Bosanske piramide - Visoko

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la antoniopavaroti »

čudni smo mi ljudi..ako nam nešto ne paše odma je teorija zavjere.." odmah svjetski lideri koji sjede tko zna gdje " onemogučavaju nove spoznaje o toj "piramidi" koje bi promjenile svjetsku historiju..Ne vjerujem baš u to. U svemu tome skupa ipak je nejasno kako to ako su zaista piramide u pitanju to je tako teško dokazati?? Pa nisu piramide male pa treba mikroskop ..neko vidi a neko ne vidi . Ja ne vjerujem da su piramide , sumnjam u to . Sve dok se eksplicitno ne dokaže , sa hrpetinom dokaza da jesu..e , od tad vjerujem . Prije ne..Možda je bilo neko prethistorijsko naselje ili nešto slično ..tko zna..ali prvo dokazi a onda rasprava
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Gadgadni
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 06.06.2010, 10:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Gadgadni »

Ratko Martinovic Podcast #015 - Semir Osmanagić

[media]link[/media]
'The world is a dangerous place, not because of those who do evil.
but because of those who look on and do nothing' ~ Albert Einstein
Avatar
NjOzA
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 14.02.2018, 09:09
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la NjOzA »

antoniopavaroti je napisao/la:čudni smo mi ljudi..ako nam nešto ne paše odma je teorija zavjere.." odmah svjetski lideri koji sjede tko zna gdje " onemogučavaju nove spoznaje o toj "piramidi" koje bi promjenile svjetsku historiju..Ne vjerujem baš u to. U svemu tome skupa ipak je nejasno kako to ako su zaista piramide u pitanju to je tako teško dokazati?? Pa nisu piramide male pa treba mikroskop ..neko vidi a neko ne vidi . Ja ne vjerujem da su piramide , sumnjam u to . Sve dok se eksplicitno ne dokaže , sa hrpetinom dokaza da jesu..e , od tad vjerujem . Prije ne..Možda je bilo neko prethistorijsko naselje ili nešto slično ..tko zna..ali prvo dokazi a onda rasprava

https://www.youtube.com/watch?v=-vdV4MngXyw

Dokumentarac traje satić. U početku lik govori o svjetskim piramidama na svim skoro kontinentima koje su otkrivene a onda govori isključivo o piramidama u Visokom. Lik ima termalne slike brda, postoje kanali tunela, kroz tunele teče voda, neki orgoniti haos teški su ciljno postavljeni na određena mjesta zbog protoka energije. Postoji u njima neka prostorija koja ima kamaru pozitivnih jona ( čist kvalitetan zrak ) ne sječam se koliko ali mnogo iznad prosjeka. Video preporučujem svima jer je TOP TOPOVA i mislim da lik vrlo dobro zna šta govori . Dovodio je experte iz Egipta itd itd koji su na presici za novinare potvrdili da je su ono ljudskom rukom napravljeni objekti, međutim kad se ti stručnjaci vrate u svoju zemlju budu da kažem banovani od te svoje zajednice stručnjaka. Ma u videu ima sve :cheesy: :sunn:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la antoniopavaroti »

NjOzA je napisao/la:
antoniopavaroti je napisao/la:čudni smo mi ljudi..ako nam nešto ne paše odma je teorija zavjere.." odmah svjetski lideri koji sjede tko zna gdje " onemogučavaju nove spoznaje o toj "piramidi" koje bi promjenile svjetsku historiju..Ne vjerujem baš u to. U svemu tome skupa ipak je nejasno kako to ako su zaista piramide u pitanju to je tako teško dokazati?? Pa nisu piramide male pa treba mikroskop ..neko vidi a neko ne vidi . Ja ne vjerujem da su piramide , sumnjam u to . Sve dok se eksplicitno ne dokaže , sa hrpetinom dokaza da jesu..e , od tad vjerujem . Prije ne..Možda je bilo neko prethistorijsko naselje ili nešto slično ..tko zna..ali prvo dokazi a onda rasprava

