BALI - Indonezija

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BALI - Indonezija

Post Postao/la sometimes »

evo i par slikica sa zakašnjenjem, nisam nasao bas neke lijepe a da nismo ja ili draga na njima pa evo sta ima-ima:

slika

slika

ovo je plaza u mjestu Kuta, gdje sve vrvi od turista i iskvaraenih domacina:

slika

slika

slika

slika

lokalno selo stolara gdje se sve radi rucno i poooooolaaaaaakoooo:

slika

slika

lokalni vulkan, zadnji put je bio aktivan prije nekoliko desetaka godina:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

i povratak kuuuuuciiiiiiii:

slika
....it didn't make any sense.....
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: BALI - Indonezija

Post Postao/la shroomko »

Lijepo izgleda. Jedino što mi je zagonetno - one skulpture iz prve 4 slike - jesu li to reptili o kojima David Icke priča? :questionn:
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BALI - Indonezija

Post Postao/la sometimes »

:)) ......, ne znam o cemu prica David Icke ali Bali je pun takvih skulptura, predstavljaju bogove i sve sta je vezano za njihovu religiju i kulturu....., a cemu to prica David?
....it didn't make any sense.....
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: BALI - Indonezija

Post Postao/la shroomko »

Svašta priča David Icke. To su teorije zavjere, sve mu više manje drži vodu a to za reptile nema nikakvih dokaza.

Znači glavna teza mu je da moćnici lažu i manipuliraju mase kako oni žele.

Neke stvari po kojima je poznat je:
  • tehnika malih koraka
  • tehnika reakcija-problem-rješenje
  • Piramida unutar piramide - kako manjina kontrolira većinu
  • rodoslovlje moćnika
  • reptili
Tehnika malih koraka
Ovo je tehnika za manipulaciju mase. Ako misliš da bi masa popizdila da im nametneš svoj cilj onda ih provedeš kroz gomilu malih koraka prema tome tako da se ni u jednom trenutku ne opiru previše. Primjer ovoga je stvaranje EU. Ne možeš odmah poslije 2. svjetskog rata reći idemo ujediniti Englesku, Francusku i ostale države sa Njemačkom. Ali možeš proći kroz gomilu malih koraka koji neće stvoriti otpor.

Europska unija se počela stvarati već 1948.

Ovo je sve sa wikipedije:
https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union
https://en.wikipedia.org/wiki/European_ ... ernational

1948 stvara se - European Movement International koji ima cilj stvoriti europsku uniju:
The Movement's stated objective is to "contribute to the establishment of a united, federal Europe founded on the principles of peace, democracy, liberty, solidarity, and respect for basic human rights. It seeks to provide a structure to encourage and facilitate the active participation of citizens and civil society organisations in the development of a united Europe". Its various Councils and Associations, under the co-ordination of the European Movement International (EMI), work to influence major decision-makers across European civil society - its multitudinous associations, governments, politicians, political parties, enterprises, trade unions and individual lobbyists - to achieve these ends. The Movement focuses its attentions on seeking further integration in the political, social and cultural arenas, using its network of lobbyists to achieve those ends.
Prvi korak je bilo
1952 - European Coal and Steel Community

Tu su bili uključeni samo: "Belgium, France, Italy, Luxembourg, the Netherlands, and West Germany."
Naravno masama uvijek govoriš samo o prednostima tog malog koraka. Kad se uvodio European Coal and Steel Community nitko im nije rekao ovo vas vodi u europsku uniju. Spika je bila o prednostima koje će taj steel community napraviti (spriječiti rat):
The ECSC was first proposed by French foreign minister Robert Schuman on 9 May 1950 as a way to prevent further war between France and Germany. He declared his aim was to "make war not only unthinkable but materially impossible."

Ostali koraci do europske unije (samo kratko nabrojani):

1957 - Treaty of Rome stvara European Economic Community
1967 - the Merger Treaty
1973 - the Communities enlarged to include Denmark (including Greenland, which later left the Community in 1985), Ireland, and the United Kingdom
1979 - the first direct, democratic elections to the European Parliament
1981 - uključuje se Grčka
1985 - Šengeski sporazum
1986 - uključuje se Portugal i Španjolska
itd itd itd

Znači imaju cilj koje mase ne žele i jednostavno rade na tome koliko god dugo treba i šire propagandu koja mijenja javno mišljenje.

tehnika problem-reakcija-rješenje
Ovo je za brže promjene.
Npr imaju cilj - ući u rak u Iraku i osvojiti naftu tamo i izgraditi baze.
Izazoveš problem - 9.rujna - teroristički napad.
Pomoću medija stvoriš reakciju na to - bijes, želimo osvetu.
Tada im ponudiš rješenje - napad na Afganistan kao da ulovimo Bin Ladena, napad na Irak.

Masa puši ovu tehniku masovno, a mediji te prikazuju kao luđaka i glupana ako vjeruješ u to. Teorija zavjere je posprdan termin zbog medija. A šta je suprotnost - teorija iskrenosti političara? To je meni posprdno. Jasno da političari lažu i kuju zavjere.

Piramida unutar piramide - kako manjina kontrolira većinu
Ukratko ljudi ne znaju sve. Npr banka ima glavnog direktora, direktora za europu, direktora za hrvatsku, manjeg šefa, još manjeg šefa, voditelja poslovnice. Svaki manji šef zna sve manje i manje tako da surađuju u globalnom planu bez da znaju da to čine.

