Južni okrajak Ličke Plješivice

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Odgovori
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Južni okrajak Ličke Plješivice

Post Postao/la Perun »

Gore je toliko dobro da moram načet ovu temu i podjelit svoja iskustva.
Dakle, Plješivica počinje iznad Plitvičkih Jezera, prolazi uz granicu s bosnom - dobrim dijelom, da bi se na kraju spustila do Knina. Kad se zbroji ispada da je duža od Velebita, ali kako se na mjestima prilično spušta, mnogi je ne smatraju jednom planinom.
Dakle, kako volim proučavat karte, otkrio sam na na sjeveroistočnom grebenu Kučine Kose, na visini od nekih 1100 m tristometarsku vrtaču okruženu klisurama i jamom u, po mojoj procjeni, dvijesto metara dubokom dnu. E to nam je bio cilj. Naravno, izgubili smo se gore, imali smo i premale karte, pa smo išli prema skroz krivom mjestu. No, kako je gore Velebit u malom, bukova šuma izmjenjuje se sa livadama (južne padine su goli pašnjaci), povremeno se javlja i crnogorica, bilo nam je kao u raju, i nam nije ni najmanje žao što nismo našli jamu.
Krenuli smo, nas tri, u srijedu, landroverom, koji za večinu ceste i nije potreban, pošto su šumarijini putevi izvrsni, a konfiguracija je takva da ne treba velikog truda za održavanje. Mada smo upadali u situacije da smo čupali pala stabla i kamenje sa ceste...
Smjestili smo se u maloj zelenoj udolini, sa hranilištem i i lovačkom čekom. Znam da se ne kampira na hranilištu i pojilištu, ali je mjesto bilo tako dobro da smo preuzeli rizik. Uostalom ova dvojica su i spavali u čeki, ja zbog labradorice nisam mogao, nego sam zbuksao šator na mjesto za koje sam (točno) pretpostavio da će me sunce istjerat oko osam.
Dakle, tri dana lunjanja po nedirnutoj prirodi, večeri uz vatru, zajebancija cica i žiža...
Ludilo, jedva čekam slijedeću ekspediciju.
I za kraj, medo nam je zadnje jutro prošao kroz logor. A moja labraodrica spava pet metara dalje ko zaklana. Ili je skužila šta je pa se pravila da spava.
Nadam se da sam inspirirao, a ne ugnjavio.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Južni okrajak Ličke Plješivice

Post Postao/la Ninti »

Predobro zvuči, ak imaš koju fotku, zalijepi jer slike govore više nego riječi ;)
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Južni okrajak Ličke Plješivice

Post Postao/la Perun »

Iman žarku želju za djelit fotke, ali, a)ne znam kako i b9 fali mi neki drajver ili šta ja znam, pa ne mogu niti sa aparata na komp prebacit.
Moram to sredit, ali kad noć kad dan...
Ko prije umre duže je vječan
Odgovori