Themajka- magično mjesto okupljanja

Gdje ste bili, šta ste radili, vidjeli...
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Themajka- magično mjesto okupljanja

Post Postao/la luther7hrol »

Baćinska jezera:

slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Themajka- magično mjesto okupljanja

Post Postao/la Devil'sChase »

Ajme , nepostoji kraj ljepoti ove prirode balkanske. Narod govori, države govore, svi govore kako smo siromašni i jadni. Jao, pa najbogatiji smo na svijetu s ovim najvećim mogućim darom što imamo ovdje, kroz sustavnu sliku smo siromašni, ali majko, da ovo ljudi razumiju, što ova priroda koja nas okružuje na svakom koraku je najveće blago, nikakvo siromaštvo nebi dolazilo u obzir, a ljudi na svakom koraku okruženi najvećim blagom i dalje ne vide, i dalje su nesvjesni. Tek stranci kad dožu nam govore koliko smo mi bogati s takvom prirodom, a mi pojma nemamo, koliko nas samo voli prirodu, a kad smo zadnji put otišli na plitvička jezera, rastoke, ili sve ove slike? Sigurno manje od japanaca :D Žalost u ljudima ovdašnjim, sve što imaju jest štap za sljepce, a s kojim se neznaju niti snalaziti. Mozak pun tv-a dnevnika, afera i krize, a od zastora ne vide svoje najveće bogatstvo koje je pred nosom oduvijek
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Themajka- magično mjesto okupljanja

Post Postao/la luther7hrol »

Točno tako, Devil, pogađaš u srž. Hrvatskoj bi trebao jedan veliki i temeljiti mrak popraćen EM šokom koji bi pokidao sve spone koje nas vežu sa Zapadnim svijetom. Ljudi bi trebali pasti u nesvjest od tog šoka i nakratko napustiti tijela i ući u astral. Tada bi im bilo pokazano. Oni koji bi vidjeli, imali bi izbor da se vrate i izgrade novu zemlju na drevnim slavenskim temeljima. Sanjam o tom danu koji neće doći.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Themajka- magično mjesto okupljanja

Post Postao/la HypnoToad »

Devil'sChase je napisao/la:koliko nas samo voli prirodu, a kad smo zadnji put otišli na plitvička jezera, rastoke, ili sve ove slike?
Ma daj ajde, 180 kuna za upad u Plitvička jezera na jedan dan!! :-o ;)
Meni je svaka priroda lijepa, samo da se nečuju auti, i moj lokalni krš i lokve, i obližnje planine i livade, ne trebaju biti ta razvikana prekrasna mjesta. Da neidem u prirodu svaki tjedan bi definitivno poludio još više! ;)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Themajka- magično mjesto okupljanja

Post Postao/la Devil'sChase »

Heheh žabac :D , ma ovo je bio primjer, naravno da je svaki metar kvadratni prirode, al svaki! najpredivniji šta može bit, bio on na nekoj livadi ili nekom prekrasnom slapu kao plitvice. E, da si član nekog planinarskog društva imao bi upad daleko jeftiniji :bigsmilee:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Themajka- magično mjesto okupljanja

Post Postao/la HypnoToad »

Član sam, ali za razliku od svih ostalih nacionalnih parkova, na njihovim stranicama ne vidim da imaju popust za planinare.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Themajka- magično mjesto okupljanja

Post Postao/la Devil'sChase »

Ma trebali bi imat, barem su prije imali
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Themajka- magično mjesto okupljanja

Post Postao/la Perun »

Nema. Nigdi!
Možda upad u Cerovačke, možda. Inače nigdi.
Bilo je slučajeva da su planinari plačali upad kad su išli na radne akcije.
Meni se nekoliko puta več desilo da sam išao na službeni slet planinara i plaćao ulaznice u NP.
Otišli popusti sa socijalizmom...
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Themajka- magično mjesto okupljanja

Post Postao/la luther7hrol »

Jest da su Plitvice famozne, ali ja više volim nepoznata i nerazvikana mjesta. Evo, Baćinska jezera recimo nemaju ni status zaštićenog parka prirode, a kamoli da su nacionalni park. Svaki dan ih sve više zagađuju, a prije rata je tamo bilo i pijavica - znak da je voda netaknuta. Do 90. godine nisi mogao naći metar kvadratni za parkiranje, sve je bilo puno Poljakinja, Ruskinja, Njemica, Belgijanki... Sada zjapi prazno i napušteno...
Pazite, sedam jezera je u pitanju, sa rijekom koja se uliva u more ispod prirodne planine - tunela... Okolo su pješčana ušća i planine, čisti zrak, nikoga nema... Neću uopće spominjati da se tamo nalazi i drevno ilirsko ili predilirsko naselje na koje su kasnije došli Rimljani, bilo je i sarkofaga nekih ako se dobro sjećam, ili nešto slično. Uokolo po planinama i brdima stare su kuće gdje su ljudi živjeli prije prvog i drugog svjetskog sranja, sada
su ostali samo zidovi tih kuća bez krovova i ognjišta, unutra su legla zmija iako ima i kuća u solidnom stanju. Meni je dida od dole, recimo. U zadnje vrijeme maštam da odem u njegovu staru kuću gdje je proveo djetinjstvo sa svojih desetoro braće i sestara, prije rata, da napravim nešto od te kuće, zapalim petrojelke, napravim ognjište. Naravno, kad bih to napravio, čitava bi se državna administracija sjatila na mene, a nemam ni para... Grr... :eevil:
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Themajka- magično mjesto okupljanja

Post Postao/la Devil'sChase »

“Off Topic”
Oni koji bi vidjeli, imali bi izbor da se vrate i izgrade novu zemlju na drevnim slavenskim temeljima. Sanjam o tom danu koji neće doći.
Heh luther, nemoj samo tako gubit nadu, najprije počinjemo od sebe, (a onda se misli kreću kvadriarat i kvadrirat za manifestaciju) :bigsmilee: http://drmaj.ba/uzima-maha-u-bih-povrat ... -bogovima/
Odgovori