Životinje liječe ljude

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la Tain »

matematiku, filozofiju i biologiju sa strane na sekund.

činjenica - zdravi odnosi između bića djeluju pozitivno na nas. isto za ljude i životinje.
pa normalno da će ti taj netko, tko te ne gnjavi, osuđuje i ne komplicira puno da će ti smanjit stres i umor.

ima razloga zašto najčešće biramo mačke i pase za kompanjone, a ne neke druge (npr. inertnije) životinje.

i opet činjenice, neka mačka će te pokušat ubiti, ali će te, neka druga sa kojom imaš odnos, polizat kad si neuredan ili po rani. čak će ti i hrane donijet nekad.
isto tako vrijedi i za ljude, pse itd.
mačke će pomoć kako mačke znaju.
psi će kako psi znaju.
ljudi kako ljudi znaju.

sve u svemu pola tog odnosa je na vama i na vašim odlukama.
I love not man the less, but nature more.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la Red »

hvala Ti na ovome :ymhug: lijepo receno...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la Tain »

čimpanze isto vole mačke

slika
I love not man the less, but nature more.
mr_skizzm

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la mr_skizzm »

Offtopic

Za razliku od mandelbrota i HypnoToada, smatram ljude životinjama koje su tek na raksrižju između nastavljanja animalistiċnog ponašanja i transcedencije. Ne navijam za total anihilation, štoviše ne vjerujem da je 2012 vrijeme za "total anihilation", već se nadam da je vrijeme za pomak u svijesti ċovjeċanstva dalje od ponašanja diktiranog egoizmom i animalizmom.

Slažem se da su ljudi nehumani, i da sve što radimo maskiramo u šeċerni omot kako bi zvuċalo lijepše i manje odvratno. Ali @mandelbrot spominješ "humano klanje životinja", i kužim skroz što te tu muċi i što ti se gadi, ali što je s drugom stranom novċiċa - ma kako mala bila? Postoje i vegani (u tom slučaju sa životinjama, istina da ih je samo npr 1% u USA-u ali to je puno veċa brojka nego nazad 50-ak godina...). I za svaki odvratni dio ljudskog roda postoji jedan (manji doduše) koji nije tako odvratan i trudi se okrenuti kretanje ċovječanstva u drugom smjeru (pa i ovaj forum vidim u toj skupini). Kako vrijeme prolazi taj drugi dio ċovjeċanstva polako postaje sve veċi (ċovjeċanstvo je nazad samo 100 godina bilo destruktivnije nego danas, da ne idem još i dublje u prošlost). Znaċi ima pomaka na bolje, ma kako mali bio - tu je! Primjetan i raste. Da bi još više rastao potrebni su mu ljudi poput tebe koji su otvorili oċi i vide koliko je sve odvratno, i kojima se gadi trenutni položaj ċovjeċansva, ali da im se gadi dovoljno da reagiraju. Takvi ljudi su u stanju mijenjati svijet...
Slobodno me popljucajte što pametujem...


Ontopic

Slažem se s Tainom, a kao vegan ne volim iskorištavanje životinja za razloge koji su centrirani na ljudima. Velik broj ljudi uzima ljubimce ne kako bi "pomogao životinji" veċ gledajuċi vlastitu korist (pa makar da budu samo 'lijep ukras u kuċi ili nešto što je cool imati' - iz takvog razloga sam nabavio prvu maċku all those years ago)
Today I will pick-up strays, ili spasiti kakvu ribicu iz zoo hobija (mada mislim da to radi više štete nego koristi jer podržava industriju koja prodaje te ribice :S, ali s druge strane... )
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la mandelbrot »

atoviše ne vjerujem da je 2012 vrijeme za "total anihilation", već se nadam da je vrijeme za pomak u svijesti ċovjeċanstva dalje od ponašanja diktiranog egoizmom i animalizmom.
S ovim se slazem...malo sam se nazivcirao ali ja se isto nadam da se radi o nekakvoj prekretnici...Ako nista drugo, bar je blizu i vidjet cemo iz prve ruke. Drago mi je sto opcenito ima sve vise ljudi koji dijele nasa razmisljanja i slazem se s ovim sto si spomenuo da se polako mijenjaju omjeri. To je sve super i ako se tako nastavi mozda cemo za nekih stoljece, dva biti na totalnoj drugoj raazini. Sumnjam da ce se to desiti na taj postepeni nacin jer se velike promjene uglavnom dogagaju dosta brzo i naglo a ne postepeno. Eto sad znate kakve mene stvari muce svaki dan u tramvaju do posla :D
z = z*z +c
Avatar
Mudrac
rank3
Postovi: 57
Pridružen/a: 10.04.2010, 19:00
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la Mudrac »

Zanimljiva rasprava...2012 postala marketing tako da zivi bili pa videli...
Sa moje tacke gledista ruzno nazivati stokom najvecu da kazem krunu roda na zemlji-LJUDE(to kazemjel smo mi svesni i imamo slobodnu volju),naravno ima nas raznih i kao sto ste i vi naveli gore,kod ljudi... uglavnom su u pitanju interesi i dobit.

Svi smo mi od Boga(rec) od coveka do slona i od zmije od goluba.i svi imamo slobodnu volju...e sad razlika od zivotilja je u tome sto smo svesni dobrog i loseg,prevde i nepravde i zivota i smrti .Mislim da se zivotinje sa tim ne zamaraju jel...?
Svi koji su pre nas ziveli pa do dana danasnjeg su pomogli da se stvori svet kakog danas vidimo,od virusa do dinosaurusa e sad...dobri su uvek bili u manjini i na ljudima ce sugurno biti Kraj.Ludi koji su ziveli pre nas su NAJVISE do tog doprineli jer se svasta sbilo.
Kljuc je u LJUBAVI i lepota je u dusi odn.srcu...radosti svakome danu(lepo je to jednom rekao Wedran) jel je zivot pre kratak za neke brige i besmiseno je...al opet to je zivot i u takvom smeru ide i kad se rodimo jedno je sigurno da cemo umreti...i priroda zato i propada jel hocemo da uredimo svet BEZ BOGA...

Po mom misljenju zivotinje jesu bezazlene i one su deo sveta i kao sto se i one ne brinu o svetskim brigama,ne bi se ni ja brinuo da sam na njihovom mestu :)

A sto CAM kaze evolucija(verovatno misli po Darvnu)pa neznam dali ste imali uvid u to,ali i sam on (Darvin)ne kaze da je evolicija tako tekla vec i da je ona po njegovom misljenju,i po nekim logickim predpostavkama.a to je covek sa kraja XIX veka. sve je to veoma diskutabilno...
Jedno je sigurno da *uchestalo primenjivanje matematickih obrada* tamo gde su naj opustenije teme i rasprave je >pametovanje :-B Naravno kako i sam kaze svako ima svoje misljenje,i neki ljudi ma koliko ih drugi pobijali oni nece priznati.(znam i takve,i ovde ja stajem ne zelim da se raspravljam sa gospodinom samo sam primetio i na vutri i ovde da siri negativnu vibraciju i hejt,i dali se zapita kakvu sliku stvara o sebi (i sam sebi i dali je srecan,verovatno jeste zadovoljan ali srecan tesko)kao osobi pa makar bilo i bezlichno kao forum.
Kad tako nesto ucestalo radi...(ako opste i prochita ove reci,neka mi matematichki nauchno obradi moze i na engleskom Mr. goticdark)a i nemora da se nemuchim i ne obradjujem... :) ja vidim iz postova da si precizan i temeljan i opsiran ali i jako mrachan)

odosmo u offtopic jako ali i to je za ljude :))
Zadnja izmjena: Mudrac, dana/u 11.06.2010, 21:49, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la Red »

pff ja volim offtopike, pogotovo takve :ymblushing:

mudracu, mudro zboris... da ne ponavljam isto drugim rijecima, razumijemo se :ymsmug:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori