Žongliranje =)

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
A.k.A.

Žongliranje =)

Post Postao/la A.k.A. »

Žongliranje poboljšava koordinaciju, povećava snagu mišića, smanjuje stres

i napetost, vježba obje polutke mozga!
Učenje žongliranja može privremeno promijeniti strukturu mozga

…Snimanje mozga volontera pokazalo je da bacanje lopte u zrak djelomično mijenja mozak na područjima koji obrađuju vizualne informacije. Učinak nije stalan i počinje nestajati ako se osoba prestane baviti žongliranjem.

Njemački su znanstvenici podijelili 24 studenata u dvije skupine od kojih su jednoj omogućena tri mjeseca za učenje klasičnog žongliranja s tri lopte.

Magnetska rezonanca otkrila je povećanje u sivoj tvari na vizualnim područjima kod "žonglera". Utvrđeno je povećanje volumena i veća gustoća sive tvari u tim područjima. Siva tvar sastoji se više od stanica neurona, nego od živćanih vlakana.
Studenti koji nisu učili žonglirati nisu pokazivali takve promjene.

Znanstvenici, na čijem je čelu bio dr. Arne May sa sveučilišta u Regensburgu, iznijeli su zaključak u časopisu Nature: "Otkrili smo da te osobe pokazuju kratkotrajne i strukturalne promjene u područjima mozga koja su povezana s obradom i pohranom složenih vizualnih pokreta.



Rekviziti kojima se žonglira, ekvilibrira dijele se prema tri osnovna principa:

-matematički rekviziti su loptice, čunjevi i baklje
-plesni su poi (koji pripada novozelandskom folkloru) i devil-stick, veliki štap
-treći rekviziti su jo-jo, diabolo (gumeni kalež)

izvor:http://www.centarcesarec.hr

slika

A sad od mene :D
Vrijeme žongliranja meni je vrijeme kada sam ja sam u svom svjetu i kada poboljsavam sebe fizicki i psihicki... Zongliranje mi stvara duhovni mir, koji mi pomazu da svakodnevni problemi se cine manji i kada god mi se nesh lose po glavi vrti nesto krivo zabrijem ili nesto tom slicno primim se loptica/diabola/monocikla/cunjeva i problemi u vrlo kratkom roku nestaju. Stvarno bi predlozio svim da probaju em sto je zabavno em sto reklaksira i josh stjecete nova znanja koja vam pomazu da budete spretniji sa nekim stvarima u zivotu... Dali neko od vas zonglira? s cim zonglirate?

:)
slika
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la kontaminacija »

ja sam siguran kad bi znao žonglirati sa makar još jednom osobom koja isto to tako zna da izgleda imalo impresivno bi uspio obići ciiiijeli svijet.

išao bi od trga do trga od ulice do ulice kao zabavljač,,,, i sigruan sam da bi uspjeh bio zagarantiran.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Red »

=)) lako reci- tesko napraviti...

isprke kontaminacijo draga... mislim da svatko moze biti dobar u tome, ako to zbilja zeli. :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
A.k.A.

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la A.k.A. »

Ja poznajem jednu osobu koja je to napravila i otisla s biciklom i opremom za zongliranje na 2 godine... nije bash sve tak bajno kak ti se cini =) Super je to za zabavu i relaksaciju ali nesto drugo je kada ti nastup radish =)
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Sophia »

nečemo zaboravit POIće :) prekrasan video,, a glazbica uuuhhh melem za dušu :)
http://www.youtube.com/watch?v=ehDAI_mWHYc
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Shaman Shandor
rank3
Postovi: 55
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:07

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Shaman Shandor »

A nije baš da svako može, ja ne mogu. Odvratno sam smotan i ne znam baš osobito dobro hvatat jednu loptu kad mi se baci a ne više njih, a tek čunjeve ili tako nešto.

Totalno bi volio ovaj unicikl ili kak se to već zove imat, nekako mislim da bi mi baš išlo uz karakter, znate ono kad vam se čini da neki predmet vam "stoji".
Sat.
Umjesto da kuca on neprestano vibrira.
Ni kazaljke nema.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la Red »

savršeno! onda je ovo ko za tebe stvoreno =)) (šta rade ti ljudi ccc)

http://www.youtube.com/watch?v=H248zU5V9B8
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
djek_D_ripper
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 16.04.2011, 13:37
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la djek_D_ripper »

kontaminacija je napisao/la:ja sam siguran kad bi znao žonglirati sa makar još jednom osobom koja isto to tako zna da izgleda imalo impresivno bi uspio obići ciiiijeli svijet.

išao bi od trga do trga od ulice do ulice kao zabavljač,,,, i sigruan sam da bi uspjeh bio zagarantiran.
:x wow to sam ja uvijek htjela... (i ono s gutanjem vatre)

na žalost imam dvije lijeve tako da mi još nije uspjelo... pokušavala sam s onim balonima punjenim rižom i filmićima s jutuba, al' izgubim živce nakon nekog vremena jer mi stalno ispada :(( ....a i riža se nakon nekog vremena razleti po sobi....

e, a di se može učit gutanje/riganje vatre? :-?
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la vidra »

@A.k.A.
dobar tekst :ymapplause:
ja sam počeo pre nekih godinu dana, možda i manje. uzeo loptice jedno popodne i naučio.
u pravu si za duhovni mir. i primetio sam da su mi se refleksi poboljšali.
ostali koji još ne žonglirate - probajte. videćete kolka sreća se krije iza naizgled banalne stvari :)
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Žongliranje =)

Post Postao/la In The Clouds »

Interesantno... Mogao bih pokusati pa da vidim kakav sam :D
Life is good...
Odgovori