Rodoslovlje moćnika
Icke je proučavao rodoslovlje Američkih precjednika i moćnika i svi su direktni potomci europskih kraljevskih obitelji. Ne samo npr Bush i Obama već i svi protukandidati koji ni ne postanu precjendici. Tako da je demokracija farsa.
I nije samo u Americi tako. Npr u Nizozemskoj kraljevska obitelj dobiva 100 milijuna eura godišnje od poreznih obveznika iako ima ogromne biznise kao npr Royal Dutch Shell - jedna od najvećih naftnih kompanija u svijetu. se kraljica (sada ju je nasljedio sin) svaki tjedan ili svaka 2 tjedna sastaje sa premijerom iza zatvorenih vrata, ništa ne dolazi do medija.

Reptili
E sad dolazimo do ludog dijela. Neki čak tvrde da David Icke radi za njih i da je ovo izmislio tako da bi doprineo tome da se na teorije zavjere gleda posprdno.
Znači njegova teorija je da vladajući moćnici ne samo da su svi rođaci i jedna krvna linija, već nešto je razgovarao sa ovim i onim i uglavnom - oni nisu ljudi, već reptili. Uz to genetski su modificirani tako da ne osjećaju empatiju. Pa si sad ti misli. :eeek:
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: BALI - Indonezija

Post Postao/la sometimes »

ja malo brijem po tim zavjerama ali su mi interesantne ustvari i mislim, svako vidi da bas ne stima u svijetu...

.....a znaci mozda su ti lizardi isto kao ona neka "udruga" :D ciji su clanovi bili samo mocnici (nesto kao masoni) kazu i za morrisona da je bio clan tih lizarda,..."I'm the lizard king, i can do anything"....iz pjesme the celebration of the lizard......, a opet neki kazu da je to bio sam njegov alter ego kao mr. mojo risin (anagram od njeegovog imena - jim morrison), tako isto su ga zvali "lizard king"

....bo, :)) :))

kazes reptili uglavnom, ma mislim da ovi na baliu nisu povezani sa tim zavjerama ;)
....it didn't make any sense.....
angabric1
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 11.11.2019, 10:40

Re: BALI - Indonezija

Post Postao/la angabric1 »

Odlične slike! Trenutno sam u Vijetnamu, te planiram na Bali u 1. mjesecu. Koji dio Balija preporučate? Stvarno bih želio više lokalno iskustvo bez ogromog broja turista, i prenapuhanih cijena.
goran96
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 07.01.2018, 11:07
Ima zahvala: 1 put

Re: BALI - Indonezija

Post Postao/la goran96 »

Prekrasna je Indonezija. Ja sam bio prošle godine na 4 otoka - Bali, Nusa Penida, Lombok i jedan od Gilija. Kod Balija se slažem da ima turistički prenapučenih mjesta, ali potrebno izaći van toga da bi se otkrila prava ljepota tog otoka. Kad sam stigao u Ubud nije mi bilo jasno kako ima toliko turista i prenapučenosti(vjerojatno zbog knjige Eat, pray, love). No, kako sam šetao tim ulicama vidim neko skretanje u uličicu s strane, bilo je dosta usko i strmo, svi ljudi su se vraćali iz tog smjera. Mislim u sebi, pa ako svi idu nazad ovo bi moglo biti dobro. I nakon nekih 10minuta hoda kao da sam ušao u drugi svijet. Iz one gradske vreve odjednom se preda mnom stvori pogled na nepregledna polja riže okružene šumom i svašta netipičnog za nas zapadnjake za vidjeti. Pa smo rentali skutere za kojih 30kuna dnevno i vozili se do svih mjesta koja su nas zanimala. Većinom su to bili vodopadi i svaki put je bila apsolutna avantura. U tim krajevima je baš poželjno imati rentano prijevozno sredstvo da možeš ići kamo hoćeš. Na Lomboku je isto bilo prekrasno, otišli smo skuterom do nekog vodopada(koji nismo našli), ali nas je čekalo nešto još i bolje. Došli smo u neku šumu u visini, sreli nekog klinca od 5-6 godina koji se igrao s prijateljima po šumi i cijelo vrijeme bio negdje oko nas. Nismo se mogli sporazumjeti zbog jezične barijere, ali on nam je cijelo vrijeme bio vodič. Jednostavnim gestama nam je pokazivao gdje da idemo, a gdje ne. Cijeli dan je bio s nama, odveo nas do prekrasne rijeke gdje je bilo super mjesto za meditaciju. Pa onda kućice u šumi koje su si ljudi izgradili, tropsko voće koje je raslo svud okolo...na kraju puta željeli smo mu dati nešto zauzvrat. Ne želi hranu, ne želi vode, ne želi grickalice, ništa što smo imali. Iz zezancije mu ponudim cigaretu, odmah je uzeo haha
Na putu sam upoznao jednu curu iz Indije s kojom sam onda putovao neko vrijeme, pa smo upoznali neke lokalce koji su nas vodili na mjesta kojih nema na internetu koja su jednostavno očaravajuća. Ne mogu tu ljepotu opisat, to je izgledalo kao da si usred bajke i živiš to. Ogromne stijene od crnog kamena oko nas, rijeka koja lagano teče i kojom koračamo s našim vodičem koji zna put da ne upadnemo negdje gdje je duboko ili opasno, vodopadi koji su svud oko nas, pa njihaljka koja visi s 20-30 metara visine, a koju je netko "instalirao" na golu stijenu i rukama se popenjao gore da to napravi.
Želio bih se svakako tamo vratiti i istražiti još od te zemlje, preporučam i svakome tko ima priliku otići.
Jeftino je, prizori su prekrasni, a ljudi srdačni, gostoljubivi i uvijek spremni pomoći
Našao sam se u više situacija di se jednostavno izgubim negdje, ili mi skuter rikne, ili nešto treće. Odjednom se samo stvori neki lokalac, riješi mi problem i ode. Nevjerojatni su

Imam još puno anegdota s tog putovanja, ali za to bi bilo potrebno cijeli esej napisat :)
Odgovori