Bicikliranje

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la HypnoToad »

Hvala! :thumbsup:
Ono što sam primijetio kod Darta je da mu treba dosta da se razradi. Prvih par puta kad sam sjeo za volan mi je bio dosta tvrd, vožnja neugodna, i moram priznat da sam bio razočaran. Tek nakon jednog dobrog zaleta po grbavom makadamu, 30+ km/h cijelih 5 km je pokazao svoje pravo lice, sad mi je odličan!
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la pecurko »

Ja pedalam Bianchi extreme BMX, citav zivot... Ranije sam imao ekipu, svasta smo radili, skakali sa krova bukvalno, vozili niz kanjone i jaruge, ali i dalje najvise volim urbane povrsine, stepenice, trgove. Ljudi se okupe i gledaju, potajno se nadajuci da cu slomiti bar nogu ili vilicu na njihove oci :ymdevil:
Nikad se nisam navikao na brzinke i montice, kad sam bio klinac to je bilo za pozere, kasnije kad su se pojavile dobre bicikle ja nisam imao kintu za to, tako da cu ceo zivot imati ovaj BMX i pored njega skate, dok bas ne omatorim :eeek:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la mr. gljiva »

Osjećam se ko neki noob sa Norco-m kineskim kad netko baci sliku jače klase mount-a :p kupio ga sad će godina dana, platio 2800kn, koliko para toliko i muzike,ali prvenstveno mi treba za do faksa i grada pa kad pogledam uštedu u kartama zet-a ili prigradskog vlaka računam da će mi se do 6tog mjeseca isplatiti u potpunosti.
O zdravlju i kondiciji neću ni pričati samo me u gradskoj vožnji nerviraju ljudi bilo da su pješke,na biciklu(starčeki) ili u autima prolaze kroz debelo crveno sa troje male djece na stražnjem sjedalu...retardirano mnoštvo :D

Dobro pa sam malo na periferiji pa ima drugih tura,ali su većinom uzbrdo-nizbrdo :ymparty:
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la HypnoToad »

Pa šta ko noob, ako je tebi dobra i zadovoljava potrebe, šta ti više treba? Nisam previše upoznat s Norcom, neznam koje ti komponente ima, ali za 2800 se već može nać dosta dobra bicikla čak i za žešću vožnju.
Ja sam si pljunuo pola zarade od cijelog ljeta na bajk, ali meni je isključivo za offroad, moj grad definitivno nije prikladan za vožnju, imao sam u trenutku slučajno para, pa sam si rađe kupio neš što će mi trajat, nego da to zapijem u par mjeseci. :D
Inače mali savjet svima koji se odluče za kupnju bicikla. Proljeće vam je najgore vrijeme za to. Sada svi kupuju, popusta nema, ako netko i da onda je to nešto stvarno sitno. Najbolje vrijeme je poslije ljeta, 9 i 10. mjesec, jer novi modeli dolaze u 11. uglavnom, a skladišta se moraju ispraznit. To naravno ovisi od prodavača i proizvođača, neki ih šalju nazad u tvornicu. Ali oni koji ne, daju popuste 25, 30 i više posto, a to je definitivno osjetna cifra, pogotovo ako se radi o skupljem biciklu.
Btw, nikad nisam mislio da ću mrzit pse, ali od kad sam počeo više vozit po šumi, stvarno ih mrzim. Neznam koji im je k, svi psi skaču ko nenormalni za biciklama, trče, laju, jedan me čak ugrizao za koljeno. Prvi dio rute koju vozim je postalo masovno šetalište, svi idu sa psima i naravno ne drže ih na lancu. Što je potpuno bezobzirno prema svim ostalim ljudima koji se služe tom šetnicom. Tako da sam stvarno raspižđen trenutno. I imam pravo na samoobranu. Ali naravno, kad bi se nešto dogodilo psu, ja bih bio kriv, a ne vlasnik psa koji me je napao. :eevil:
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Alkaloid
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 16.09.2010, 14:47
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 28 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la Alkaloid »

Hypno, zakonski gledano nisi u pravu, kad bi se nešto dogodilo krivnja bi u cijelosti bila na vlasniku psa. Naravno govorimo o slučaju kad pas tebe napadne, a ne da ga ti zavežeš za stablo i pališ let lampom.
Ipak bilo bi dobro da ne ulaziš u konflikte s psima, nije životinja kriva što je životinja, većina njih te neće napasti ako se ponašaš ok (doduše i među psima, kao i među ljudima ima nasilnih debila). Najbolje je zaustaviti se, ne imati nervozan ili uplašeni govor tijela i dati psu da te ponjuši. A za samoobranu od psa najbolji je pepper spray koji će ga na siguran način odbiti od tebe, a da pritom ne ozlijedi životinju.

