Na prolece cu zasaditi...

Sve ono što nam može skrenuti misli od sumorne svakodnevnice...
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Na prolece cu zasaditi...

Post Postao/la dr.manijak »

:sunn: slika :)


Ovde cemo napraviti spisak sta sve imamo u planu za sadjenje na prolece sto je uskoro, ako ne potraje ovaj uzas od vremena.
I mislim da cemo samim tim ublaziti zimu.
Spisak moj je sledeci.

Naga Jolokia (najljuca paprika na skali ljutine) 3x
Royal Black (takodje jedna od ljucih vrsta, crne boje sto me je i privuklo) 4x
Chocolate Habanero (Feferone boje cokolade) x3
Little elf (Skroz lude sarene feferone) x3

Blueberry (sativa/indica) vrhunska genetika
Haze (sativa/indica) Takodje odlicna genetika
Random Skank - Seme nadjeno u paketicu skanka, kazu da skank rastura, a i ja bih to rekao po izgledu


Nicotiana rustica - HVALA Red :)
Random Duvan - Dobio dosta semenja od prijatelja

..........

To je za sada, a videcemo sta ce jos ovih par meseci da se skupi.

Mada moje zelje su mnogo vece od mogucnosti, za ovo je potrebna kuca i dvoriste, ali kad se hoce sve se moze pa cu nekako odraditi da sve stane. :lovee:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Na prolece cu zasaditi...

Post Postao/la Beyond Le Fov »

u vrt ide, hm... luk, papirika, ljute papričice, male sherry rajčice, nešto poriluka, pa onda jaaagode, puno jagoda, nešt mrkve, tikvice, i možda još ponešto egzotično. Ali imam plan zasaditi i voćke, jednu ili dvije crvene kruške kakvu već imam jer je preeejebena, vrsta wiliamke ali još ukusnija. I trebaju mi breskve mmmmmmm... i još koju kupinu i malinu.
i šljivu
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Na prolece cu zasaditi...

Post Postao/la Red »

jaoooo proljece nam je blizu a sa proljecem dolaze i planovi za sadnju :sunn: Iako uvijek imam velika oceivanja i zelju da zasadim sve zivo i nezivo ipak se to ne ralizira kako zamislim. Pa smanjim dozivljaje i zasadim ono sto prezivi klijanje :D

najvjerojatnije cu opet zasaditi sve vrste chillija koje imam kod sebe, paprike i paradajz, ljekovito bilje. to je MUST. a sve ostalo dode spontano, otvorim kutiju sa sjemenjem pa biram :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Na prolece cu zasaditi...

Post Postao/la HypnoToad »

Manijače pripremi se na to da nećeš moć sjedit par mjeseci! :D
Ja sam zadnjih par godina imao par sorti umjereno ljutih paprika (jalapeno, cayenne, padron, rumunjska žuta i red pearl), al mislim da ih ove godine više neću stavljat, imam dosta suhih, a i rukovanje s njima je postala vrlo bolna i riskantna aktivnost otkad nosim kontaktne leće. :ymdevil:
Ove godine je plan paprika Pasilla bajio, par sorti duhana, neš pomidora, Lobelia inflata i još ako se nađe štogod. N. rustica isto zvuči dobro, mada nisam sjeme nabavio.
Red, šta stavljaš od ljekovitih? Ja sam malo mozgao šta bih mogao, al se nisam ničeg pametnog sjetio što nemogu nać u prirodi. Svaka ideja je dobrodošla! :)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Na prolece cu zasaditi...

Post Postao/la Red »

ako treba sjeme duvana, samo reci, imam nekih par vrsta koje ti mogu proslijediti

Nicotina mix
Nicotiana tabacum {Kentucky 9}
Nicotiana tabacum
Nicotiana rustica
Nicotiana rustica (Havana)
Nicotiana Sylvestris

a što se tiče ljekovitih još nisam tocno odlucila sto cu baciti u zemlju a izbora je mnogo. da ne pisem posebno svaku biljku baci oko na fsr listu pod ljekovite biljke pa ces dobiti dojam sto imam i sto bi mogla posaditi. iako vecinu mogu naci u divljini nekako mi je fora da imam svoje u teglicama na prozoru ili vrtu, sve na jednom okupu :D

vjerojatno cu napraviti neki plan pa cu ga objaviti i podjeliti sa vama kada vrijeme dode :)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Frenzy
rank6
Postovi: 224
Pridružen/a: 21.03.2010, 16:57
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Na prolece cu zasaditi...

Post Postao/la Frenzy »

Za početak petorka koju je poslala divna nam Red :D
Napeta Cataria
Hawaiian Baby Woodrose
Saliva Officinalis
Poppy mix
Suncokret Moonwalker

A u vrtu će biti standardno, krastavci, salata, luk, blitva, špinat, paradajz, papirke, patliđani, kelj i zelje, mahune, grašak, kukuruz itd. Za nekakve specijalne sorte se nisam odlučio jer se prvi put okušavam u projektu pod budnim okom moje bake, koja u svoje rukavu ima svu silu trikova o uzgoju vrta bez kemikalija itd tako da jedva čekam proljeće :D :sunn:
Misli se čiste dok je svijet u magli, koraci su lagani...
šaman
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 15.03.2018, 11:23
Ima zahvala: 2 puta

Re: Na prolece cu zasaditi...

Post Postao/la šaman »

Trebam ja sjeme duhana, da li si mozda još uvijek voljan pokloniti?
Red je napisao/la:ako treba sjeme duvana, samo reci, imam nekih par vrsta koje ti mogu proslijediti

Nicotina mix
Nicotiana tabacum {Kentucky 9}
Nicotiana tabacum
Nicotiana rustica
Nicotiana rustica (Havana)
Nicotiana Sylvestris

a što se tiče ljekovitih još nisam tocno odlucila sto cu baciti u zemlju a izbora je mnogo. da ne pisem posebno svaku biljku baci oko na fsr listu pod ljekovite biljke pa ces dobiti dojam sto imam i sto bi mogla posaditi. iako vecinu mogu naci u divljini nekako mi je fora da imam svoje u teglicama na prozoru ili vrtu, sve na jednom okupu :D

vjerojatno cu napraviti neki plan pa cu ga objaviti i podjeliti sa vama kada vrijeme dode :)
:-ss :mushroom: :sunn:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Na prolece cu zasaditi...

Post Postao/la HypnoToad »

Nažalost bojim se da Red već više godina nije prisutna na forumu, niti se bavi tom free sjemenarnom. Ali imaš na ebayu prilično jeftino sjeme raznih sorti duhana, 2-3 dolara sa poštarinom za par stotina sjemenki stvarno nije puno. Samo bih savjetovao da ne kupuješ iz Kine, njihovo sjeme nema dobru reputaciju...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
šaman
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 15.03.2018, 11:23
Ima zahvala: 2 puta

Re: Na prolece cu zasaditi...

Post Postao/la šaman »

Potražit ću, hvala!
:-ss :mushroom: :sunn:
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Na prolece cu zasaditi...

Post Postao/la malva sylvestirs »

Imam ja sjeme duhana, koje sam dobila na poklon od dragih ljudi iz Bosne. Rekli su da je njima super uspio(kako i neće duhan u Bosni haha)..Imam 4 ili 5 ploda duhana, tj tobolaca u kojima ima puno sitnih sjemena...neznam da li je to dosta ako želite ozbiljno sijati. Poklanjam ako netko želi,jer sam trenutno vezana za život u stanu i gradske obaveze, pa bolje da se oživi sjeme što prije...
what you resist persist
Odgovori