Fotografija

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Fotografija

Post Postao/la oseloth »

Ima li ovdje kakvih amaterskih ili profi fotografa.
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Fotografija

Post Postao/la SleppyInHead »

Wannabe fotograf :D Inače zanima me fotografija, privlači me, tu i tamo nešto uslikam,ako smatram da je vrijedno uhvatiti trenutak. Zapravo, za tim se najviše vodim, da uhvatim taj određeni trenutak koji obilježava situaciju ili šta već.
A ti, Oseloth?
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Fotografija

Post Postao/la oseloth »

Ja sam onako rekao bi tehnički profi po znanju a po kadriranju još amater. Točno to treba naučiti. Uhvatiti trenutak.

Volim ljude i arhitekturu. Linije. Sjene. Igre svega.

Okačit ću par slika primjera radi svojih. Možete me i na fotozine.org naći

A naravno temu sam započeo kako bi podijelio znanje sa drugima o tehnici fotografije ako kome treba.
Avatar
Pooji
rank2
Postovi: 37
Pridružen/a: 30.08.2013, 20:45
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 53 puta

Re: Fotografija

Post Postao/la Pooji »

Fotografija me od davnina zanimala ali koliko me zanimala toliko sma joj i daleko bio. Kupio fotić prije par mejseci Nikon D5100, 18-55 vr objektiv. Znanje amatersko al imadem frenda fotografa sa preko 15 godina iskustva pa ćemo to riješiti u koracima :).

Volim prirodu i volim "prirodne" slike. Slike na kojima ima traga ljudske civilizacije mi nisu napete ali su mi ok :)

Evo koja amaterska :D

slika

slika
“Life isn't as serious as the mind makes it out to be.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Fotografija

Post Postao/la pecurko »

Fin aparat i lepe slike, moj savet za landscape fotografije, da vezbaš zlatni presek...

Obe fotke su ko dušu dale za to, a opet nije uhvaćena dimanika, pa oči na prvoj lete sa brdašca na vodu i kamenje(koje je skoro gde treba, ali bolje bi bilo da je vrh onog brda u toj liniji).

Na drugoj si trebao više pažnje da obratiš na ono drvce sa desne strane ;) :thumbsup:

Čekamo nove :sunn:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Fotografija

Post Postao/la shroomko »

Točno to, kompozicija je malo off. Prva fotka bi bila puno bolja da je jezerce uhvaćeno cijelo i komad trave prije jezerca. I drvo je zvijezda druge fotografije, trebalo bi ga staviti na trećinu horizontalno gledajući.

Npr:
slika

slika

Prva slika je tvoj slučaj, a druga jezero je dosta nisko zato da ne odsječe planinu.

Ja ne fotografiram, ja sam samo general poslije bitke. :p
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Fotografija

Post Postao/la oseloth »

Koje su ti informacuje ekspozicije i blende za ovu sliku sa oblacima.
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Fotografija

Post Postao/la advict1 »

Evo nekih mojih fotkica... Bavim se fotografijom oko 3 god.. mozda 1 godinu "aktivno" :) Necu trpati slike bezveze,izbacicu par i stavicu linkove ispod :P
slika
slika
slika

media/images/1390342979.jpg
media/images/1390435749.jpg
media/images/1390419710.jpg
media/images/1390367671.jpg
i tako :D
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Fotografija

Post Postao/la M & R »

Jedna od meni drazih hobia koji se moze pretvoriti u posao je fotografija .. preko 2000 njih vrhunskih .. iz Trsta, Budimpešte, Dubrovnika, Hvara ... je ostalo u kompu kod ex-a ► nije mi to htio prebacit na CD-e kako je rekao da je to njegovo vlasnistvo!! :)) Sirocek .. ne zna sto je Karma :)
Imala tada super digitalni Cannon kojeg mi moj pokojni najbolji frend posudio (zapravo dao) jer ni u jednom trenu me nije trazio da ga vratim, al nakon sto zavrsio sa jednim od svojih zivota, njegov brat me trazio taj fotic / kameru dam njemu ... :-?
Toplo se nadam da ce uljetit neka para, ima na ebaya dobrih fotica za ne tako puno para :thumbsup:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Odgovori