Moja zvijer

Kućni ljubimci i ostale živine
Odgovori
Avicularia

Moja zvijer

Post Postao/la Avicularia »

Meet the Miro, my mexican red knee tarantula :D


slika

slika

slikaslika

slika
Zadnja izmjena: Avicularia, dana/u 11.08.2011, 12:46, ukupno mijenjano 1 put.
In The Clouds
rank3
Postovi: 75
Pridružen/a: 08.08.2011, 13:23
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: moja zvijer

Post Postao/la In The Clouds »

Joj kak je lepi :x :psy
Life is good...
Avicularia

Re: Moja zvijer

Post Postao/la Avicularia »

thnx, makar je ''Miro'' - ženka je :D

Brachypelma smithi

Porodica: Theraphosidae
Podporodica: Theraphosinae
Rod: Brachypelma
Vrsta: Brachypelma smithi
Engleski naziv: Mexican Red Knee Tarantula
Rasprostranjenost :Meksiko

Karakteristike
Ovo je jedna od najčešćih vrsta koja se drži u ovom hobiju, a jedan od razloga je njena zanimljiva raspoređenost boja. Drugi članak svake noge je narančaste boje, abdomen joj je crne boje prekriven crvenkastim dlakama, karapaks joj je crn sa svijetlo smeđim obrubom. Životni vijek ovih tarantula dostiže i do 30 godina, a mogu narasti i do 18cm, te doseći težinu od 15 grama.

Temperament
Slovi za jednu od mirnijih vrsta tarantula, te se zbog toga preporuča početnicima. Brachypelma smithi se u engleskoj literaturi naziva još i «rock pet» jer je vrlo neaktivna i neagresivna vrsta. Vrlo često baca iritirajuće dlačice, ali vrlo rijetko pokušava napasti. Njene iritirajuće dlačice izazivaju jak svrbež a ako dospiju u oko, nos ili usta treba se obratiti liječniku. Ovoj vrsti se kao i ostalim vrstama tarantula treba prilaziti s oprezom.

Hrana
Hrani se kao i sve ostale vrste tarantula, uglavnom insektima - žoharima, cvrčcima, skakavcima, brašnarima, fobasima i ponekad manjim glodavcima. Ovo nije proždrljiva vrsta i češće će odbiti hranu, ali kad je gladna postaje vješt i predan lovac. Hrani se na način da joj se živa hrana stavlja u terarij, te ako tarantula ne pojede u roku od 2-3 sata mora se izvaditi van.

Napomena
Kao i sve tarantule iz roda Brachypelma i Brachypelma smithi se nalazi na CITES-u, te je njeno držanje potrebno prijaviti Ministarstvu kulture.
Avatar
Aquanux
rank4
Postovi: 118
Pridružen/a: 26.02.2011, 20:55
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 31 put

Re: Moja zvijer

Post Postao/la Aquanux »

Prelepa je :) Jel bila skupa? :ymdevil:
I may not have gone where I intended to go, but I think I have ended up where I needed to be.
Avicularia

Re: Moja zvijer

Post Postao/la Avicularia »

nije, uzeo sam ju ko malu nimfu od 2mm tak da sam dobro prošao, sada bi bila skupa :bigsmilee:
Trip
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 30.11.2011, 16:19

Re: Moja zvijer

Post Postao/la Trip »

Ljep dlakavac :) :x

ja imam Albopilopsum... :) uploudat cu fotke
...I don't care if I lose my mind I'm already cursed...
Odgovori