Cigarete vs. Duhan za motanje

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Odgovori

Što pušite?

Cigarete
8
9%
Motam Duhan
45
50%
MJ only
24
27%
Hvala, ne pušim
13
14%
 
Ukupno glasova: 90
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Red »

Pita se pitam, koliko se ekipa ovdje truje? :-?

jos dok sam bila na faxu, 1998/2001, pušila sam neka sranja, dok me financijska situacija nije prislilila da se bacim na duhan za motanje. nakon sto sam se navikla na taj ritual motanja i okusa, vise nikada nisam stavila cigaretu u usta.

moram vam priznati da cigateru kao cigaretu nisam zapalila sada preko 9 godina, jednostavno ne mogu podnjet taj okus a ni debljinu filtera u ustima :)) okus je uzasan a i nuspojave jos gore.

citajuci vidim da cigarete nose milijon sranja u sebi koje dodaju kemijskom obradom duhana, pa vise ni ne znas sto pusis a sto je duhan. nema zdravije, jer truje i jedno i drugo, ali opet mislim da je Duhan za motanje bolja varijanta.

zadnjih 2-3 godine pusim samo ovaj Original Choise sladak miris a i okus koji baca na vaniliju, mada na kesi pise oriental flavour, ipak je veci dio vanilia, a ja vam vaniliju obozava i volim tako da je po meni ovaj duhan savrsen.

slika

mada su se naknadno pojavili i cherry i vanilla flavours, mada nisu ni dokoljena ovom smedem

slika slika

vecina ljudi ne moze pusiti te mirisljave i slatke duhane, ali ja druge npr ne mogu jer mi je okus odvratan :) ali zato moram napomenuti da marimahuna u kombinaciji sa ovim duhanom meni odgovara savrseno, dok drugi pizde cim u to zamotam =))

zanima me koliko vas se truje cigaretama a koliko vas mota duhan (i koji) i koliko vas je samo na Zelenome :D vjerujem da nas ima raznih...

pitam se takoder, zasto su ljudi toliko lijeni motati duhan a svi kao kazu da je bolje :P nema mi logike. motanje je pitanje navike, a vjerujem i da debelo pomaze kronicnim ovisnicima da bar malo manje puse. takoder su cijene pocele biti bezobrazno visoke.
duhan koji platim 26,50 kn pusim oko 5 dana i ustedim zbilja jako puno love, ako razmislite malo.. cigarete su zbilja velika investicija kada pogledate. sjecam se kada bi dobila 10 kn za marendu i za to kupila York i popila kaficu, hehehe dobri stari dani :ymsmug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Shaman Shandor »

Duhan dosta pušim nažalost ali na sreću to znači da dosta duvam. Općenito mi je gadan duhan u svakom pogledu i nikad nisam razumio pušenje. U pravilu kupim si za rolat ultra light cigarete kad imam para jer su totalno slabe, al ih svi pušači mrze. Nekidan sam pušio joint s onim black devil duvanom i nije loše.
Čini mi se da duvani ti za motanje lošije gore kada su u jointima.
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Malbasha »

stvarno nevidim svrhu pusenja duvana..nista ne radi,smrdis,trosis brdo para,ubije te :) jedino eto ako ti je dosadno motas nesto po rukama
tako da nepušim i nevolim duhan, a smatram da je dobar samo u situaciji je pomjesan sa travom :D

zato sam u zadnje vrijeme poce otkrivat koji duhan najbolje pase uz travu i koji je najlaksi, znaci da me ne kolje u grlu previse (jer nisam pusac pa mi zasmeta dim nekad :) ) i da ne smrdi.
kupio sam neki ronhhill ultima jer je ima najmanje katrana nikotina od svi ostali al opce nije tolko light i isto mi je ruzan nekako :D ima ko kakvu preporuku
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la ckola »

ja možda imam tu sreću da živim u kraju gdje se duhan sadi generacijama pa pušim tzv. domaći duhan.
to je čisti duhan,bez ikakvih kemijskih dodataka i posebnih obrada...naravno ima jači, slabiji itd,
pa se taj slabiji dobije tzv. parenjem(držanje na pari 10,20 minuta,ovisi već o tome kakav želite).
miješa se par vrsta...ma varijacija je bezbroj, tako da si izabereš onaj koji ti odgovara i kupuješ
fino kilu za 100 kn...stari moj, pa ti računaj!
a i ja sam uvjeren da je takav,bez kemije,manje štetan...nekada,kad sam pušio ove cigarete klasične,
znao sam,pogotovo ujutro,dušu iskašljavat...otkad pušim ovaj duhan toga više nema. nije da ja sad tu nešto brijem da je taj zdrav ili ovo ono...meni paše i po okusu,kvaliteti a bogami i cijeni.
a na koncu konca,sa duhanom je kao i sa mnogim stvarima,što je Red već rekla-stvar navike!
svega nekoliko dana da pušiš nešto sto ti totalno nevalja, navikao bi se i postao bi ti dobar,tako da je u ovoj krizi možda najbolje ono što je najjeftinije...a možda bi na koncu shvatio da je to i inače tako samo što to nije cool i nije marlboro pa nije društveno prihvatljivo, pogotovo u ovom našem društvu totalno iskrivljenih vrijednosti!!!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Red »

dodala sam u anketu i Hvala, sto ne pusite, pa se anketa ristartala :)

od ljudi koji inace ne puse, rekli su mi da im odgovara Original uz pljugu, lagan je i aromatican :) pokusajte!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la mr. gljiva »

