Bicikliranje

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Bicikliranje

Post Postao/la kontaminacija »

paaa bio sam fakat mal da se i nesjećam kad sam naučio voziti bicikl.. ima jedna slika u obitljskom albumu gdje sam stvarno mali bambini gdje imam cirka tri godine i kako peglam neki bmx,, poslije bmxa došao neki ko mali mtb ali nije imao brzine,,, kasnije je ćaća iz austrije kupio ŽENSKI bicikl marke MARS imao 5 brzina, pa sam dobio neki bicikl od bratića koji je imao 10 (a bio je star ko magare),,, pa sam dobio za rođendan neki žuti marke BICIKLIST (taj mi se nikada nije sviđao poravo jel je bio gadan)....

i baš s tim ružnim žutim biciklistom su krenula moja putovanja. tad sam bio neki klinjo, mogao sam imati 15, max 16 godina,,, kako blizu mene postoji jedna gora koja ima 450m nmvisine i živim inače u malom gradu,, ja sam krenuo se pentrati po tom brdu. penjao se na početku sam,,,, kasnije preko nekih raznih kanala upoznao par budućih dobrih prijatelja,, i vesela družina se polako i polako širila.

dobro se sjećam jednog valentinova kako sam razbijao jaruge smrznute na putu prema odredištu... bila je veljača i bilo je hladno, ja sam imao svoj bicikl i tako bezveze iz viška vremena se vozio po divljini i prirodi.

inače, šuma i priroda su mi najbolji prijatelji. tamo se najbolje osjećam, volim sve njene boje i stanja i situacije,,,, inače sam malac koji je do 6g živio okružen netaknutom prirodom,,
i tako ja poželio novi bicikl. ovim svima već starci pokupovali neke SCOTTOVE, TREKOVE, GARY FISHERE, KONE---- a ja jos uvjek na nekom starom čeličnom biciklu sa 7 brzina...

i tako kaže meni tata, ako hoću novi bicikl da koliko god ja skupim da on daje triput toliko... ja reko može! našao si posao kao srednjoškolac. radio ko majmun kod prijatelja u skladištu i zaradio nevjerovatnih 200 eura. dobro, rekao sam njegovom starom šta mi je plan, pa me je ovaj malo poduprio ali ne puno, možda 30-50 eura.... i JA SAM SI KUPIO OPASAN BICIKL :))

ljudi moji, taj takav filing kad sam ja sjeo s magarca na konja,, već poprilično istreniran,,, ma nitko mi nije bio ravan. na usponu sam bio ko na ravnom, samo terao i terao i terao i terao bicikl... poludio za njim.

ali ono što sam ja htio reći nije kako sam ja kupio bicikl,, nego ono što smo ja i on doživljavali/proživljavali.

tad su krenula putovanja,. došao bi iz škole doma, ostavio stvari, sjeo na bicikl i idemooo.. ili sam ili s nekim na put od 30-40-50-100km po šumama i gorama, po blatu po snijegu u proljeće u jesen... ja sam jednostavno non stop bio na biciklu. tad još nisam imao vozačku pa mi je bajk bio jedino i najbolje prevozno sredstvo.
već te prve godine sam išao na more s biciklom, i to ne bilo gdje nego u dubrovnik,, te godine sam prvi put otišao u vukovar,, jel eto nikad nisam bio tamo. čuo sam da je varaždin lijep grad,,, otišao sam i tamo.,,, banja luka- bih mi nije daleko a opet je prilika da se ode i vidi nešto. ja i jedan stariji čovjek smo išli u budimpeštu kod njegove sestre... uglavnom nema gdje me nije bilo. bio sam mačak, nisam bio debel, nisam pušio cigarete, nisam pio alkohol i imao sam opasan lifestyle...

no onda je došla ta osamnesta meni se čini. došao prvi posao, došao službeni auto,, došli $$$ ... bajk sam jednostavno jedne jeseni pustio u garaži i kao da sve ono lijepo nije ni postojalo...
pive, hrana, sjedeći posao me dovelo do toga da sam nabacio 25kg u jednoj jedinoj zimi. nisam se bio naučio a nisam se ni pazio.. u proljeće više nisam mogao 10% onoga što sam mogao prošlog ljeta. ma ajde, tko mi šta može. pa ja imam AUTO :) ma daj, bajk je za klince, ja sam sad pravi momak- mislio sam...

iz te situacije sam otišao na faks, manuo se posla i životario na faksu na nekvalitetnoj hrani s brdom vutre alkohola žena i ostalih gluposti....

i tako sve do nekidan. taman kad sam sve potrošio, kad više nisam imao ni lipe za benzin da stavim u skuter sam se sjetio da bi možda mogao voziti bicikl da skinem koju kilu... to je bilo prije 5 tjedana. evo danas pet tjedana kasnije ja samo samo pičim na bicilu. drži me nemoguće i prejako, nepušta. imam volje i želje da bi naopako svijet okrenuo. opet mi je bicikl postao broj jedan... svaki dan, pošto nemam posla se lijepo ustanem,,, jedan ZDRAVI doručak,, malo čilanje pa bicikl! na biciklu se ubijem cca 50-60km po raznim terenima, pa doma. ručak makar krenuti raditi-- otkrio sam express lonac. malo doma,, dočekat staru s posla popričat s njom,,,,, na bajk i opet negdje u potrazi za ničim a najviše iz dosade ili čega već---- i tako do circa 23 sata mrtav umoran i sretan što sam ubio kvalitetno vrijeme nigdje u potrazi za ničim,,, a ubiti sam uživao i bio sretan!

eto,,
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Re: Bicikliranje

Post Postao/la Shaman Shandor »

Ja sam biciklo s nekih 11, 12 godina naučio vozit.
Al volim se jako vozikat na biciklu.
Uvijek sam htio tak negdje dalje otić s biciklom, al vremena, trave i nekog prijatelja za taki put mi teško pribavit
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la Fig »

Sinoć sam slučajno naletio na nekakvo predavanje u zagrebačkoj frankopanskoj ulici (prostorije zelene akcije). Naime, predavanje je držao neki lik koji je ljetos išao od Zagreba do Damaska biciklom, pa je povodom toga izlagao svoje dojmove i slike sa putovanja. Veoma prijateljsko izlaganje sa predivnim slikama i osobnim dojmovima. Htio sam ovo spomenut jer će se naime i dalje održavat takva slična predavanja, upoznavanja, diskusije i sl., a tamo djeluje i skupina volontera koja će vam besplatno popravit biciklu ako vam to bude potrebno :) tako da, super!

Šta se tiče samog bicikliranja, i ja sam prvi dio mladosti proveo na tome (čak sam tjedan dana trenirao biciklizam :) ). Uvijek sa njime na more, pa pićio po Istri... čak sam se sad po ljeti zaputio jedno jutro nekih 50km u unutrašnjost Istre nakon dugo vremena.. mislio ić do Motovun film festivala ali odustao nešto prije.. posjetio prijateljicu u nekom selu, zapalili.. uživali.. te sa zalaskom sunca polako doma a na mp3-u grateful dead.. predivno.
Nemam neki profi bicikl već neki stari mountain bike kojeg mi je baka kupila kad sam imao nekih 12god... malo sam ga nadogradio, pofarbao i tako.. tip-top :)

stalno gledam da si tu u zagrebu uzmem neki jeftinjak..da pićim na faks i svugdje.. ali uvijek pare odu na ilegalu :|
panketa
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 24.03.2010, 08:37
 pohvaljen: 2 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la panketa »

Lipo ispričano, zakon sta si se vratija bicikli i sebi :thumbsup:
Ja se sjecam mene su pokusavali naučit bezuspjesno, dok nisam jedan dan samo sjeo i poceo vozit iz prve sam :) I od tad se neskidam sa pedale :D

BICIKL - najbolji čovjekov prijatelj :D

http://www.dropbike.com/forum - Meka hrvatske mtb scene :)
http://www.chainreactioncycles.com - Online shop
http://www.pinkbike.com - Najveća online mtb zajednica
http://www.bicikl.tk - Cijene i mjesta prodaje svih bajkova nabavljivih u hrvatskoj
http://www.mtbr.com - Review-i dijelova i bicikala

slika
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la dr.manijak »

E ali bas pre par minuta zavrsim razgovor sa devojkom i dogovorimo se da sledece subote sednemo na bicikle i odemo u tri lepe sa njima, i bas pricali kako nam nedostaje bicikle, imam brzinca ali cu popraviti staru poniku ipak zbog uspomena. =))
Ima da vozim poniku sivu kroz beograd, pa nek se smeju svi meni ce barem biti lepo.
A prosle godine mi ukrase brzinca sa diskovima i napred i nazad, sad imam samo ovu poniku i nekog smesnog brzinca.
U tadasnje vreme taj sto su mi ukrali bajs sa diskovima je kostao 400maraka ili evra nije mi tu niko da ga pitam tacno zacenu i koja je valuta bila, hteo sam da kilujem maj self prosle godine kad mi nestao iz zgrade.

Mene je cale naucio da vozim biciklu kad sam imao 6 godina a on nikad nije znao da je vozi. :D


slika

Stara dobra ponika. :-s
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Bicikliranje

Post Postao/la Red »

Ajme ponij :heartbeatt: bicikla mladaosti, na njoj sam se vozila po terenu koje ni na montici ne mogu vise preci :ymdevil:

ma divota, daj :thumbsup:

nego, mudro da ste se okurazili na turneju sa biciklama. nadite odrediste na karti, spremite ruksak sa hranom, picem i pljugom, fotoaparat, i uzivajte. zadnjih nekoliko mjeseci gotovo svaki vikend odem negdje pod istim scenarijem, i fenomenlano je. Uzivajte! :YMPEACE:

eto moram se pohvaliti da sam se ove subote bacila u more :ymparty: yap...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la dr.manijak »

Red sad sam ljubomoran. :-ss
Hocu i ja da se bacim u more, ja skupljam sad pare preko zime da se okupam ar dana leti na moru, a ti eto tek tako se bacis, ja mogu samo u prljavi kancerogeni dunav.
Ali idem sutra na pecanje malo da se odmorim.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Bicikliranje

Post Postao/la Red »

Razumijem te, ta potreba za morem, svaki put kada odem na put negdje gdje ne vidim more na niti jednoj strani ili ne znam da postoji iza brda, lovi me tjeskoba :ymdevil:

sretna sam sto ga imam pod nosom, sto mogu skociti u more kada pozelim i sto mogu cijele dane lezati na kamenu uz pivo i rostilj u hladu suncobrana i baciti se malo malo na glavu u neku dubinu... ma nezamjenjivo.

vidimo se na moru kada sakupis lovu :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Bicikliranje

Post Postao/la Red »

koja odlicna ideja :x

slika

slika

slika

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Bicikliranje

Post Postao/la wonaabi »

jel moze neko predložit put, da nije magistrala...sa što manje prometa za doć biciklom od ri do pule?

a nebi loše došla i informacija dal je uopće moguće preplivat il nindža stajl preskočit zid na outlook. nemamo para,nemamo posla i užasno nam je dosadno al zato imamo bicikl, puno volje za avanturom,povraz,štap i nešto sitniša za kupit visoko oktanski graha.
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori