Koju biste životinju za ljubimca

Kućni ljubimci i ostale živine

kojeg biste kućnog ljubimca

psa
21
34%
mačku
13
21%
nekog gmaza
6
10%
zeca ili nešto drugo sitnog zuba
1
2%
majmuna ili nešto tako egzotično
6
10%
divlju životinu (tigar, vuk...)
6
10%
ostalo
8
13%
 
Ukupno glasova: 61
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:25, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la sometimes »

dobro elf,

evo i mog zakljucka, ili misljenja, ja ne znam ni ko si ti niti cime se bavis ali po onom tvom prvom postu kad si odgovorio kadulji da je to sta je ona zamolila ljude - kako si ti kulturno napisao "veliko sranje" - tu si po meni skroz krivo postupio, ruzno napisao i nisi sa nicim potvrdio tu tvoju izjavu.

to sta je ona zamolila ljude je lijepa i plemenita stvar jer svi znamo kako su ti psi u azilima i u kojim uvjetima zive, a mislim da znamo i koliko ljudi kupuje pse da bi se prosetalo sa njima kroz grad i da bi im dobro stajali uz novu bundu ili jaknu, rijetko tko kupuje pse sa namjenom, npr. meni treba pas da mi laje u dvorištu i strasi lopove, ovom pas za djecu, ovom jer je sam itd....., e pa sta nebi bilo lijepo da ti psi iz azila zadovolje potrebe tih ljudi, da im ne bude bitno sta je to Ferari, nego neki mjesanas fićeka i feraria i izgleda drugacije od svih, i da vide u tome ljepotu, a ne u imenu, kao npr. ja imam dobermana, ja imam dođa (domaću običnu đukelu) i bas me veseli

ja se ne zelim gurati da nesto znam, znam ono sta sam naucio iz vlastitog iskustva, iz knjiga koje sam procitao i iz savjeta strucnih ljudi sta rade sa psima (a tu sam vidio svasta) pa tako ako ti mislis da sve znas o psima i kako ih najbolje iskoristit, tj. gdje kojeg psa smjestitit, eto radi slobodno to i dalje

ja bi samo volio znati koji su tvoji argumenti da znas toliko o psima, zasto mislis da mi (tvoje rijeci) "nemamo pojma", a ti sve znas, kojim poslom se bavis, jesi pohađao nekakve škole, kinološke saveze, itd.

ima tu par stvari koje stoje sta si napisao ali nemoj se stavljati toliko iznad nas kad nisi nista novo rekao sta nezna i obican covjek, laik sa psima, naravno da neces ici sa bernandom u lov na fazana ali umjesto nekog rasnog pticara mozes ici u azil i naci nekog mjesanca pticara i ko zna cega i isto ga naucit ici u lov, zar se ne slazes sa time?

naravno da neces uzeti pudlu da ti cuva ovce, ali odi u azil i nadji nekog mjesanca ovcara i jos neceg i isto ce ti dobro cuvati ovce, ne slazes li se sa tim?

to sam ti htio jos rec, ja se ne zelim svasdjat niti dokazivat nekome da sam u pravu, ko to kaze da su moje tvrdnje tocne, ko kaze da su tvoje tvrdnje tocne, svako ima svoju istinu...., zasmetalo mi je sta si se tako cvrsto uhvatio tih rasnih pasa, a drugo ne valja nista, i po meni malo si to pregrubo isao pisati....

ako mislis da znas sve o psima, super, meni je drago, samo reci di radis da nikad ne odem tamo, hahahahahaha, malo zafrkancije na kraju ne skodi, nadam se da se ne ljutis za ovo sad, nista lose nisam mislio ali svog psa ti nedam, a za druzenje sam uvijek i da vidimo sta ce tvoja kokos radit, a sta moj pas (isto zafrkancija) ali stvarno, ako zelis da ti pokazem sta moze moj mjesanac ja bi ti drage volje to pokazao, nije to samo hodaj uz nogu, lezi, daj glas, daj šapu i sta ti ja znam.....

i da, jos nesto, tesko je ovako pricati ili diskutirati sa nekim (barem meni) kad ga ne vidim

ja sam po cijeloj istri i pgž-u pa se slobodno javi ako si za druzenje i setnju, mozemo povesti i cure :))

eat mushrooms and prosper my colegue.....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:25, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la sometimes »

sve 5, svaka cast....

ja se također ispricavam i nadam se toj cugi na ljeto, dobri ljudi su kod mene uvijek dobro došli

dobra mi je ova prica sa ovcarima, neznam ako si gledao film american gangster - ima jedan dio di dobro opisu karakter njemackog ovcara, naravno to u filmu ima preneseno znacenje ali su dobro rekli...., ne sjecam se da li su rekli da ovcar izdvoji najbrzu ovcu i posalje ju naprijed, a druge ovce ju samo slijede, on nema nista za radit vise, samo ih prati i gleda sa strane sta se desava...hahahahahaha, dileri sta ces....

hvala na informacijama i drz se

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

O čemu govoriš Elf? Tko je nametao volju? Ja sam ljude zamolila da ne kupuju pse od uzgajivača. Nisam naredila.

Druga stvar, pričaš ovdje o čistokrvnim psima i njihovim vlasnicima neznalicama. Kakve ovo veze ima s čitavom raspravom do sada? Skaćeš samom sebi u usta? Naravno da su neznalice. Ljudi koji imaju potrebu za čistokrvnim psom, koji ne može ostvariti svoju "namjenu", su tašti ljudi. Takvih je brdo na svakom koraku.

Treće, danas rijetko tko zaista treba psa za namjenu. Ljudi si uzimaju čistokrvne pse, baš kao što je sometimes dao primjere, da pokažu status. Kao što uzimaju iPhone tako uzmu i psa. Pomodarstvo.
Kada psa uzmeš iz azila glavna namjena mu je da ti bude prijatelj. Ljudi se ne oslanjaju na pse kada je riječ o uzgoju ovaca. Ograde si područje žicom ili zaposle pastira. Sorry, ali vukovi su jači od pasa i bez problema zadave psa kao i ovce.

Iz svega što si napisao mogu zaključiti da se nisi dogovorio sa sobom oko vlastitog stava. Patroniziraš mješance, a zatim tvrdiš kako ih voliš kao sve ostale životinje.
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:26, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

1. Objasnila sam odmah kada sam napisala. Ne ponavlja mi se.
2. To nije točno. Vjerojatno ne pratiš rad udruga i ljude koji udomljuju životinje. Oni ih spašavaju od sigurne smrti, od bivših vlasnika koji ih svežu na lanac i ne daju im jesti, zlostavljača, gladi i bolesti, eutanazije, i sl. Ne možeš to proglasiti taštinom jer nije samo pogrešno već je i bezobrazno to reći za nekoga tko pomaže, ljudima ili životinjama, svejedno.
Kada kažem "da im bude prijatelj" mislim na obostrano prijateljstvo jer jednostrano nije prijateljstvo. Podrazumijeva se.
3. Ja nisam iz grada. Ne donosi zaključke prenaglo.
4. Ako se baviš stočarstvom ozbiljno onda se ozbiljno pobrineš da je stoka osigurana od grabežljivaca, bolesti, gladi, itd. Ostaviti stoku da ju gone i čuvaju psi ne bih preporučila nikome tko kreće u posao stočarstva. Život nije idila pa da si možeš dozvoliti rizike.
5. Da, čovjek životinji treba osigurati sve potrebno ako ju misli udomiti ili kupiti. To se podrazumijeva. Zašto potežeš pitanje čekanja na udomljavanje kada o tome nije bilo riječi? Naravno da će pas s papirom biti brže udomljen (jer su ljudi tašti).

Ako pas dolazi od uzgajivača kojemu je to biznis i životinje drži u kavezima onda bih svima savjetovala, zamolila vas sve, da ne kupujete životinje od uzgajivača i ne potpomažete takav biznis.
To je ono što sam napisala. Nemoj dodavati nešto o čemu nisam govorila. Ako već kritiziraš taj moj stav fokusiraj se na ono ključno oko čega se ne slažemo.

slika
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:26, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

2. Kada svakodnevno pokažu mnoštvo slika životinja koje su nahranili, gdje ti vidiš njih dok jedu, i kada ih preuzme novi udomitelj, i životinje kojima se u par mjeseci kod novog vlasnika zdravstveno stanje značajno popravilo jer nisu izgladnjivane tada nema razloga da sumnjaš u ljude koji rade u udruzi. Također, organiziraju aukcije, prijevoz udomljenih životinja, skupljaju novce za skupa liječenja bolesti i ozlijeda (uslikaju račun i pokažu donatorima, sve je transparentno), trude se koliko mogu. Najlakše je biti skeptičan i reći kako oni te životinje maltretiraju kada nitko ne gleda, ali koja je osnova za takve optužbe, i koga točno optužuješ uopće?

Ne možeš samo tako mahati prstom i donositi optužbe, bez objašnjenja, ili sa polovičnim objašnjenjem. Ako misliš da netko maltretira životinje i zarađuje onda izvoli točno imenovati tu udrugu/osobu i iznijeti jasne i čvrste argumente.

Za tvoju informaciju, azilima ne moraš davati novac. Mnogi ljudi im odnesu hranu upravo zato da bi izbjegli bilo kakve sumnje, dileme oko toga što i kako udruge i azili rade.

3. Tvoje riječi su "to iz tebe govori gradska djevojcica". Primijeti, nisam ja ta koja veže porođajno mjesto sa znanjem.

4. Psi ti sigurno neće sačuvati 500 grla ovaca od čopora gladnih vukova. Ako ideš u posao s teorijom da su psi najsigurnije i najisplativije rješenje ostat ćeš bez ovaca i bez pasa.

5. Kao što možemo reći da je prirodna selekcija kada se hrpa krivolovaca skupi i poubija divlje mačke. Jebiga, mačkama nije bilo suđeno, a krivolovci moraju nahraniti svoja gladna usta.

6. Životinja u kavezu. To je loše.

Možeš u svakom trenutku odustati od rasprave. Nitko te ne tjera da pišeš.
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:26, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori