i nisam poslje zapalio do sljedeće nove godine :) onda sam opet počeo pušiti da bi ove godine opet na svoj rođendan bacio cigarete. to je trajalo par dana, zatim sam još koji tjedan pušio bijeli walter; koji mi je usput bio odvratan, na taj način sam manje pušio, da bi prešao na motanje duhana i sad ne mogu smislit čik, super mi je golden virginija, što zbog okusa, a i mogučnosti ponovnog zatvranja vrečice da bi održao vlažnost.
prednosti, manje novaca, smotaš si koliko ti u trenutku paše, ne smdi, i podsjeća me izgledom na frulicu (jer motam u one plave smoking rizlice) jer mi je nekak lakše, pošto aktivno ne pušim marimahunu skoro 4 godine :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Malbasha »

poceo sam eksperimentirat sa duvanima, i danas sam uzeo ovaj
slika
nemojte da vas primami ova ambalaža :)) tek sam sad vidio da je ovdje vec netko napisao - otrov :bigsmilee:
idem se sad pomucit sa preostalom polovicom trube
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Red »

=)) jaooo ima tih duvana ubi boze, jeftini i losi a ovo je jedan od njih. i sama sam eksperimentirala sam tim duvanima, svaki tjedan drugi kupovala i pod zadnje pusim Black devil (crni)

Ne znam jel ga netko do sada spominjao, ili mozda ja jesam, ali zbilja je fin. dokaz za to je- nema ga za kupit nikad, svi ga kupuju, a sada nema ni dobavljac. sranje...

slika

ovaj bijeli nije tako dobar, kao crni npr. Crni ima lagani flejvor vanilija, nesto slatko, ali ne toliko jak. pa po volji. 25 kn.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la kontaminacija »

duhani su prokleto skupi ..
nekad je bila dobra ušteda na cigarama ako si pušio duhan a danas toga nema više.

rizle su poskupile, filteri su oduvjek bili skupi a sada su još i skuplji a duhan je brutalnih 30+kn.
bio sam svagdje po evropi i recimo u švicarskoj je kutija cigareta SKUPLJA od 40 grama duhana. ..

znači šta ? treba ti 50- 60kn da bi si kupio početnu opremu za motanje ? zar ne ? ... a i pitanje dali bi mi više duhan bio kao što je nekad bio ,,, a pogotovo dali bi trajao 6- 8 dana kao što je prija trajao.

sad kupim mekani york i pušim ga dva dana. nemogu vam opisati koliko mi je ta cigareta "cool" ....

ovdje kod mene ima na više mjesta kupit duhana direktno s polja. znači duhan s polja drito izrezan i ona to ekipa s mašinicama stavlja u one papiriće i dobiju neke cigare koje su kao uber jeftine a i svi se kunu kako je to "pravi pravi duhan bez aditiva pa je zato zdraviji i baš ću ja živjet 95 godina isto ko i moj pokojni djed koji je isto tako pušio prav pravcati duhan bez aditiva pa je zato i živio 95 godina"
je da, moš' si mislt :-?

ali ipak, nekako u sebi živim u uvjerenju da ću prestati pušit te proklete cigare.
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Frenzy »

George Karelias, jedan od razloga zašto sam prestao pušit cigarete. Prefin duhan nisam, mogao vjerovat a uvijek sam tvrdio da nema šanse da prestanem pušit cigarete i počnem si motat. Ne znam za ostatak ali meni Karelias miriši na one kolače čupavce smeđe s kokosom :P S tim da mi Bali Shag nije loš, pogotovo Bali Nature.
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la sometimes »

slazem se za kareliasa - najbolji sta sam probao, mirisi malo aromatizirano ali je za pusenje super, eto i ja sam kad sam probao taj duhan pustio cigare - skoro, bas ono kad sam ga zapalio rekao sam pa ovo je kao cigareta - to je to, ja sam nasao svoje mjesto pod suncem :D
....it didn't make any sense.....
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la mr. gljiva »

Podravska golden virginia iz ekološkog uzgoja, pod tim se prvo misli bez aditiva. Miriše skoro kao slama (predivno) i nimalo ne pali grlo da ga moram khm khm pročistiti ili nema šanse da se zakašljem. Okus je čisto onako nikotinski "punch",ali opet ne sjeda teško na pluća. Soba ne smrdi,a i prsti imaju skroz slab miris po nekakvoj spaljenoj biljnoj materiji/smoli prije nego po cigareti.
Za 60kn 400g :D deal samo takav u ova krizna vremena :D
skuliran do jajc :thumbsup:
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la In The Clouds »

Ja sam sad na Orlandu. 20 kuna - 40g. Nije uopće loš duhan.
Life is good...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Red »

znate onu Zbog svjetske krize....nemam za rizle.... od dubioze?

eee paaaa..... nemam za rizle, nemam za duvan...dakle, ne pušim :D što nije niti loše... ali me nažalost pita navečer, uf. imam jedan tabak sa strane za si medeziju motat, ali u biti ne pusim tokom dana uopce.
navecer zapalim ako mi dode gust, ali to je to. :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori