Bosanske piramide - Visoko

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la antoniopavaroti »

stare kulture i narodi nisu bili nesposobni i nepismeni..imali su ogromno znanje iz matematike , geometrije itd..A šta želiš reči , da su piramide izgradili svemirci ..šta li?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 452 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la AFX »

antoniopavaroti je napisao/la:stare kulture i narodi nisu bili nesposobni i nepismeni..imali su ogromno znanje iz matematike , geometrije itd..A šta želiš reči , da su piramide izgradili svemirci ..šta li?
Nipošto. Ono šta ja želim reći da neznam kako su sagrađene i da danađnja znanost ne daje jasne dokaze kako su se gradile, samo isprazna nagađanja koja ne vode nikud usporediš li godine/razvoj civilizacije u to vrijeme.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Bamakhepa »

Pa kako u cemu. Lada se nadju arheoloski ostaci citavih prirucnih gradova za radnike mislim da to prilicno dobro dokazuje tko je pravio piramide (i sto je osporilo ranije vjerovanje kako se radilo o robovima, btw). Postoje takodjer zanimljivi dokazi koji upucuju na moguci transport rijekom itd. Nije bas da se samo bulji u piramide i spekulira bez ikakvih drugih relevantnih informacija.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la antoniopavaroti »

AFX je napisao/la:
antoniopavaroti je napisao/la:stare kulture i narodi nisu bili nesposobni i nepismeni..imali su ogromno znanje iz matematike , geometrije itd..A šta želiš reči , da su piramide izgradili svemirci ..šta li?
Nipošto. Ono šta ja želim reći da neznam kako su sagrađene i da danađnja znanost ne daje jasne dokaze kako su se gradile, samo isprazna nagađanja koja ne vode nikud usporediš li godine/razvoj civilizacije u to vrijeme.
Na pitanje kako komentariše, u poslednje vreme sve masovnije, tvrdnje da u Bosni postoje piramide, Havas kategorički odbija tu mogućnost.

„To nisu piramide! To je prirodna planina. Kada je posmatrate, ima oblik piramide. Ali piramide su grobnice, a ta planina to nije. Pored piramida se nalaze hramovi, a tamo nema hramova. San ljudi iz Bosne da imaju piramidu nije istinit. Kao ekspert za piramide, moram da kažem da piramide ne mogu da budu planine, piramide su grobnice sagrađene od kamena“, objašnjava poznati arheolog za Sputnjik.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
bianco.rosso
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 03.01.2019, 14:18
Ima zahvala: 7 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la bianco.rosso »

https://youtu.be/OJcDQXq_FqY
A šta vi mislite o ovome ? Po meni ima poprilično dobar slučaj, ubedio me je da nije prirodna planina, prosto vide se blokovi, i ako je verovati analizama definitivno su veštačke tvorevine. A piramide i nisu tako strana pojava na našoj planeti..
Što se tiče ovih novih pravaca moderne muzike, npr keti peri ima jako dobre sise
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la bartul_9 »

antoniopavaroti je napisao/la:
AFX je napisao/la:
antoniopavaroti je napisao/la:stare kulture i narodi nisu bili nesposobni i nepismeni..imali su ogromno znanje iz matematike , geometrije itd..A šta želiš reči , da su piramide izgradili svemirci ..šta li?
Nipošto. Ono šta ja želim reći da neznam kako su sagrađene i da danađnja znanost ne daje jasne dokaze kako su se gradile, samo isprazna nagađanja koja ne vode nikud usporediš li godine/razvoj civilizacije u to vrijeme.
Na pitanje kako komentariše, u poslednje vreme sve masovnije, tvrdnje da u Bosni postoje piramide, Havas kategorički odbija tu mogućnost.

„To nisu piramide! To je prirodna planina. Kada je posmatrate, ima oblik piramide. Ali piramide su grobnice, a ta planina to nije. Pored piramida se nalaze hramovi, a tamo nema hramova. San ljudi iz Bosne da imaju piramidu nije istinit. Kao ekspert za piramide, moram da kažem da piramide ne mogu da budu planine, piramide su grobnice sagrađene od kamena“, objašnjava poznati arheolog za Sputnjik.

Šta vi stvarno mislite da su tri Egipatska piramide grobnice? Nema nikakvih dokaza i natpisa da su to bile grobnice, te piramide su pravo čudo čija se svrha nezna ni dan danas. Imaju totalno čudnu unutarnju arhitekturu sa raznim shaftovima i kanalima i ništa ne upućuje na grobnicu osim jednog praznog sarkofaga. Te piramide su očito bile neke jako napredne građevine koje su se koristile za neku svrhu, sigurno ne kao grobnice.

