Otok -Lastovo

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Odgovori
Ronin

Otok -Lastovo

Post Postao/la Ronin »

Evo odlučio sam po prvi puta otići s mojim najboljim prijateljom na otok Lastovo ,njega sam izabrao jer je najudaljeniji naš otok . Iz Split-a se putuje s trajektom nekih 4 ipo sata. Vožnja je duga al relaksirajuća. ,krenuli smo oko 17 30 stigli do mjesta Uble u 22 sata.
Otok Lastovo je fascinantan po divljoj prirodi i nepristupačnosti ,te po tome što nema puno ljudi i kuća .Zanimljivo je kako smo ga ja i prijatelj u jednom dahu prepješačili u krug.
Lastovo_and_the_surrounding_islands.jpg
Lastovo_and_the_surrounding_islands.jpg (33.66 KiB) Pogledano 3730 puta.
Kad smo stigli u Uble odlučili smo kupit litru domačeg vina i našli smo ga tako da imamo za gušt prije spavanja. Od Ubla smo odlučili prepješačiti do mjesta Lastovo do kojeg ima 10 kilometara ,tokom te šetnje noć je bila predivna svježa i prohladna ,mjesec pun sve osvjetljeno a zrak nikada tako nešto nisam osjetio i doživio ,aroma borova,smilja i svega ostaloga nešto savršeno ko da sam na sebe prolio eterično ulje.
Fotografija7286.jpg
Fotografija7286.jpg (176.6 KiB) Pogledano 3730 puta.
Fotografija7282.jpg
Fotografija7282.jpg (194.75 KiB) Pogledano 3730 puta.
Zanimljivo je s druge strane kako je otok Lastovo bio vojni otok i na njemu ima dosta vojnih objekata,te sam se uvjerio i iznenadio kako je JNA imala tako savršene inženjere te skoro cijelu noć sam dolazio sebi i divio se kako neko može iskopat brdo i napravit takve tunele pod kamenim brdom..
Fotografija7276.jpg
Fotografija7276.jpg (135.37 KiB) Pogledano 3730 puta.
Fotografija7262.jpg
Fotografija7262.jpg (149.97 KiB) Pogledano 3730 puta.
.spuštao sam se kroz tajni ulaz na južnoj strani lastova misleći kako je to samo jedan mali bunkerić al kad sam vidio skale koje vode dole u dubok mrak samo me uvatija nalet adrenalina,znate šta to je mali grad pod brdom.Slike nismo mogli pravit jer nismo imali aparat s blicom,a i baterije su bile prazne. Uglavnom iznenađen sam ljepotom Lastova i fasciniram vojnom disciplinom stare Jugoslavije ali i pomalo tužan jer je zapušten ,da se ti tuneli preurede za turizam i naprave hoteli ...to bi bilo nešto poput filmova James Bond-a. Uživajte stavit ču par slićica .
Fotografija7253.jpg
Fotografija7253.jpg (194.15 KiB) Pogledano 3730 puta.
Fotografija7252.jpg
Fotografija7252.jpg (151.79 KiB) Pogledano 3730 puta.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Otok -Lastovo

Post Postao/la Perun »

Ufff, Lastovo!!
Savršeno. Godinama sam tamo odlazio kampirat na divlje, prestao kad se pandurija nakotila, pa te svako malo gnjave sa onom pričom vaddi osobnu i jel znate da ne smijete tu stavit šator.
Srećomm sam branitelj pa bi ih relativno lako skinuo s ...
I da, ti prokopi, to su ti kopali politički zatvorenici, isto kao i Biokova, Žrnovnica i slično. Puno je tužnih priča vezano uz to. Oprosti ako sam ti se usrao u ćeif, nije mi bila namjera. Jeste li ribarili? Eldorado za ribolvce!
Ko prije umre duže je vječan
Ronin

Re: Otok -Lastovo

Post Postao/la Ronin »

Pozz.Perun ..Je istina je ..čim smo došli na Lastovo u Uble ok 23 sata pretres ... i tako prođe dva dana oni nas u 3 ure noću u skrivenoj opet nađu ,prijatelj je bija u strahu ,ja njemu ne brini se kakva globa ,nismo ložili vatru i bog ,miruj ja njemu ,i isti pandur prođe i kaže ovom drugom panduru ovi su uredni momci..Šta se tiće riba i svega uvjerio sam se ,ponili smo masku i peraje iz gušta ,crva na sve strane,riba ima samo neznam kako bez puške ... dupina 5 metra od obale itd...

Policajci su na otoku zbog droge ,požara i zbog jedne zaštičene vrste sokola koji se zove Eleonorin Sokol.
http://www.nika-adventure-tours.com/hr/ ... -sokol.php
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Otok -Lastovo

Post Postao/la Perun »

Crvi? Dvadeset do trideset centimetara? Šareni? Ne diraj to otrovni su. Ništa posebno, ali ne moš ih koristit ka ješku, ništa ih ne jede. Inače ni ja nisam lovio, šta ću kad nemam di gradelat. Prve dvi godine, posli sam odlučio ne nanosit bol, pa ni zubacu od tri kila ili kirnji od pet. Nisam gladan, dućan je blizu. Jeste li možda uspili ćut sablasne krikove po noći? Na Mrčari se gnjezdi ptica koju lokalci zovu arkana, javlja se samo po noći i glasa u rasponu od bebinog plača do seksanja mački. Prilično spooky.
Ko prije umre duže je vječan
Ronin

Re: Otok -Lastovo

Post Postao/la Ronin »

Vidiš nisam zna za te crve! al bili su crveni ,ka št se na matejušci prodaju ...zanimljivo...al za tu arkanu isto nisam čuo ..hahha ..živija mi,proučit ču to ..
Odgovori