Indijski ašrami

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Indijski ašrami

Post Postao/la Bamakhepa »

shroomko je napisao/la:
Bamakhepa je napisao/la:Ma ne traje to u tom obliku nikakvih milijardu godina, Goenka isto mako sektasi i od svoje price i organizacije pravi "najbolje i najpravije". Jedna u nizu grupa koja promovira jedan u nizu pristupa jednom od niza oblika u kojima se prakticira vipassana. Osobno bih prije odabrao gomilu drugih da me zanima vipassana nego njegovu i imam rezerve prema tako intenzivnim pocetnickim tecajevima, no najdostupniji su i u osnovi sasvim OK izuzev tih par pomalo sektaskih elemenata.
Ne kaže on da je njegov način najbolji već da nisu ništa mijenjali od Budinog načina - ništa dodavali ni oduzimali.

Zanima me što bi ti odabrao da te zanima vipassana.
Svi to tvrde, cak i praci koji su nastali u oviru Mahajane debelo nakon Budina vremena i ocito pod utjecajem nekih drugih stvari. Svaka frakcija svake religije i duhovne skupine ima mantru "mi smo najizvorniji" buduci da bliskost sa osnivacem dozivljavaju kao potvrdu autenticnosti.

Ali nemojmo biti naivni, da je to bas tako jednostavno utvrditi ne bi silni pravci niti postajali.

Ima citava gomila samostana i meditativnih centara po Lanci, Burmi i Tajlandu od kojih mi dosta njih (a koji nude vipassanu) djeluje privlacnije od Goenke. No to su ipak pitanja za ekipu koja je u Theravada vodama.
Perun je napisao/la:Bamakhepa, kako rješavaš vizu za indiju. Preko Mađarske?
Zasto preko madjarske? Uvijek sam isao preko Hr ambasada. Makar cujem da se sada ukinula mogucnost izdavanja vize u jednom danu uz nadoplatu, sto je mali problem za nas van Zg, ne znam da li su uveli jos kakve promjene pa da se trazi preko neke druge? :blinkk:
Štovani
Nu, vec me u bozanstvo pretvorili :D
Zadnja izmjena: Red, dana/u 30.01.2013, 13:10, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: editiraj post da ne redaš jedan za drugim :)
Odgovori