Kad sam bio mlad

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
pannonian
rank2
Zahvalio/a: 8 puta
Prim. zahvala: 14 puta

Re: Kad sam bio mlad

PostPostao/la pannonian » 29.01.2019, 10:38

Citajuci ovo, poceo sam prebirati po sjecanjima. Sada, desetljeca kasnije, imam vlastitu djecu koja su u godinama djece iz mojih sjecanja. I tuzan sam. Ne znam kako ce se stvari dalje razvijati, ali buducnost ne izgleda sjajno. Barem sadasnjost nije.
U kvartu je bilo igraliste. Betonsko nogometno igraliste, dva kosa, sa strane tobogan, ljuljacke, vrtuljak, klupe… visili smo na njemu po cijele dane. Djeca od 4, pa do ljudi od 25. Znali su se I jos stariji koji put skupiti i odigrati koji tekmu. Svi smo bili u dobnim kategorijama, skupinama… a opet isprepleteni, umrezeni. Cijeli jedan svemir. I dogadjalo se tu svasta. Radosti, muke, logorske vatre, zaljubljivanja, pijanstva… Odrastanja…
Ali, jedna stvar mi se iskristalizirala i o njoj bi nesto rekao.
Svi smo znali gdje nam je mjesto. Od prvih koraka pa nadalje. Mogao si se boriti protiv toga i pokusavati se prikazati kao neko drugi, ali duh igralista je jasno odredio tvoju poziciju. Ne pojedinci, ne namjerno, vec jednostavno igraliste je reklo svoje. Jasno, nije to bilo nesto zacementirano. Dijete je svojim postupcima kroz odrastanje stvaralo svoju poziciju. Bez nametanja i glume, samo svojim iskrenim bivanjem. Nije bila rijec o fizickoj snazi i umijecu dobrog fighta. Bilo je i toga, ali uglavnom je bila rijec o postenju, prijateljstvu, mudima… Unutar dobne skupine dogadjalo se svasta. I grubosti. Ali uvijek su tu bili stariji kao korektiv. Mogao si se poceti bahatiti i raditi pizdarije, ali u jedno si mogao biti siguran. A to je da ces prisilno sletiti uz pomoc cuski starijih. Jednom su prijatelja i mene objesili na one kuke za mrezu na precki gola. Zakacili su nas za kragnu jakne, ledjima okrenutim igralistu. I radovali se svaki put kad bi nas lopta zaljuljala kao svinjske polovice. I moj stariji brat je bio medju njima. A nedao bog da si rekao starcima nesto, pa da oni dodju nesto reagirati…
Uglavnom, poziciju si gradio, pojeo govana i popio batina. Uglavnom zasluzeno. A sve to te naucilo barem necem vrijednom. Postovanju. Za cijeli zivot. Tu nije bilo glume.
I onda su se dogodile jebene devedesete. Jedna od stvari koje su napravile promjenu i gdje su stvari pocele odlaziti u kurac su bili kafici. Barem u slucaju ovog igralista. Ja sam bio najmladja generacija koja je zamjenila igraliste kaficem. Strasna promjena se dogodila. Ovi mladji od nas koju godinu su na igralistu postali najstariji. Nova situacija je pocela oblikovati djecu. Jasno, nije rijec samo o kaficu, tada su se stvari pocele kotrljati malo brze, ali to je nesto sto mogu uhvatiti, sto sam vidio i ubrao. Tako naizgled beznacajna stvar kao kafic koji se otvorio u kvartu, iz kojeg se vidi igraliste. Danas kada susrecem te ljude, moze se vidjeti kojem svijetu su pripadali. Naravno, nije rijec o uspjehu i neuspjehu u danasnjem svijetu, otisli smo u kurac na razne nacine, vise je rijec o nekom dubokom, skrivenom stavu koji vidis u njima, pristupu stvarima, dogadjajima, ljudima.
Ne znam raspisao sam se ovdje bez jasne slike, vise o osjecaju. Mozda su ovo totalne pizdarije, ali… tuzan sam
Gledam danas djecu. Igraliste je prazno, doslovno.
Ovu drustvenu mrezu iz mojih sjecanja su zamjenile neke druge
Having no destination, I am never lost
bianco.rosso
rank2
Zahvalio/a: 7 puta

PostPostao/la bianco.rosso » 29.01.2019, 11:28

"Naravno, nije rijec o uspjehu i neuspjehu u danasnjem svijetu, otisli smo u kurac na razne nacine, vise je rijec o nekom dubokom, skrivenom stavu koji vidis u njima, pristupu stvarima, dogadjajima, ljudima."

To je to, poenta. Jako lepo receno i opisano sve.. Vratio si me na teren na trenutak..
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 284 puta
Prim. zahvala: 299 puta

PostPostao/la AFX » 29.01.2019, 23:14

Kad sam bio mlad, raslo je drvo ispred kuće, veliki jablan..bio je veći od kuće, čim bi se dignuo malo vjetar, odmah bi se čulo kako prolazi kroz krošnju i šum lišća. Fali mi to. Svi su bili živi.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Red Weed
rank8
Zahvalio/a: 65 puta
Prim. zahvala: 41 put

PostPostao/la Red Weed » 30.01.2019, 05:53

Eto bash dobio neki dan sliku od seke... drzi me ko bebu i kazhe ljubav od pocetka... a ja pogledam svoje oci...
Kad sam bio mlad bio sam paranoik a i to sam ostao :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
Vid Svante
rank10
Zahvalio/a: 132 puta
Prim. zahvala: 68 puta

PostPostao/la Vid Svante » 30.01.2019, 19:20

vidiš kako je to zanimljivo meni se ispovraća moja mladost. Baš sam danas u znak završene škole u životu otišao do svoje osnovne škole i trčao po kvartu i tamo odradio 5 krugova kao znak peticu koju sam trebao dobiti na popravni još sam odradio dva ili tri puta po 10 sklekova tako da bi pokazao kako su mi davali bezveze jedinice a bio sam najpametniji cijelu školu. Da će mi se da napravim ekstazi ima i prve spoznaje da sam oduvijek znao. Super su ta sjećanja
Cause you're a sky, 'cause you're a sky full of stars
I'm gonna give you my heart
'Cause you're a sky, 'cause you're a sky full of stars
'Cause you light up the path
:mushroom: :mushroom: :mushroom: :47b20s0:
Vid Svante
rank10
Zahvalio/a: 132 puta
Prim. zahvala: 68 puta

PostPostao/la Vid Svante » 30.01.2019, 19:20

Malo nečitko kad mobitel piše
Cause you're a sky, 'cause you're a sky full of stars
I'm gonna give you my heart
'Cause you're a sky, 'cause you're a sky full of stars
'Cause you light up the path
:mushroom: :mushroom: :mushroom: :47b20s0:
Red Weed
rank8
Zahvalio/a: 65 puta
Prim. zahvala: 41 put

PostPostao/la Red Weed » 30.01.2019, 19:29

a ja se pitao jesi ti skole zavrsio :D
^Ali tO jE sAMo MojE MisLJeNJE!!!
Ajujem te... Aj[mo]uJe[dno]
sartir
rank2
Zahvalio/a: 1 put
Prim. zahvala: 1 put

PostPostao/la sartir » 25.02.2019, 14:33

Evo još nešto iz mladosti, a svježe da svježije ne može biti:

https://www.youtube.com/watch?v=bdDkQ9QAO6E
Spunk
rank4
Zahvalio/a: 25 puta
Prim. zahvala: 36 puta

PostPostao/la Spunk » 03.07.2019, 18:00

Djeci se na ulici probušila lopta i gledam ih kako nemaju pojma o ničemu. Ostavili loptu, a malog čija je lopta čisto zaboli za nju

Kad sam bio mlad, kad bi se probušila lopta odmah bi izvadili dušicu, narančastu i rastezljivu, netko bi otišao po ravnalo i kemijsku olovku, netko bi ukrao od starog žilet. I onda bi počeo zajeban dio godine. Za glave, mačke, uličnu rasvjetu... a ì za guzice. Znale bi doslovno poplavit od kajiša, šiba... Uobičajena nuspojava kad su praćke u igri

A sa kožom od lopte bi igrali "EEEJ, MOŽE LOPTA!?"
Napunili bi ju šljunkom i namjestili negdje gdje prolaze ljudi, a mi bi se udaljili 20 metara i čekali da netko prođe i onda viknuli "Ej može lopta".
Uglavnom bi išli pokazat kako dobro mogu nabiti loptu...
Uvijek je tu bilo i dosta onih što nas poznaju, pa smo morali paziti kako se krećemo tih dana...

A onaj čija je lopta žalio bi danima

Uglavnom, djeca danas nemaju pojma
ποταμοῖσι τοῖσιν αὐτοῖσιν ἐμβαίνουσιν, ἕτερα καὶ ἕτερα ὕδατα ἐπιρρεῖ.
AFX
Moderator
Zahvalio/a: 284 puta
Prim. zahvala: 299 puta

PostPostao/la AFX » 05.07.2019, 15:36

Spunk je napisao/la:Djeci se na ulici probušila lopta i gledam ih kako nemaju pojma o ničemu. Ostavili loptu, a malog čija je lopta čisto zaboli za nju

Kad sam bio mlad, kad bi se probušila lopta odmah bi izvadili dušicu, narančastu i rastezljivu, netko bi otišao po ravnalo i kemijsku olovku, netko bi ukrao od starog žilet. I onda bi počeo zajeban dio godine. Za glave, mačke, uličnu rasvjetu... a ì za guzice. Znale bi doslovno poplavit od kajiša, šiba... Uobičajena nuspojava kad su praćke u igri

A sa kožom od lopte bi igrali "EEEJ, MOŽE LOPTA!?"
Napunili bi ju šljunkom i namjestili negdje gdje prolaze ljudi, a mi bi se udaljili 20 metara i čekali da netko prođe i onda viknuli "Ej može lopta".
Uglavnom bi išli pokazat kako dobro mogu nabiti loptu...
Uvijek je tu bilo i dosta onih što nas poznaju, pa smo morali paziti kako se krećemo tih dana...

A onaj čija je lopta žalio bi danima

Uglavnom, djeca danas nemaju pojma

haha..ovo s loptom i pijeskom..legendarno =))
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"

Natrag na “Razbibriga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.