Original cherry in d haus, inače nikakve cigarete ili slične gadarije.
Dobra su sva 3 jer se udahnu bez problema, a i dim se ne uvlači u zidove,pokućstvo :)
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Red »

eee to, to svi kazu, da im kuca ne smrdi kada puse ovaj duhan, sto je vise nego odlicno, pa cak mislim da niti meni roba toliko ne smrdi koliko bi od cigareta.

znam kada dode netko kod mene tko pusi cigerete, dva dana luftam kucu i osjetim smrad, medutim od ovog duvana ne osjetim nista, ok..mozda sam oguglala i sama na njega, ali i drugi potvrduju :P
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Mudrac »

ja sam se trovao i jos se trujem..e sad sa chim sve-->nikad stalno iste(volim da experimentisem jbg. a i zavisi sta se ima i za sta se ima),pusio sam i na motanje onaj Samson dobar je i da nije tesko motati ali se malo skrece paznja na sebe :D
Mada ja stalno imam unutrasnju borbu pusiti ili ne pusiti pitanje je sad,tako da sve zavisi od raznih faktora nisam strastveniisam pusac tako da mi nista ni ne znachi da promenim *brend*.
Posle zurkanja kad ode kutija nekad i nesto malo preko onda jedan rehab par dana....i tako u krug mada ne planiram da pusim ceo zivot...Cool mi je i lula....najbolja mi je cigareta dunhill de lux filter je tooo :) ..a da je finansiski odrzivo uvek bih pusio cigarilose.5 kom i to je to a ne ovo pusis jer si napravio pauzu u nechem jel, i iz dosade.(najchesci podsvesni razlozi)
Mrzim smrad prztijo posle cigarete i smrad duvana u sobi pred spavanje X(

Sta mislite o cigarilosima ako je neko probao???eto imao sam jedno iskustvo da drugar nevoli cigarete i dam mu da proba:reko ove bi voleo,i svidelo mu se....u pitanju je bio MOODS
P.S. Sto se tiche naslova teme-->Duvan za motanje ali sa filterom
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Sophia »

inače sam nepušač, prije sam znala malo začinjavat sa cigaretama i duhanom, ,, a več neko vrijeme nekoristim ni duhan a od cigareta bježim na široko,, jer kad mi netko u društvu mota sa cigaretom ovisi kojom,, čak i odbijam,,jer nekak teško mi je to uvlačit, baš me pika,

dok duhani e njih ima finih i blagih ,s njima još i može proć, pogotovo slatki hehe :)
ali eto , sad je došlo do toga da mi je i s duhanom malo poteže pušit ak je neki jeftiniji bš mi pika grlo , pa sam počela nagovarat ekipu kad su kod mene da puše mentu hehe :) kao iz solidarnosti prema meni, ipak su u mom stanu hehe

ali u globalu izbjegavam duhanske proizvode pogotovo cigarete jer su mi odvratne, a blago rečeno stravstveni sam pušač :D

a jbmu, sad sam skužila da sam pogrešno glasala hehe, MJ only :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la kontaminacija »

počeo sam pušiti negdje u cca drugom srednje. onako na velikom odmoru i samo dok pijem. i tako pušio i normalno propušio.

kad sam se zaposlio na prvom poslu, skontao sam da pušim skoro dvije kutije cigareta na dan i jednog dana u lokalnoj trgovini kupio duhan (samson plavi) filtere i crvene rizle.
poslije toga sam pušio duhan skoro pa 4 godine.

šta mi se počelo događati. i taj duhan sam krenuo pušiti ko nenormalan. kako mi je na početku 40 grama duhana trajalo šest dana to se kasnije smanjilo na tri, pa se opet malo povećalo no tu je to negdje.

bio sam svaki put kad bi legao (došao u horizontalu) počeo kašljati. i to je bilo dosta nezgodno da mladić od 22-23 godien kašlje ko djed od 90. tadašnji cimer me je bio upozoravao kako to zabrinjavajuće zvuči noću itd itd.

ii jedan dan ja rekao neću više pušiti. i tako uz malo volje nisam bio pušio sve do ove jeseni.

sad trenutno popušim dvije kutije cigareta tjedno i to jednu kad idem van a druga mi stoji onako za gušt negdje u hlačama. u zadnje vrijeme preferiram onaj bijeli malboro gold novi na tržištu.

premda sad kad malo razmislim da bi mogao neki bali shag si kupiti ovih dana :D
Odgovori