Koju biste životinju za ljubimca

Kućni ljubimci i ostale živine

kojeg biste kućnog ljubimca

psa
21
34%
mačku
13
21%
nekog gmaza
6
10%
zeca ili nešto drugo sitnog zuba
1
2%
majmuna ili nešto tako egzotično
6
10%
divlju životinu (tigar, vuk...)
6
10%
ostalo
8
13%
 
Ukupno glasova: 61
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

Stvar je prilično ozbiljna kada taj savjet ili šala, štogod da je trebalo biti, dođe od tebe koji radiš s hrpom različitih egzotičnih životinja. Neke od njih bi mogle napraviti pravo s**** kada bi pobjegle van terarija/kaveza. Znači, ako se ikome to moglo dogoditi, ili već je, onda si to ti. Zato sam zgrožena tvojim očajnim smislom za humor i savjetima, a izdaješ se za nekakvog stručnjaka.
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:28, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

Sada razumijem zašto u ugovoru imaš stavku da o poslu ne smiješ puno brbljati.

Nemaš ti nikakvog znanja ako ne razumiješ zašto se invazivne vrste ne pušta u okoliš, a čini se kako ne poznaješ ni zakon prema kojem je zabranjeno pustiti takvu životinju u prirodu.

Pročitaj si ovaj tekst:
http://www.dzzp.hr/vrste/alohtone-i-inv ... e-865.html

Također i ovaj koji govori o vijetnamskim paličnjacima.
"They can easily become an invasive pest species, especially considering that they do not need a mate to reproduce. Invasive walking sticks pose a problem for native walking sticks, other native animals that already fill the niche of eating similar plants, and can even cause problems to garden plants!"
http://www.hhpz.org/files/hhpz//documen ... 0Stick.pdf

Ako vam pobjegne egzotična, strana, invazivna životinja u prirodu ili ste našli jednu takvu prijavite to ovdje:
http://www.invazivnevrste.hr/Home.aspx
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:28, ukupno mijenjano 2 puta.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

Gle, nisi uspio povezati uzrok-posljedica, a to sve govori o tvojoj stručnosti. Upravo sam poslala mail na dzzp.hr pa ću dobiti odgovor na tvoje pitanje.

Tvoj opušteni stav prema životinjama, koje su ti posao, je balav, dječji, da ne upotrijebim i ružnije pridjeve.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Ninti »

Mačke su vrh vrhova ako se mene pita. Nisu prezahtjevne, preovisne, uglavnom su skulirane, a uz to sve unose neki mir u prostor..

Edit: evo jednog mačora da smiri i ovaj prostor ;)

slika
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Devil'sChase »

Dobro @kadulja, @elf, zašto to radite? Dođem prvi put u ovu temu da vidim kakve životinje sve ljudi vole, i onda vidim vašu dvostraničnu svađu, razumijem da želite rješit to sve, i slažem se da se egzotične vrste ne trebaju puštat u njima neprirodnu klimu jer to nema smisla i samo poremeti sve. To je valjda jasno... Stavi upozorenje i cao. A ne ovo sve, a pogotovo ne vrijeđanja. Dajte rješavajte probleme u PM ili jednostavno odite na kavu. Oću gledati ljepotu životinja tu, ko ovaj Nitnijev mačor.
Btw Nitni, slažem se s tobom :) mačke su vrh, one nisu niti ljubimci zapravo, samo žive s tobom, a gledaju totalno svoja posla i ne*ebe ih ni malo nis drugo osim njihovih interesa, osim kad ih treba mazit :D lol. Najmilije životinje, a ujedno i najveći lovci. E da vidis Micku kod mene, malena, mila, slatka, ma sa suzama u očima pijucka mljekeco i jogurtić, mazi se, prede, a onda ode van zauzme položaj, i jadan vrabac kaj je letio, prestaje letit i završi u njenim zubima... Jbg, lovci... A Catnip... :)) da mi je to iskusiti kao mačka :))
ssokolica
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 12.03.2013, 18:41

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la ssokolica »

Nova sam ovdje :) i teme su mi vrlo intresantne, a kad se o ljubimcima radi tu sam svoj na svome - pas, uvijek, svugdje i jedino pas - zaista najbolji čovjekov prijatelj! Imam dvije kuje, rottweilerica i pudla, slažu se izvrsno. Meni su one apaurin za živce, naročito ovih dana dok mi visi otkaz, jer mi je firma u stečaju. Imam i jednog mačka, al on je priča za sebe. Živi zajedno sa psima, al ih ne doživljava, samo traži hranu i kad se najede legne negdje u kut i spava. Psi su privrženi čovjeku i dovoljno je da im pokažete malo ljubavi i brige, pa da vam to 100 puta više vrate. Da imam više love, imala bih bar još jednog ili dva psa, ali to će pričekati bolja vremena :)
Avatar
Marijo
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 03.10.2012, 22:14
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Marijo »

ja bi volio imati vjejvericu i lamu :D za kućne ljubimce
Osvrni se oko sebe jer priroda zove te,
Njemi glas iz daleka kao vapaj djeteta...
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

@ ssokolica, stvarno lijepo za čuti da netko ima toliko ljubavi prema životinjama :)
Odgovori