Bosanske piramide - Visoko

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Stone
rank3
Postovi: 51
Pridružen/a: 18.12.2010, 09:10
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Stone »

Nisam išla na piramidu još. Čitajući vas, malo sam istražila njihovu stranicu i naišla na info za volontere, pa evo http://piramidasunca.ba/bs/aktuelnosti/item/7734.html.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Ninti »

Mali update stanja u Visokom:

Danas: National Geographic protiv bosanskih piramida

slika

National Geographic je u svom drugom dokumentarcu o Bosanskoj dolini piramida bio vrlo negativno određen prema istraživanju prvih europskih piramida u Visokom, za razliku od prethodnog, afirmativnog dokumentarca iz 2009. Film je naručen, a engleski producenti su ga realizirali, jer mnogima i dalje smeta što neprofitna Fondacija „Arheološki park: Bosanska piramida Sunca“ rukovodi otkrićem koje mijenja svjetsku istoriju - kaže za Danas bosanski arheolog Semir Osmanagić, posle najnovijeg dokumentarca čuvenog TV kanala National Geographic, koji je posvetio emisiju od 30 minuta navodnim piramidama u Visokom.

"Ta emisija dovoljno govori o politikanstvu iz elitnih centara" - kaže za Danas arheolog Semir Osmanagić

"Zašto nisam iznenađen mišljenjima britanskih geologa?!… Projekat istraživanja bosanskih piramida nije projekat od lokalnog značaja, on ne istražuje prošlost BiH i njenog najbrojnijeg naroda, kako nam neki poturaju, on istražuje prošlost naše Planete i ono što je prava jeres za neke svjetske centre moći jeste strah da će naša istraživanja kad-tad srušiti postojeću predodžbu o povijesti civilizacija na Zemlji i srušiti postojeće istoriografske teorije gospodara svijeta koji sjede u kabinetima tih centara moći i brinu da slika prošlosti ostane neokrnjena." - Član Upravnog odbora Fondacije “Arheološki park: Bosanska piramida Sunca” Ahmed Bosnić
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Red »

ee živo me zanima kako će se cijela ova drama i santa barbara završiti, ako ikada hoće! slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Ninti »

Ma da završit će kad i sve ostale nebuloze na ovom svijetu završe, prije ili poslije ;)
E sinoć je bila nova epizoda NRZ-tragom drevne tehnologije, gost je bio odličan Domagoj Nikolić i dosta se pričalo o piramidama i bosanskim i drugim, vrijedi pogledati, po meni Nikolić je jedan od boljih sugovornika koji također sudjeluje u istraživanju na Visočkim piramidama:

[media]link[/media]
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Shanti »

Nema tu nikakve drame, tko zna zna... :sunn:
Avatar
Marijo
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 03.10.2012, 22:14
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Marijo »

Ako uspijem otići u posjet do Bosanskih piramida bit će mi to prvi susret sa piramida,a i plus najbliže su mi pa je lakše doći nego do onih u egiptu :D
Osvrni se oko sebe jer priroda zove te,
Njemi glas iz daleka kao vapaj djeteta...
neuro
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 04.06.2012, 18:15
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la neuro »

možda ih je ovaj samo zajebo da mu raskrče i pripreme brdo za vikendicu i vinograd

za par godina samo kaže "sori jarane bio sam siguran 100 %"
Avatar
Truthopia
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 06.01.2013, 13:02
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Truthopia »

Neznam koliko Vas ima tu iz PGŽ. i Istre uglavnom bilo bi zanimljivo kad bi se izorganizirali i zaputili se dole na mini izlet,ja nisam bila a voljela bi ic to vidjet,a za volontiranje nemam vremena :( ,pa ako ima tko kakvu ideju...i da se skupimo pa da idemo!?
Izmakao sam mu stolicu. Nije pao - ostao je da visi!
neuro
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 04.06.2012, 18:15
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la neuro »

bilo bi šteta da sav taj trud bude uzalud...da bar iskrsne neka mumija da da malo živosti cijeloj priči
dreamer
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 04.06.2015, 20:32
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la dreamer »

Bila sam po čudnim mjestima i vidjela sam čudne stvari. 2012-e sam otišla vonontirati na piramide. Prvi dan pijanka i upoznavanje s drugim volonterima, ljudi prekrasni, obični radnici, umjetnici, boenergetičari, cirkusanti, odvjetnici, a svi u potrazi za nečim drugačijim.
Slijedeći dan obilazak nekoliko lokacija sa Semirom Osmanagićem (bome sam dobru kondiciju stekla od pentranja tokom dva tjedna) i nakon obilaska smo svi stali u krug. Svi smo se redom trebali predstaviti u par rečenica i reći razlog dolaska. Odmah sam osjetila čudne poglede kad sam rekla tko sam, odakle sam i da ne vjerujem da su tu piramide, nego sam se došla dobro zabaviti.
I sjedim ja tako deseti dan na ploči koju sam krampala i otkopavala sama od početka, potrošila desetke litara znoja na suncu i proleti mi kroz glavu: j..te, pa ja sjedim na piramidi :sunn:
Također su se "čudne" stvari događale tih dana, pomisliš na nešto i to se dogodi, neka dobra vibra i energija, dobri razgovori s najrazličitijim ljudima. Grad ima nekih 10 000 stanovnika, većina ih je jako skeptična u vezi piramide. Ono što nam je zapelo za oko je da ima jako puno mentalno zaostale djece, ne znam jel ima veze s tom energijom ili nečime drugime. Ali je čudno u tako malom gradiću nekoliko puta naići na različite grupice baš (oprostite na izrazu) retardiranih tinejđera i nije nimalo ugodno ako si sam, a njih 5 te okruži...imajte nekoga sa sobom.
Mene su piramide definitivno promijenile nabolje, sada traže previše love za volontiranje, tada je to bilo ukupno manje od 100kn na dan tako da bi voljela otići na kampiranje (na piramidi mjeseca se može prenoćiti) i eventualno koju noć prespavati u hotelu zbog tuširanja, a i upoznavanja ekipe volontera.
Tko ima prilike svakako preporučujem...upoznat ćete divne ljude, a i sami sebe :thumbsup:
Odgovori