Moram naglasiti da nije sva krivnja niti na vlasnicima pasa. Kao među vozačima auta, pješacima i psima, tako i među biciklistima ima debila. Nerijetko sam i takve primjerke susretao u šumama. Skoro te pogaze i bezobzirno izazivaju eroziju najčešće samo zbog bahatosti i gluposti. Nekako doduše imam osjećaj da se to ne odnosi na tebe, ali tko zna :)

:mushroom: m :mushroom: i :mushroom: r :mushroom:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la HypnoToad »

Ja sam što se tiče samoobrane više imao na umu nešto kao ovo:
slika
:ymdevil:
Šalim se.
Zakonski imaš pravo, ali mislim na vrištanje vlasnika, jer naravno oni nikad nisu krivi.
Neznam, kad hodam nemam stvarno nikakvih problema s psima, najgore što mi se može dogodit da počnu prijateljski skakat na mene, stvarno ih se ne bojim, ne napadaju me i sve super. Ali na bicikli posve druga priča. Baš skaču i laju, mada usporim, ali vjerojatno imaš pravo što se tiče govora tijela, jer na bicikli jesam malo nervozan kad mi pas dođe. Ma nebi ja nikada psu ništa napravio, samo me malo nervira što ljudi ne drže pse na lancu po glavnim putovima kuda prolazi jako puno šetača, biciklista i drugih ljudi s psima.
Btw, ja vozim oprezno i ne pre brzo, uvijek usporim kada prolazim pored ljudi, vozim iz gušta, ne iz bahatosti. :)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Bicikliranje

Post Postao/la Red »

e tu te razumijem zabo. kao sto znate imam psa pa i razumijem takvu problematiku. Medutim moram se pohvaliti da moj pas zbilja ne obraca paznju na ljude, djecu, bicikliste, trkace niti motore. Imam srece sto mu je to sve strasno nezanimljivo i u nekim situacijama se cak i boji pa zaobilazi 2 metra @-)

ali... nisu svi psi takvi. nekima je sve u pokretu zanimljivo i jednostavno vole jurcat za biciklama i trkacima. ne znam sto je to sa njima, ali to je cinjenica, nekima je to igra a nekim obrana. Problem nije toliko pas, koliko retardiran vlasnik. zasto? zato sto bi vlasnik trebao znati kakav mu je pas, i u slucaju da biciklist prilazi trebali bi pridrzat psa kako ne bi bilo problema. ali to najcesce nije slucaj.

pas od mog dragog ima taj sindrom. em ima 40 kg i ogroman je, a beba, i voli skakat po ljudima i biciklama, sve sto je u pokretu i dolazi nam u susret. ponekad ga ne zadrzis pa on krene skakat na trkace, bicikle, ljude sa kolicima itd, a to jednostavno ne bi trebao raditi i tada ga se MORA drzat a to sto netko misli da mu se moras klanjat jer je sa psom, eh to je debilizam.

nazalost lijeka nema osim da nades turu koja je dog free zone :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la 314 »

cezar.
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la mr. gljiva »

Prva pomisao na onaj nož listajući do gornjih postova, obrana od budala koji ti hoće otet bajk :D što nebi ni bilo posve nelogično jer volio bi i ja skuplju i kvalitetniju stvar,ali onda samo strepiš ak ti nije doslovce u sobi je lopovluk je ogroman kod nas :(
Psi ko psi, sjećam se situacije, baba šeće nekog avlijanerića po obje staze za bicikliste, naravno cin cin na zvono ne jebe jer je previsoki ton... po kočnici 5 na sat pored nje, okrenem se...baba se prvo stilta pa skuži da hoću nekaj reći: -Ne brinite gospođo, pazim ja ako ne Vi // odgovor je bio čudna grimasa od uha do uha, valjda se nasmijala, ali nije ništa rekla :ymdevil:

Inače kad spominjete, nikad me u zadnjih 5 godina nije gradski pas krenuo nateravat, možda podivljaju u prirodi =))
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la HypnoToad »

Izgleda da je stvarno stvar u vibri i govoru tijela što se tiče pasa. Jučer sam prolazio kao i obično pored jedne kuće na rubu šume gdje je neki mali psić pušten, uvijek laje ko manijak i trči zamnom, i inače je moja strategija pun gas skrenut u šumu i nadat se da se neću u nikoga zabit i da ću zadržat kontrolu nad bajkom. Jučer sam ljepo stao kad je počeo lajat, pružio sam mu ruku, odmah je ušutio, lagano mi prišao, ponjušio me, pogladio sam ga, nakon nekih minutu sam krenuo, nije se ni pomaknu ni zalajao i sve super.
Da, krađe su užasan i vrlo uznimirujuć problem. Ja biciklu nikada ne ostavljam na javnim mjestima, pogotovo ovu novu. Ali meni ne služi kao prijevozno sredstvo, nego isključivo za rekreaciju, tako da je uvijek garaža-vožnja-garaža. Ovo ljeto je tamo gdje sam radio bilo masu krađa bicikala, i to su sve dobre bicikle odlazile, jednom klincu su maznuli trkaću od 12000+ kn. Ali opet, pa nemožeš bit toliko naivan i neoprezan da u 3 ujutro ostaviš nelokotiranu biciklu ispred kafića, pa makar na 5 minuta, pogotovo ako znaš da ih je ispred tog istog kafića nestalo već bar 10.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori