Životinje liječe ljude

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
Malbasha
rank6
Postovi: 243
Pridružen/a: 21.03.2010, 23:49
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la Malbasha »

=)) a najbolje otić leć
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la CAM »

Red je napisao/la:8-}

ok :)

i sto sada?

Životinje koje nisu ljudi, pomažu ljudima, te iste životinje ubijaju ljude, logika nalaže da vidimo omjer korisnog-nekorisnog- troškove održavanja. Sve je subjektivno matematičkoj obradi.

Ajde ionako thread nema smisla.

Thank you for R contribution

slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la Red »

kako mislis nema smisla?

ovo je tema koju sam zeljela sa vama podjeliti- kako zivotinje mogu pozitivno utjecat i djelovat na ljude.
I sama imam pas i brdo macaka a i kroz cijeli zivot sam imala nekakve zivotinje, i sa njima sam zbilja usko vezana. Ono sto od zivotinje dobijas i primas je zbilja posebna stvar i niti jedan covjek je ne moze zamjeniti. to je druga razina ljubavi, druga razina osjecaja, drugi nacin komunikacije itd...

cudno mi je, posto gledas stvar sa totalno negativne strane a mislim da mi definitvno vodimo u ubijanju i maltretiranju i zlostavljanju zivotinja... tako da mi ova logika- omjer korisnog-nekorisnog- troškove održavanja cista besmislica.

Zbilja mi je zao sto mislis da je sve ovo sranje, boze moj nismo sve isti.
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la HypnoToad »

A ljudi koji su životinje, pomažu ljudima ISKLJUČIVO ako imaju neku korist za sebe, i ubijaju ljude, samo u 20. stoljeću je ubijeno 250 milijuna ljudi, vjerojatno i puno više. Da ne govorimo da se svake godine ubije preko 20 milijuna životinja, samo u labaratorijima. Da su životinje pametne, davne bi istrijebila ljudsku vrstu.
Životinja nikada nije ubila čovjeka bez razloga, a ljubav koje nam životinje daju je tliko čista, toliko neiskvarena i nesebična.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la CAM »

HypnoToad je napisao/la:samo u 20. stoljeću je ubijeno 250 milijuna ljudi, vjerojatno i puno više. Da ne govorimo da se svake godine ubije preko 20 milijuna životinja
Zakon evolucije, krajem pretkabrija izumrlo je preko 95 posto vrsta, milijarde oblika života, svaki period isto , s razdvajanjem Pange 90% , život je prolazan. Vjeruj u sudbinu , vjeruj u karmu, rezultat je finalan. Koga da krivimo za to izumiranje miljardi jedinki? Boga ? Sudbinu? Ali dovelo je do tvoga razmišljanja slika Ipak malo licimjerno, ipak nisi ti tu da odrediš društvene norme i etikete kad si rezultat kozmizčkog holokausta
slika
Životinja nikada nije ubila čovjeka bez razloga, a ljubav koje nam životinje daju je tliko čista, toliko neiskvarena i nesebična.
Dokaži prvu izjavu, životinja mora imat razlog iako nezna što je to razlog ili je to razlog kojeg ti daješ njima?. Druga je izvan svakoga smisla, mješaš ljudsku ljubav i prenosiš je u životinje. Antropomorfiraš sve i s time podliježeš apsurdu kojeg si stvorila/io.

Dosta filozofije . Dva moderatora se uspaničarila za integritet threda. Svatko ima svoje gledište

movin along ....
slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la Red »

sto je najgore od svega, ovo nije panika vec ne razumijem tvoj komentar od samog pocetka. evo iskreno... komentiras ali nije da si dao neko fino objasnjenje zasto je ova tema sranje i da me mozda uputis. ti samo spomnijes neko ubijanje i ubijanje i postotke i meni to nista zbilja ne znaci. meni znaci vise ono sto osjecam nego statistika...

reci da je nesto sranje bez da objasnis zasto, ne mogu prihvatiti. jer bi voljela razumijet na sta ciljas i sto je toliko grozno. jer do sada samo kratko komentiras a ja sam bas pitala druge jel njima nesto jasnije o kojim ti to paralelama govoris. nikome bas nije jasno. ocito jer stvari gledamo iz potpuno drugog kuta :) nebitno...

meni samo nije jasno sto je toliko glupo sto zivotinje pozitivno utjecu na ljude, sto je cinjenica i neosporiva. ne vidim razlog zasto komplicirat ovu temu na drugu stranu... jer nije da sam pisala o bajkama i iskustvima sa Venere :P

ako se moze eventualno napraviti nova tema. volim cuti svako misljenje i nije mi mrsko, zato bi bilo lijepo da mozda napises nesto vise o tome :D
cisto da vidimo malo opsirnije drugu stranu na koju pikiras od pocetka... tu smo da raspravljamo takoder...a ne samo da vjesamo teme :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
CAM
rank5
Postovi: 179
Pridružen/a: 21.03.2010, 10:43
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la CAM »

pa napravi thread najsmrtonosne biljke i životinje u hrv i svijetu... :D
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la Red »

Ccc napravi?
A sto ne bi i drugi dupetom malo mrdnuli? :D

Zbilja ne mogu sama pokrivat sve teme koje vas/nas zanimaju pa bi bilo lijepo da se i drugi ukljuce, pa da se fino nadopunjujemo :D

Inace, dobra ideja za temu!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la mandelbrot »

Mozete sad komentirat sto god hocete, pljuvat, whetever, cast iznimkama i ljudima koji su mi bliski ali ja i dalje mislim da bi nas sve trebalo pobit, iskasapit, zakopat, sto vec, ionako smo stoka, paraziti...hoce li to biti 2012, meteori, virusi, bakterije, radijacija, ja se veselim, gledat cu u prvim redovima, jest kokice i navijat za total annihilation.. :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: ...sto sam stariji to mi se ovo drustvo i zivot sve vise i vise gadi....nije da imam death wish ali ono....bljuje mi se od beskrajnih rasparava o tome kako sve okrecemo u nasu korist i nalazimo puste razloge potkrepljene teskim i "pametnim" rijecima koje nitko ne razumije, ne bi li dokazali da je to sto radimo ustvari ok i sve one gadosti i okrutnosti koje zadajemo npr. zivotinjama se vrse sto humanije moguce...opcenito mi ta rijec nema smisla...what the fuck is "humano" ....obicno sranje, nis drugo...sorry Red ako idem u offtopic, ali sam se malo raspizdio...mogu onako objektivno reci da je cijeli ljudski rod smece...naputovao sam se i prosao vise od pola jebene planete u nadi da cu naci zemlju koja ce biti drugacija, ljudi malo bolji..uglavnom razlike su zanemarive...sve je to stoka...bijela, zuta, crna, crvena...isti drek.....dok god zivimo u monetarno orijentiranom drustvu, nista se nece promjeniti...istrijebit cemo sve sto se da istrijebit, iscrpit sve sto se da iscript, i na samom kraju pobit cemo jedni druge i onda ce napokon biti mir... :ymparty:
z = z*z +c
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Životinje liječe ljude

Post Postao/la HypnoToad »

^:)^ ^:)^
Od riječi do riječi kako bi ja opisao svoje mišljenje u najboljem trenutku inspiracije! U potpunosti se slažem sa svime!
Al dobro, ja sam u zadnje vrijeme shvatio kako mir treba naći iznutra a ne ga tražiti među ljudima, kad nađeš svoj centar više te ne dira tliko to što rade ostali ljudi, sav taj idiotizam postane smiješan. Ne govorim sad o nekoj anti-socijalnosti, nego ja sam naučio ignorirat sve te gluposti, družim se ljudima onoliko kolko moram, a kad se oću osjećat dobro sjednem pod stablo i uživam u cijeloj prirodi. Najteže je prihvatit tu "usamljenost" kao nešto odlično, al kad se uspije, onda se može lakše funkcionirat u društvu, a opet bit potpuno odvojen od njega.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Odgovori