Grobnice su bile one ostale šta su se radile poslije ove tri, a koje su Egipatski kraljevi radili užasno i te piramide nimalo ne sliče na ove tri u nijednom smislu. Kvaliteta gradnje, veličina i sve ostalo je neusporedivo, a stim da su ove piramide kao trebale bit bolje jer su rađene dosta vremena nakon prve tri, logično je da što vrijeme ide naprjed da će i sve stvari bit naprednije, al to ode nije slučaj. Tehnologija egipta je kasnije samo nazadovala.

Mislim te stvari su prelogicne, samo čovjek mora otvoriti um i pogledat malo sam sa sobom i istražit neke stvari i vidjet će da niko od njih nema pojma o čemu se radi, samo nagadaju.

Najbolje zvuče alternativne teorije od Hancocka i sličnih.
:sunn: you got nothing to lose
Osaka7
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.02.2019, 08:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Osaka7 »

https://youtu.be/ORYmy2iVyMU
Poslusajte , mozda sam lakovjeran ili nezz al mene je uvjerio i prije da stvarno jesu pojacivaci energija nego hramovi , e sada za sta su se te energije koristile ... koliko se danas svjesno i nesvjesno koriste to je pitanje
Osaka7
rank2
Postovi: 11
Pridružen/a: 27.02.2019, 08:56
 pohvaljen: 1 put

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Osaka7 »

Cak mislim da su stare civilizacije u jednom trenu postigle vrhunac i iz tog doba ostavile građevine za koje bi se i danas covjek morao namuciti da ih izgradi .
Poznato je da se u kini spominje preko 100 piramida koje su savrseno geometrijski okrenute prema polovima i stranama svijeta pa su kasnije doslovno skrivene pod zemlju sadeci na njih drvece i biljke ... zasto?!
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 452 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la AFX »

Drveće je sađeno da ih prikrije i korjenje ih uništi.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
malva sylvestirs
rank5
Postovi: 154
Pridružen/a: 01.01.2018, 13:36
Ima zahvala: 116 puta
 pohvaljen: 125 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la malva sylvestirs »

Netko je neki dan u chatu pitao jel bio neko na bosanskim piramidama, pa evo da podijelim iskustvo :D
ne znam kako je danas, ja sam bila prije nešto više od 2 godine..mogu sigurno reći da je vibra u zraku bilo jako čudna i intenzivna.. bilo je ljeto, vani 38°C, vruće kao u paklu, a unutra naravno spas,vlaga, temperatura, sve je bilo optimalno za bistru glavu... bio je vodič koji je bio malo pijan i to je bilo smiješno jer je i sam zaboravio pola informacija koje je trebao reći..a bilo je i nešto malo turista a njegova svaka treća riječ je bila na našem, tako da ga oni jadni nisu ništa skužili, imali su kisele face cijelo vrijeme..uglavnom, i nije baš bio dobar vodič.
Ispred sam upoznala neke starije ljude koji su mi rekli da dolaze tamo odkad je otvoreno za posjete. Žena je bila nešto bolesna a razlog njihovih dolazaka je taj što boravak tamo ženi jako smanjuje bol (mislim da je bilo nešto sa plučima, kašalj...). A sjećam se da je i meni neko "opće stanje" bilo puno bolje nakon posjeta. Inače po tim vrućinama mi je redovno padanje u nesvjest, nizak tlak i mala snaga.. a zrak je tamo lagan i nakon đira unutra po tim hodnicima imala sam osjećaj kao kad se žedan čovjek napije one fine slatke i čiste vode sa izvora, samo u smislu zraka i disanja..kapacitet pluća kao da se proširio odjednom i kao da se ne mogu zasiti tog zraka...uglavnom, zanimljivo istustvo je bilo, htjela bi svakako opet otić, sljedeći put da se malo bolje pripremim sa pitanjima jer tada i nisam nešto puno propitkivala, samo promatranje širom otvorenih očiju, kao dijete kakvo :D A inače, nisam dovoljno proučavala o piramidama da bi znala reći svoje mišljenje o nastanku, utjecaju na čovjeka, simbolu...ali sigurna sam da nešto tu ima jer one hodnike i 'katakombe' i tunele ne bi stari ljudi gradili bez svrhe, koja je sigurno imala i neko više značenje...možda nama nikad ne shvatljivo, a možda....
what you resist persist
Odgovori