Koju biste životinju za ljubimca

Kućni ljubimci i ostale živine

kojeg biste kućnog ljubimca

psa
21
34%
mačku
13
21%
nekog gmaza
6
10%
zeca ili nešto drugo sitnog zuba
1
2%
majmuna ili nešto tako egzotično
6
10%
divlju životinu (tigar, vuk...)
6
10%
ostalo
8
13%
 
Ukupno glasova: 61
Avatar
L.A. Woman
rank3
Postovi: 71
Pridružen/a: 27.02.2013, 19:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la L.A. Woman »

uummm...stala sam ispred ovog prvog djela,gdje trebas glasat...citam,ponavljam vise puta...vidim da se moze samo 1 stisnut...a ja bi sve :x
imala sam kornjacicu-vodenu...misteriozno je umrla nakon 7,8god :-s
nekoliko maca,ali nisu bile one kao kucne.
-kao klinka sam skupljala sve one koje su boravile same i obicno su imale,tj.nisu imale neke djelove tjela...strasno...al bas zato jer su bile same,ja sam ih dovodila kuci.
da ne govorim da je stara ispaljivala sa mnom.
sad evo cekam psa,trebalo bi da ga uzmem sredinom ovog mjeseca.
a voljela bih imati i kameleona
izgleda tako udopano i smiren je...šaren i jede kukce waaaaa :D
idealan je,al skup mu dom...
i da,između ostalog,sve životinje bih za ljubimca
:meatballs:
slika
slika
TOTALNO!!!!!! :psy
"This is the strangest life I've ever known" -J.D.M.
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Svilaja »

Ja bi Maine Coon macu.. To su veeelike mace koje vole bit vani. Vole se kupat u vodi za razliku od nekih drugih mačaka. Po legendi su križanac rakuna i risa. Ima ih u svim skoro bojama, šarenih, sivih sa prugama, žutih.. Sive izgledaju kao risevi, a žute kao lavovi! :D
Prvi put sam vidio ovu macu na izložbi životinja kao mali, i od tad ju želim. Dok nemam vrt, rekao sam sam sebi je neću nabavit. Tako da će još pričekat dok mi se ostali snovi ne ostvare.


slika
slika
slika
slika
slika
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Perun »

Zasad imam labradoricu Lupe, štene od dvi godine, voli pase, mačke ptice sve...
Ćak se i s medvjedom htjela igrat. Naravno da joj nisam dozvolio.
A što bi htio,? redom; mravojed, akvarij, anadolijski ovčar, i naravno Konj.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Gorda »

Volim sve živuće...od kukaca do plavetnih kitova, ali imam neizvedivu želju imati rakuna. Kakva razigranost, interesi, pogled...strava su mi. A tek pljačkanje po kućama...ima na youtube-u masa videa.
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

Preporuka svima je da udomite životinju iz nekog azila jer te životinje su jednako drage i umiljate kao i one čistokrvne, a imat ćete zahvalnog ljubimca kojeg ste spasili od sigurne smrti.

Druga stvar, kada god kupite životinju od uzgajivača vi zapravo potpomažete njegov biznis, a taj je da napuni kaveze životinjama koje čekaju, i čekaju da ih netko kupi, a može proći i čitav život pa će životinja ostati u kavezu, bez da je ikada vidjela kako je to biti slobodan. Agonija i zlo najveće.
Proda jednu, i napuni kaveze s još pet novih iz legla.

Nemojte, molim vas, kupovati životinje od uzgajivača. Njima su životinje samo novci, materijal koji prodaju, a dok ga ne prodaju drže ih u kavezima.
Zadnja izmjena: Kadulja, dana/u 07.03.2013, 18:48, ukupno mijenjano 1 put.
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:23, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la sometimes »

pa ne slazem se uopce sa tobom elf, ja ako hocu da mi neki pas cuva ovce ici cu isto u azil po njega, a necu ici kupovati ovcara, i to njemackog, ja cu uzeti nekog mjesanca iz azila i cuvat ce mi ovce bolje od bilo kojeg ovcara - zasto, zato jer ti je taj pas zahvalan sto si mu spasio zivot i napravit ce sve za tebe i sve ga mozes naucit, naravano da neces onda uzeti nekog malog mjesanca šitsu i buldoga - sto bi bilo bulšit nego ces uzeti malo veceg psa i tog psa ces nauciti da ti cuva ovce, ako trebas psa za obranu od vukova ja cu isto ici radije u azil po psa i bolje ce me branit od sarplaninca - zasto, zato jer pse mozes naucit sta got hoces i pametniji su od ljudi i tako jednostavni i tako privrzeni i tako hrabri kad treba branit gazdu i tako te razumiju kad te nitko ne razumije - a mjesanci jos i bolje, jos su pametniji, imaju karakter...

jesi vidio sta su napravili njemackim ovcarima novih generacija? nisi je tako, toliko su im spustili zadnje noge, da imaju onu njihovu poznatu kosu liniju, da sada ne dozive 10 god. jer im odu kukovi zadnjih nogu, a postali su tolko plahi u zadnje vrijeme da to nije vise onaj njemacki ovcar, cuvar, branic, i ostar policijski pas, tragac, spasioc - zasto, jer samo zele da im ljepo izgledaju na izlozbama pasa - koje su to gluposti, to su sve umjetna stvorenja - kao GMO hrana - i sta bi radije, jednog mjesanca sa karakterom, kojeg osjetis i koji tebe osjeti ili LIJEPOG njemackog ovcara kojem pljesnes pa pobjegne...

ja obozavam pse i uvijek sam imao mjesanca, moja majka je za svakog psa rekla - samo sta ne pricaju

ukratko - ljudi nemojte placati za psa kad ih se toliko puno djeli besplatno, a i bolji su

oni su jos uvijek kao sta je prirodna hrana, ne uzgojena umjetnim putem, napumpana, da bude pomidor lijepo crven a kad ga zagrizeš imas okus plastike - e tako ti je i sa tim psima - rasnim kao.....

ja sam svojim ocima vidio kad su ljudi dosli vratit psa u azil jer im previse laje - ALOOOO, ljudi moji, ja sam se derao da im nedaju drugog jer ne zasluzuju pa su me zamolili da se udaljim iz azila, oni bi nekog tiseg, ja se nebi mogo rastavit poslije minute sta je bio samnom u autu, a kamoli ga doma odnjet i vidjet ga kako se veseli i onda - ajmo nazad - previse jedes.....

ja sad imam mjesanca njemackog ovcara i dobermana, barem tako kazu u azilu i mogu ti reci da mogu sa njim sve, mogu cuvat ovce a i mogu ga stavit da cuva sestrinu malu bebu koja ga navlaci na sve strane, a mogu se i prosetat sa njim bez uzice u bilo kojoj gradskoj guzvi uz nogu.....
....it didn't make any sense.....
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Kadulja »

Elf, prvo, možda i znaš pokojeg uzgajivača koji drži životinje i skrbi za njih, ali oni s više pasa nemaju vremena svakome pružiti ono što psu treba jednako kao hrana i voda, a to su ljubav i pažnja. Te su životinje smještene u kavezima. Pogledaj: http://od-suvaka.hr/wp-content/uploads/ ... 002121.jpg.
Pokušavam zamisli, ali mi ne ide, kako bi dečkov pas izgledao da je u kavezu i odvojen od ljudi. Vrlo vjerojatno jako tužno. Ista stvar je i sa čistokrvnim životinjama.

Drugo, čistokrvni psi su boležljivi: imaju slabe kosti, kičmu, rađaju se s poremećajima. Ako nisi pratio na satu biologije, upravo miješanje gena omogućilo nam je evoluciju i učinilo nas (pritom mislim na sve vrste) naprednima kao što smo danas. Ugajivači rade suprotno, rade pogrešno.
Treće, nikakve koze ti neće pas spasiti od čopora gladnih vukova.
Četvrto, psi iz azila mogu biti jednako dobri za gonjenje ovaca, čuvanje kuće, itd. Ako je osoba glupa pa si uzme malog pekinezera umjesto ovčara onda je to njena krivnja, a ne krivnja psa koji nema "čistu krv". Usput, psi nisu bili oduvijek čistokrvni, a to znači da su ljudima oduvijek za gonjenje ovaca dobro služili obični mješanci.

Moji su imali mješanca koji je lajao na stoku i tjerao ih na pašu ili s paše. Odlično je radio svoj pseći posao, a od čistokrvnog možeš danas očekivati da će se ozlijediti već nakon par koraka.
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Elf »

:ohnoo:
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 17.03.2013, 19:23, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Morgan Le Fay
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 06.02.2013, 14:03
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Koju biste životinju za ljubimca

Post Postao/la Morgan Le Fay »

@Hypno Toad: Joj, paličnjaci izgledaju zanimljivo, to moram priznat, ali meni su SVI kukci (ili gotovo svi) odvratni - fuj! Kukce ne mogu smislit, nikakve, a pogotovo velike kukce. Nije mi jasno ZAŠTO bi netko držao doma one velike madagaskarske siktajuće žohare, pa jesu li ti ljudi normalni?! A ima takvih koji to drže. Mislim, još kužim da su paličnjaci nekom fora, ali žohar za boga miloga - da ti pobjegne par njih iz terarija, pa da ti se u cijeloj kući nakote žohari, stvarno nije fora.

Ja imam jednog divnog kunića i nabavila bih mu društvo (ali kad ga kastriram). Neka zekica bi mu dobro došla da mu ne bude dosadno kad ostane sam. :bigsmilee: Kunići su divna stvorenja! :lovee: Prije nego što sam ga udomila, nisam znala ništa o kunićima, ali sam skužila kako većina ljudi misli da su to glupe životinje (i općenito svi ti glodavci). Oni su, naprotiv, vrlo inteligentni i zanimljivi, uz njih nikad nije dosadno. Ovaj moj je toliko velika maza, za nepovjerovat - ja sam mislila da su samo mačke te koje te žicaju da ih maziš - al moj zeko bi se stalno mazio i uživa u tome. Nije strašljiv (svaki zec se cima na zvukove al ima onih koju su ful strašljivi), malo je postao i bahat u zadnje vrijeme (u pubertetu je), ali stvarno je zeko kojeg bi svatko poželio. Nisam mu nikad ni trebala govoriti čemu služi wc, čim sam stavila u kavez skužio je, i tamo obavlja nuždu. Isto tako uopće ne grize namještaj, nije mu to nikad ni palo na pamet. Užasno voli žicat bilo kakvu hranu (malo se udebljao, stalno neš jede :bigsmilee: ), a najviše od svega voli banane. :bigsmilee: I jako je veseo i razigran, i smješan ponekad. I presladak. Eto, samo dajem inspiraciju, ako netko razmišlja o kuniću, a ne zna ništa o njima...
Auta luonto
anna voima
tee vereni vahvemmaksi
Odgovori