Pseći Kolačići i ostali recepti

Kućni ljubimci i ostale živine
Odgovori
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Pseći Kolačići i ostali recepti

Post Postao/la Red »

Svi volimo paziti sta nasi kucni ljubimci jedu i sa cime se hrane. naletila sam na ovaj recept prije par godina i moj pas se odusevio odmah. Moguce da neki izbirljivi psi nece ni probat posto ima jak miris češnjaka ali opet vrijedi pokusati ;)

slika

Ovi keksi sadrze cesnjak i sezam koji su veoma zdravi za vaseg psa. Cesnjak pogotovo. Vrlo je dobar za pseci imunoloski sustav a i odbija buhe. Mozete i Vi slobodno uzeti koji zalogaj, u njma nema nista lose. malo jesu bljutavi i ne bas bogatog okusa, ali vrlo zarazni!

Recept

- 260 gr obicnog brasna
- 115 gr kukuruznog brasna
- 100 gr sezama
- 3 jaja
- 0,6 dcl mlijeka
- 1,25 dcl juhe/temeljca
- 2 zlice maslinovog ulja
- 2 cesnja cesnjaka sitno narezana

slika

Izmjesaj brasno, kukuruzno brasno, sezam i cesnjak. a u manjoj posudi izmjesaj 2 jaja, temeljac i maslinovo.

slika

Umijesi cvrsto tijesto. pusti nek stoji 10-15 min

slika

Razvuci tijesto do nekih 5 mm debljine

slika

nadite neke lijepe kalupe da bi izrezali vase buduce kekse (mozete sa manjom casom)

slika

stavite kekse na neki pleh za pecenje. trece jaje zamutite

slika

Umucenim jajem premazite kekse sa nekim kistom

U pecnicu! na 180 c, jedno 15-20 min, dok ne dobiju zlatnu boju.

slika

Mmmmmm...gotovi su!

slika

Kada se ohlade stavite ih u neke tegle sa poklopcem da bi ostali svjezi sto duze :)

slika

dajte svom psu da proba i nek uziva! U slast...

slika

Dragi moji, nadam se da ce ovo uveseliti vase ljubimce, moj Buba je sav hepij kada kuhinja zamirise. i cim osjeti sta radim dezura u kuhinji dok ne budu gotovi! Javite vasa iskustva, bas me zanim...

slika

Evo vam jos bar kuharica za vase kucne ljubimce, pa tko hoce nek kuha i pece kolace :)

slika
DivShare File - The Natural Pet Food Cookbook - Healthful.pdf

slika
http://www.divshare.com/download/10772827-308
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Pseći Kolačići i ostali recepti

Post Postao/la Red »

Imala sam inspiraciju pa sam Bubi spekla opet kekse. kada je tako vrijedan u cuvanju kuce :ymdevil:

slika

malo malo napravim turu i mjenjam sadrzaj. ovi su sa zacinskim bilje, cesnjakom, sezamom i suncokretom :D

slika

nakupovala sam se raznih kalupa, a na gljivicu sam pala skroz :ymdevil:

slika

:x
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori