Bosanske piramide - Visoko

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Ninti »

Bila ja u Visokom sad za godišnji, makar sam planirala to otic pogledat otkad je otkriveno 2006 mislim. Uglavnom, u isto vrijeme sam ushicena i razocarana jer Bosanske vlasti koče iskopavanja a oni zapravo rade što im drugi izvana govore, a to je - nemojte slučajno probat promijenit povijesne udžbenike...!
Dakle postoji 4 piramida - sunca, mjeseca, ljubavi i piramida zmaja; također postoji kompleks tunela koji navodno povezuje sve piramide.. Trenutno nemam svoje slike jer sam na poslu :D al cu zaljepit neku tudju..

Uglavnom fenomenalno za obić, ima se što dva dana šetati po tim piramidama, postoje sonde na sve strane i hrpetina volontera ( nažalost jedini koji rade tamo su volonteri) iz cijelog svijeta..
I jesu stvarno su piramide! ;)

slika

slika

slika
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Red »

odlicno, puno citala i gledala o tome, ali uvijek skeptika neka me hvata. jedni seru, drugi podrzavaju, pa ne znas na cemu si. ali vidim da nesto dise od ispod pa se i sama pitam o cemu se radi.

voljela bi kao i ti navrnuti i sama baciti oko, neke slike zbilja izgledaju fenomenalno i voljela bi to obici u zivo. ajd baci koju tvoju sliku, bas me zanima :D

hvala na dojavi!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Tain »

E mislio sam i ja kad smo prolazili kod bosnu al nije nam bilo usput ove godine.
Baš tako Red, nekima je to čista glupost pa seru a nekima super.
Skroz je zanimljivo.
I love not man the less, but nature more.
hablabla

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la hablabla »

ma seru glupi englezi i amerikanci.. zasto bi iko imao da sere kad je ocigledno da neceg ima? ako nema, sto se trude i dolaze.. neka puste da se bosanci sami ispale, prevare.. pa neka se onda smeju. nego razlog je drugi, naime kad bi se piramida otkrila to bi dalo jacu potporu onoj sve realnijoj prici o vanzemaljcima.. ;;) bar bismo stigli dotle, kako ko, al nas ima.. :D
nego, sad je sve glupi marketing, sou biznins, cirkus.. i ljude ponese onaj podrugljivi, mocni i uvereni glas komentatora.. verujem da imaju i neki kurs za to, neka retorika, malo glume i sl.. :)) ako me razumete.. najpribliznije objasnjenje onoga sto hocu da kazem je primer voditelja 'top gear' emisije.. njega, i ostalu takvu napuvanu, isfoliranu kompaniju voditelja prosto ne mogu da svarim.. a njih ima svuda, i sve ih je vise..
i taj efekat njihove price ljude kao da utesi, uveri u nesto bolje, ne znam ni ja sta .. mislim, ocigledno je sta hoce da kazu, i da ne kazu, samo treba da naglase neku frazu, rec :)
i bosanci su takvi, al sa pravom.. i oni su malo odleteli u entuzijazam, pa pomalo ponekad ispadnu smesni, al meni vise simpaticni.. jbg, rodoljublje, slava i moguci pogled celog sveta(sto na zalost zavisi samo od reklame), nije to malo da ponese svakog..
i kao sto moja bliska ninti kaze :D neka sabotaza je vec pocela, a verujem da ce biti i potpuna uskoro, da ce otkopavanje da se odlozi za nekad, odnosno nikad.. i sve to pod izgovorom da bosna nema para za ta zajebavanja.. jer neka unija tamo treba da nam, im, vam.. svima! naplati dugove. il ce smisliti vec nesto, u tome su odavno tako vesti..
pozdrav komsije :)
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Ninti »

Evo nekoliko mojih fotki:

slika

Volonteri na djelu

slika

Sonda na piramidi Sunca

slika

pogled s vrha piramide Sunca - 220 m visine

slika

slika

Ovo uzvišenje sa desne strane je tzv prilazni plato - isto umjetna struktura..

slika

Na vrhu piramide Mjeseca

I zakljucak bi bio da te strukture nisu prirodne i to se vidi iz aviona :D
tko ih je radio i zašto, iz nekog razloga ne smijemo znati. Vjerojatno je to znanje premocno pa ga se ovi naši svjetski vladari boje i zatiru.. Moje mišljenje je da nas se želi spriječiti da dođemo do te razine svijesti koju su imali ljudi u vrijeme kada je to rađeno, prije otprilike 12 000 godina (vrijeme Atlantide). Neki tvrde da su pomicali to kamenje uz pomoć usmjerenog zvuka - frekvencije (titraja).. to je moćna stvar i ima smisla, postoje oni tibetanski lonci ciji zvuk dovodi ljude u stanje duboke meditacije, theta valovi mislima il tak nešto..
Da ne zabrijem previše, ljudi ako imate vremena i volje ajmo kopat u Visoko :D !
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
hablabla

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la hablabla »

u jbt.. uvek preteram kad objasnjavam, a to tek shvatim sutra :o) :)) jbg..
u sustini, ocigledno je.. neceg ima, i mnogi bi voleli da se ne otkrije sta je.. B-)
eto 8-}
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Red »

zbilja impresivno! ocigledno je da priroda nije stvarala takve oblike, kao sto kazes vidi se iz prilozenog. ali mi zbilja nije jasno ZASTO je to sve kao obavijeno velom tajne...

Tajna velike moci :ymdevil:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Psychonaut »

Ja kad sam hodao po toj piramidi, pravo mi je licila na brdo.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Ninti »

Pa hoće to liciti na brdo jer je preogromno da bi se vidjelo dok hodaš po tome, moraš se malo odmaknuti jel.. ili zagrebati lopatom :)
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Astrid
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 17.05.2010, 15:23
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Bosanske piramide - Visoko

Post Postao/la Astrid »

Kad smo vec kod grebanja lopatom, traze se volonteri, smjestaj besplatan, ekipa vrhunska :D B-) Dodite svi :)
http://www.piramidasunca.ba/ba/index.ph ... i-rad.html
Odgovori