Žongliranje =)

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Avatar
Tko?Sto?
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 08.10.2011, 22:08

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Tko?Sto? »

sreca sreca sreca.

poceo sam zonglirati... ima sada vec i god dana. jednog dana sam se primio posla sa 3 teniske loptice i napravio puni krug taj isti dan. od tada to je postala droga jednaka marihuani za mene. ugl ako netko ima kul trikova za 3 loptice neka javi. ja trazim sto ima na youtubu, sve je to lijepo i divno, ali novih nikad ne skodi.

sreca, relaksacija, ciste misli. refleksi su mi poletjeli. probajte, naučite, necete pozaliti!
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Fig »

Mogu se složit sa već napisanim, u zadnje vrijeme sam se i sam malo više primio žongliranja i pronašao u tome dozu zadovoljštine i smirenja. Iako se naizgled ne čini kao odmaranje, uz fizičko iscjeđivanje psiha mi se fino odmara. U tome pronalazim dozu meditativnosti uz ritam adekvatne muzike i određenih pokreta bilo lopticama, štapom, čunjevima i sl., kao što kaže A.k.A. u prvom postu.

Javila mi se ideja spajanja ugode i korisnosti ostalima, uz bolje usavršavanje baratanja žonglingom za kojekakve eventove i festove za očnu ugodu ostalih, ali svime time i dozu personalne zadovoljštine različitim kreativnostima.

Umaranje me opušta, a brige se zatomljavaju kako loptice kruže zrakom uz ritam muzike ambijenta :mushh:
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Zeleni Palac »

Evo da se i ja javim ovdje. Oduvjek sam htio naucit zonglirat, a nikad se sjetit u pravo vrijeme i pocet. Pa vidio ovu temu, imao viska vremena i napokon poceo. Poceo sa mandarinama posto nisam nista pametnije imao, ali nisu one bas idealne za takve egzibicije :D Pucaju po pola nakon par padova na pod...
Kasnije sam maznuo susjedovom klincu 3 spuzvaste loptice i sad vec par dana vjezbam. Moram priznat da svasta covjek naucio sebi vjezbajuci zongliranje lol
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Fig »

Limuni su mi bolji, više elipsoidniji ali pucaju nakon većeg broja padova, a kasnije ih samo iscjediš u finu osvježavajuću limunadu =p~

Ali nije neki problem skrpat si i sašit sam nešto od balona, riže, krpica ili nečeg drugog... može se izradit svakakvih loptica po želji.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Red »

Inspirirali ste me da napišem temu kako napraviti Loptice za žongliranje, možda nekom pomogne.

ako netko ima više informacija neka nadopuni temu slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Fig »

Ajme super, bacio sam se na izrađivanje nekih dvorsko ludskih predmeta i razmišljao napisat temu o tome, ali sam preduhitren :p zahvaljujem mnogo, čak si ubacila i neke vizualno objašnjene trikove za početak, predobro!

Možda ubuduće nadopunit sa izradom levitirajućeg i običnog štapa, te ostalih mogućih samo-izrađujućih rekvizita. Ovo me nedavno očaralo...
http://www.youtube.com/watch?v=Rxo8tPb7-II
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Red »

ajme odmah se sjetim Ozore :x masa ljudi je sa time šarala okolo!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
nikoina
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 05.11.2011, 13:52

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la nikoina »

hejjj zongleri :))) jel znate za neko mjesto u zagrebu gdje se okupljaju ljudi za treniranje?? ako ne ,ajmo se skupiti :))pozz.nikolina
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Zeleni Palac »

Auuuuuf. Nisam nikad cuo za neku udrugu zonglera ili tako nesto. Ima grupa na fejsu sa par stotina clanova pa ces prije tam nesto konkretno saznat. Evo, vjezbam sad vec ravno tjedan dana. Pohvatao sam osnove, mogu u komadu zonglirat kojih 15-20 sekundi prije neg se svaka razleti na svoju stranu :D
Inace, gledajuci po sebi, zongliranje mi se bas i ne cini kao neka samostalna grupna aktivnost. Nosim lopte uvijek sa sobom pa vjezbam kad uhvatim lufta...
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
nikoina
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 05.11.2011, 13:52

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la nikoina »

okkke ajde mi napises ime grupe :) i ja isto vise manje vjezbam sama ali volim kad se okupi troje cetvero petero pa uz mjuzu zajebanciju ja pokazem tebi , ti meni , netko drugi nekome drugome i taj fill :)) zajebancija loptice cunjevi vatra pivo :)))
Odgovori