Cigarete vs. Duhan za motanje

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...

Što pušite?

Cigarete
8
9%
Motam Duhan
45
50%
MJ only
24
27%
Hvala, ne pušim
13
14%
 
Ukupno glasova: 90
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Red »

bijeli bali shag mi je takoder dobra zamjena za original choise, ali ljudi, bravo, zbilja neka zdrava ekipa :D

:ymapplause:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Malbasha »

haha, bas sam mislio komentirat na poll
skroz mi je drago jer nekuzin zasto bi neko pušio
ajde vi(ti :D ) pusaci objasnite zasto vi opce pusite, al da razlog nije ovisnost :)
nego evo npr zasto si se ti kontaminacijo vratio pusenju :-?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Red »

ja jednostavno volim zapaliti duvan :) nije neka velika mudrost...nakon toliko godina sto pusim i dalje mogu cijeli dan ne zapaliti ako radim nesto drugo i ne "pita me" da zapalim... znam u biti pusiti vrlo malo tokom dana i onda opaliti kamikazu na svoja pluca...ali zbilja nema neki razlog osim gušta, jer da ga nema ne bi ni pusila, jer vidim da bi prezivjela bez, dok me MJ usrecuje :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la kontaminacija »

malbašo to je odlično pitanje zašto ?

paaa dok sam bio prestao,, kad bi netko pušio pokraj mene ja sam si u glavicu stavio da mi taj dim smeta i što je najbolje i smetao mi je-- tada.

iii da tako mi obilježeni u sebi uvijek nosimo tog vražićka koji nikada nespava i tako malo tolerancija pala s jedne na još jednu i tad sam nekako znao da je kraj.
cigaru sa starim, cigaru uz kavu (cijelo vrijeme nisam ni kavu pio u kompletu s cigarama) i malo po malo mi je bilo više bad žicati i šta. na kiosk po zigarete pa po druge,,,

jedino što je dobro što eto kako tako nepušim mnogo. tri navečer AKO i petkom i nekom subotom uz neki alkohol kutiju.

u ovome svemu sam primjetio da mi je volja fakat slaba. cijeli život se nisam odvikao kopanja nosa, grickanja noktiju a sad na kraju ni cigara....
u zadnje vrijeme se trgam nekim sportovima, trčanjem biciklarenjem, veslanjem,... i slabo odnosno nikako mi ide za zamjena ovisnosti s ovisnošću...

na kraju,,, teško pitanje zašto pušimo,,, valjda iz gušta ili "ćeifa" jel na kraju krajeva sve su to ritualne ovisnosti poput cigara, kave, bijelog... sve čisti ritual.

jedna interesantna stvar, kad sam napljugan onda nemam baš nikakve potrebe za cigarosima.
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Malbasha »

dobro i ocekivao sam ovakav nekakav odgovor, jasno mi je, iako cesto cujem od pusaca kako i taj gust izgubi smisao, npr na kavi zapale jednu iz gusta, drugu, al već za treću i svaku iducu bi si plesku dao :)

al dobro, da nije ovisnosti pitam se bili mislili da je taj gust vrijedan tih para, zdravlja i nakraju da skuzis da nemas snage se odviknut :D
iako ovo vi mozete i mene pitat isto za MJ, potrosim para malo manje zdravlja :p al neznam, ja uvijek mislim pa trava makar nesto radi a ovaj duhan je koda pusis u prazno :D
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Indigo »

Osobno preferiram duhan za motanje, ali čim se vratim u svoj rodni kraj prebacim se na bijeli walter. Par puta sam provala kupiti duhan za motanje, ali svaki put bi mi tete na trafici uvalile nesto totalno isušen i nepušljivo, totalno nemoguće za smotat. Kad sam u Zagrebu volim uzet Golden Virđiniju koji mi odgovara jačinom - ima zip lock zatvarač, tako da se moj prešz duhan ne može osušiti jer sam jedna od onih kojima kesica traje i po 3 tjedna :)
slika
osim virginijice volim i black devil, i to onaj crni, najviše radi mirisa. Jedino mi je žao što to ljepše miriše ljudima oko mene nego meni samoj koja nakon pola cigarete više ne osjećam onu "spešl" aromu.
A provala sam i sve drumove, svijetloplavi mi je bio gadan, a modri i žuti su mi okej. Zasad jos tražim svoj brend, mislim da će to ipak imati neku aromu jer stvarno ne volim kad mi roba/kosa/stan smrde.
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Elf »

Golden Vir. ima prefin okus, nakon nje nisam zapalio cigaretu (kao i druge duhane, probah svakojake), i za mj mi je finiji duhan, duže gori. No, kako je svi vole, treba naletit na nju, nema je cesto kad zelis. Kao zamjenu koristim plavi Bali Shag.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Red »

znam, mnoge koji to puse, i ja sam probala, meni to malo jako. ali nikakve zamjerke duvanu ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la extranoize »

Malbasha je napisao/la: ja uvijek mislim pa trava makar nesto radi a ovaj duhan je koda pusis u prazno :D
to je i moja filozofija :)

jel može neka preporuka duhana za miješanje s ganjom? neki najslabiji, al da je fin :D
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Cigarete vs. Duhan za motanje

Post Postao/la Malbasha »

ja sam trazio isto neki koji najmanje zagađuje
i po specsu jedino ove imaju ovako malo svega http://www.tdr.hr/proizvodi/ronhill/ronhill_ultima.htm
katran 2, nikotin 0.2 , ostale sve 4-10 katrana i 0.4+ nikotina :D

sad neznam jesu fine jer meni su sve ruzne kad ne pusim
Odgovori