https://www.youtube.com/watch?v=-vdV4MngXyw

Dokumentarac traje satić. U početku lik govori o svjetskim piramidama na svim skoro kontinentima koje su otkrivene a onda govori isključivo o piramidama u Visokom. Lik ima termalne slike brda, postoje kanali tunela, kroz tunele teče voda, neki orgoniti haos teški su ciljno postavljeni na određena mjesta zbog protoka energije. Postoji u njima neka prostorija koja ima kamaru pozitivnih jona ( čist kvalitetan zrak ) ne sječam se koliko ali mnogo iznad prosjeka. Video preporučujem svima jer je TOP TOPOVA i mislim da lik vrlo dobro zna šta govori . Dovodio je experte iz Egipta itd itd koji su na presici za novinare potvrdili da je su ono ljudskom rukom napravljeni objekti, međutim kad se ti stručnjaci vrate u svoju zemlju budu da kažem banovani od te svoje zajednice stručnjaka. Ma u videu ima sve :cheesy: :sunn:
Ma jok..nema šanse..piramide a netko sumnja i dvoji dal jesu ili nisu..Piramidu kad vidiš odmah znaš da je piramida i amen..I zašto bi te bosanske piramide bile prekrivene zemljom??? Ako su izgrađene od kamenih blokova vrlo je lako otkopati ih i dokazati da su djelo ljudskih ruku..Ovako se kojekakvi svjetski stručnjaci natječu dal jesu ili nisu piramide...Uglavnom ih večina tvrdi da su to prirodne tvorevinea i ja u to vjerujem jer da su izgrađene od kamenih blokova pa prekrite zemljom , kiša i ostale vremenske prilike ili neprilike bi tu zemlju davno isprale sa glatke okomite kamene podloge..Notorna je glupost da ti stručnjaci koje spominješ ovdje nešto tvrde o piramidama a da ih njihove kolege "banuju" kad se vrate u svoje znanstvene grupe i zajednice..neide to tako kompa moj...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
NjOzA
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 14.02.2018, 09:09
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la NjOzA »

Buraz iskreno, sve skoro piramide i hramovi su duboko ispod zemlje bili dok nisu otkriveni jer je proslo hiljadama godina a zemlja se mjenja i kreče i kontinenti se svake godine pomjeraju. Nije lako otkopat ako nemas potporu lokalne i drzavne vlasti i ako neko urgira( u sto vjerujem jer bi to bio bum za turizam a BiH je suvise mala da bi joj se dozvolilo takvo nesto ) . Jeste banuju ih jer se vrate strucnjaci u Egipat i ovi ih odbace iz razloga sto su tim priznanjem nastetili ili mogu nastetit novcanim tokovima jer tamo se ubiše pare zbog piramida a ja ti kažem da ih ima na svim kontinentima
Sta smo ucili u skolama, homosapijens i ostale kreature pa kameno metalo bronzano doba i da ljudi postoje par hiljada godina a ne par desetina hiljada godina. Recimo ovaj Semir je poslao uzorak kamena u par instituta i svi su potvrdili da je to materijal gradivni koji je neko napravio. Koga interesuje moze pogledati video . Suvišno me je citirati ako nisi video odgledao jer znači da mi post nisi cijeli pregledao . Peace <3
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Ninti »

U Kini postoje brda koja oblikom prejako podsjećaju na piramide. Pogled iz zraka..

slika

Kineske vlasti i znanstvena zajednica ne priznaju da se radi o piramidama, čak i sustavno pošumljavaju ta "brda" , iz ko zna kojeg razloga ;) ..

slika

Kad dođeš bliže, izgleda kao šumovito brdo neko, tako da ne bi mogla sa sigurnošću tvrditi što je ili nije zakopano pod par metara zemlje bilogdje na svijetu.. the truth is out there

slika
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la antoniopavaroti »

..ma to u kini se jasno vidi da je obično brdo..slika najdonja..One gornje slike su laganini fotošopirane za ljubitelje teorije zavjera..Nagradno je pitanje zašto kinezi nebi od tih piramida napravili turističku atrakciju..Možda ne vole novce..hahahahah?
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Ninti »

vjerovanje da netko fotošopira Google Earth slike.. to sigurno nije teorija zavjere :D
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la antoniopavaroti »

...sve se može doraditi i fotošopirati B-)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Vid Svante »

Bas sam neko dan gledao na nekom doku telki kako pretrazuju đunglu Gvatamale u potrazi za majanskim gradovima i piramidama...nasli su nekoliko gradova, hramova i piramida odredenom tehnologijom snimanja iz aviona...nadam se samo da nece zbog tih napustenih spomenika posjeci jadnu đunglu...
Vjerojatno bi tako mogli i snimiti situaciju u Bosni
Odgovori