Koju biste životinju za ljubimca

Kućni ljubimci i ostale živine

kojeg biste kućnog ljubimca

psa
21
34%
mačku
13
21%
nekog gmaza
6
10%
zeca ili nešto drugo sitnog zuba
1
2%
majmuna ili nešto tako egzotično
6
10%
divlju životinu (tigar, vuk...)
6
10%
ostalo
8
13%
 
Ukupno glasova: 61
Avatar
bogybatina
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 27.02.2013, 14:20
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la bogybatina »

Ja bi medvjeda najradije imao, susreo sam se s par njih dok sam radio i fascinirali su me, imam veliko strahopoštovanje prema njima ^:)^
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

Kadulja, necu ulazit s tobom vise u pricu, odgovorio sam u postu prije zasto.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

Znam da bi me dočekao na nož i da sam napisala da sam vege. Onda bi mi solio pamet da kako mogu hraniti mačke i pse mesom, a da sam napisala da ih ne hranim mesom onda bi napisao da ih zlostavljam. Od početka patroniziraš mješance i čini se da imaš neki "issue" s udrugama koje ih spašavaju, također s prijateljima životinja i svima koji žele napraviti nešto pozitivno. Ako nismo zgubidani onda smo lopovi, ako nismo lopovi onda smo licemjeri s dvotrukim standardima.

Mislim super. Ja bih se trebala osjećati loše jer mi je žao napuštenog psa? Da nisu izmislili pasmine, rodovnike i čitav taj biznis tada napuštenih pasa možda uopće ne bi bilo jer ne bi bilo ni onih koji ih odbace nakon što kupe čistokrvnog (istinit slučaj).

EDIT: Što se tiče postova koje smo oboje prepravili. Ovako, nemaš nikakvog razloga kriti svoje zanimanje. Životinje za koje brineš su često puta spašene od nekud ili donirane. Vratiti ih u prirodu ne bi imalo smisla jer ne bi ni preživjele na svoju ruku. Meni ih nije drago vidjeti iza rešetaka, ali ti bi trebao shvaćati taj dio s rešetkama nešto bolje od nas koji ih ne gledamo zatvorene svaki dan. Ne vidim razlog zbog kojeg tako ružno gledaš na prijatelje životinja i udruge koji brinu za pse i mačke. Nisi dao jedan konkretan razlog zašto ti smeta pomaganje napuštenim životinjama? Tipična hrvatska sklonost predrasudama, eto to je.
Zadnja izmjena: Kadulja, dana/u 07.03.2013, 19:59, ukupno mijenjano 3 puta.
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:27, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

Prijatelji životinja u koječemu griješe. No, ti si ovdje odmah zaključio kako je tekst bezveze jer je s njihove stranice. Ali zapravo, mogla sam taj tekst staviti i s drugih stranica jer ono što piše unutra stoji. Svima je poznato kako se vrše selekcije. Psi pareni u istom leglu su često puta bolesni i to je ono što me smeta, uz to što su im životinje masu puta tek roba koju prodaju, a ne živa bića kojima treba pažnja.

EDIT: Trebao si spomenuti ugovornu obavezu ranije.
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:27, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

U redu, kako uzgajivači u Hrvatskoj pare svoje pse? Tvrdiš li da je netočna tvrdnja da su čistokrvni skloniji genetski naslijednim bolestima?
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la dr.manijak »

A da ja vas nešto pitam - Sta je sa 500 miliona neprijavljenih Kineza? A? Cutimo? Cutimo! Neprijavljeni Kinezi, 500 miliona, oni kopaju tunele, kopaju rupe, do Moskve, do Pariza, do Londona, do Vasingtona... Svetska globalizacija vodi specifican rat protiv cele planete... Ko je srusio Berlinski zid, ko je izvrsio privatizaciju u Slovackoj, i gde je Isusova ruka...?
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:27, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Guybrush Threepwood
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 01.11.2011, 12:34
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Guybrush Threepwood »

Osim psa,mačaka i ostalih sisavaca, reko bi da su štakori jeftin praktičan i pouzdan izbor za kućnog ljubimca. Imam jednu štakoricu i stvarno je super, jest da moras pazit i to (na stvari ko što su slusalice ili kajaznam nes tak vrijednije) da ti ne pogricka, al opet za kod svakog kucnog ljubimca imas nes di moras pazit... ful su privrzeni pametni i zaigrani, nikad mi nije dosadno s njom. Naravno nisu uopce skupi (jedan paket hrane za hrcke mi traje mjesecima, a i poneki ostatak od rucka dobije :delicious: [stakori su svejedi]) kavez sam sam napravio od zicane mreze kaj sam kupio u zeljezari za 100 kn i omoto ju oko nekog stolica i eto ti kaveza... moj kavez je cijelo vrijeme otvoren (nisu takve stetocine da ce unistit sve kaj vide pred sobom)
Ugl. zive oko 3-4 godine, rekord je 7, i kroz to vrijeme se jako povezete s njima :) (ukoliko se cesto druzite s njima)
Da i jako su cisti, nemojte brijat da su zmazani i posrani, stakori seru i pisaju cijelo vrijeme na jedno mjesto i lako se istreniraju da im napravite wc(litter box)
Odgovori