Etretat - Francuska

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Odgovori
Avatar
Punana
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:22
 pohvaljen: 8 puta

Etretat - Francuska

Post Postao/la Punana »

Etretat je malo mjestašce na sjeveru Francuske, na samoj obali Atlanskog oceana, na koje sam ja totalno odljepila! :) Bila sam tamo svega par sati, tek šetnjica po mjestu, al' dovoljno da se zaljubim i obećam sama sebi da ću se vratiti :) Nije ni čudno što me se tako dojmilo, jer su u tom mjestu inspiraciju nalazili mnogi umjetnici (Courbet, Monet, Offenbach, Hugo, Maupassant...)

slika

Etretat je malo mjestašce, danas potpuno turističko, a nekad ribarsko naselje, udaljeno 30ak km od većeg industrijskog grada, Le Havre.
Etretat je ipak najpoznatije po svojim predivnim stijenama, prirodnim konstrukcijama, koje mene podsjećaju na delfiniće u skoku (naravno, ovisno s koje strane ih se promatra) :) Navode se 3 takve stijene, Porte d'Aval, Porte d'Amont i Manneporte.

slika slika

Bila sam tamo negdje u svibnju, kada sezona još nije uzela maha pa je mjesto bilo lišeno svakakvih turista. Mogla sam mirno uživati u francuskom ''štihu'' koji se ocrtavao i u izgledu kućica, koje kao da su zbilja zatočene u nekom prošlom stoljeću... Budući da je to ribarsko naselje, tu i tamo se mogao vidjeti koji starčić koji se ili sprema ili dolazi iz lova, ali ono što je meni ostalo u pamćenju, jest da je čak i taj ribar izgledao kao da je lik iz nekog filma, ili slikovnice- u žutoj dugačkoj kabanici i crvenim čizmama :D ma, slatko!

slika
slika
slika slika slika

Sve u svemu, vraćam se jednog dana tamo :D

slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Etretat - Francuska

Post Postao/la Red »

pfffffff :x ovo je prekrasno! =p~

koja luda priroda okruzuje grad, krasno...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Punxerklc

Re: Etretat - Francuska

Post Postao/la Punxerklc »

Jao ja bi tamo :p
Odgovori