međunarodno volontiranje ?

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Odgovori
Avatar
djek_D_ripper
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 16.04.2011, 13:37
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 13 puta

međunarodno volontiranje ?

Post Postao/la djek_D_ripper »

ima netko iskustva s ovim?
konkretno preko vcz-a.... ja imam neodoljivu potrebu ovo ljeto probati , al' nikako da se odvažim.... treba mi netko da mi kaže kako je to sve ok i provjereno i da mi prenese kakva dobra iskustva :D :D :D ...

onda, jel bio netko? :bigsmilee:
sunnci

Re: međunarodno volontiranje ?

Post Postao/la sunnci »

Bila! To ti je super iskustvo, ali ovisi o kampu koji izabereš, ljudima koji dođu, neki put ti se dogodi da nemate što radit, pa vam mašta postavlja granice...u svakom slučaju vrijedi probat!
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: međunarodno volontiranje ?

Post Postao/la dr.manijak »

NE znam bas preko njih.
Ali raspitaj se da dodjes na EXIT festival, oni primaju volintere iz celog sveta koliko znam ili barem evrope.
Raspitaj se tu je super.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
ljuspica
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 14.02.2012, 20:19

Re: međunarodno volontiranje ?

Post Postao/la ljuspica »

Nisam nikad isla preko VCZ ali jesam samostalno. Ljetos sam trebala ici u Kuterevo u udrugu za utociste mladih medvjedica ali mi je iskrslo nesto drugo te nisam otisla, no pretprošle godine sam imala divno iskustvo na Cresu u Capult Insulae-edukativnom centru za zastitu bjeloglavih supova u malom mjestu Beli. Otprilike platis oko 100 eura 7 dana-zo je za hranu i posteljinu. Atmosfera super. Bude volontera iz raznih krajeva svijeta.samnom u sobi su bile 3 talijanke i 1 njemica.
Radi se sve, pocev od izložbe za turiste do brige o životinjama u centru, kuhinje, ciscenja kuce itd.Ono sto je interesantno jeste to da je sve u keltskom duhu. Postoji staza zvana tramuntana koja je u raznim bojama: crvena, zelena, ljubičasta, crna,plava itd. kad slijedis markacije odredjene boje dodjes do nekog labirinta. Labirint je napravljen od kamenja i sluzi za duhovno spajanje sa Bogom ili samima sobom, zapravo sluzi za meditaciju. Možes bez problema meditirati u miru jer nema zive duse.
Takodjer mi je bilo interesantno volontirati na Bosanskim piramidama u Visokom.Super iskustvo. Poznanstvo sa raznim ljudima iz raznih krajeva svijeta. Preporucujem toplo bez obzira da li vjerujete u postojanje istih.
Ako jos nekog nesto zanima neka pita.
Mene zanima volontiranje u prirodi (npr.briga oko biljaka ili životinja) negdje na planini ili moru a da je u Evropi. Tj. da je blizu BiH gdje zivim, da je neka lijepa drzava kao sto su: Madjarska, Češka, Slovačka, Slovenija, Italija i sto je najbitnije da ne placam nista za volontiranje jer dosta je sto cu platit put, ali da imam spavanje i hranu,pa ako neko zna može mi napisati ovdje.tenkju veri mač.
Odgovori