✱ Galerija slika ✱

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la M & R »

Životinjice koju su usputno posjetile naš domek - neke su se zadržale malo duže vrijeme, neke kraće ... :ymhug:


Uletio je jedan dan i zadržao se nekoliko sati na ovoj flaši, ma koliko je micala i okretala, nije mu smetalo ... ;)


slika



Ova dvoje prekrasnih krestavaca su brzo otisli ... @-)


slika

slika


Ja sam isto uletio jednog dana, letuckao po sobi, na kraju se skrasio na ruci i tako proveo neko vrijeme dok nisam odlucio nastaviti svoj put ...


slika

slika

slika

Mali zmajček koji se isto zadržao svega koji mjesec te nastavila svoj put :x

slika

slika

slika


Kada je bilo hranjenje u pitanju pretvarala se u malog ramba :))


slika

slika


Ovako sam se voljela sunčati na nogi ... :-o


slika

A ovako to izgleda kada se presvlacim .. kada mijenjam kožicu jer rastem, a kao i svi ostali gmazovi ► guštercici, zmijice etc. tako se i ja presvlacim ... =))

slika

Dvije malene tarantulice .. stare cca mjesec dana ... takođe bile u prolazu :D

slika

Enjoy !!! slika
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la Ninti »

=))
[media]link[/media]
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la Devil'sChase »

zam se ti meni rugaj, :)) imam se pravo igrat kak god ocu sa svojim prijateljima :chase:
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la Ninti »

ahahaha poigro bi se on s tim leptirićem, samo da ga se dočepa :meatballs:
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la M & R »

=))
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la Ninti »

“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la M & R »

04.07.2015. Malci su odlučili da je vrijeme da ugledaju svijetlost dana!!! Gore su curke, dolje dječaci :ymhug: :ymparty:

slika

Nazvali me (G)Lory, dječak sam i kod svoje kuće sam. Nisam jedini ovdje. Mama, tata i teta iz nekog koljena, također žive samnom. Moram vam raci da je nama skroz na skroz dobro. Hrane nas koliko mi zelimo, maze nas puno puno, zaista se osjeti da nas vole i bilo puno i previse kada bi se bunio! Kuci sam dosao kada je bilo sve sigurno! Da sam zdrav, da sam poceo odmah normalno klopati i presvukao prvu kozicu - 04.09.2015., dan prije nego sam napunio dva mjeseca sa punih 109 grama.!! Da be bi doslo slucajno do zabune, sada sam već na 210 grama - brzo cu im narasti :bigsmilee:

slika

Ovo su mi mamek i tetica, tatica se ne smije sa njima druziti jer bi odma jedna od njih ostale trudne kao sto se to dogodilo i sa mojom mamom, ona vam je ova svijetlije boje, a tata ima vrlo slične šare mojoj teti, koja je sa mamom i samnom na fotkici! :x
Jedino mi ide na zivce jer stalno mormam pozirati, jedino sam miran cca 2 dana nakon klope :p
slika



Leglo koje nam je podarila Nala 05.05.2015., ranom zorom oko 07:00 vec je bila na jajčekima (Spiderica - svijetlija i sa crtama po sebi). Iako bili budni citavu noc, nismo primjetili da se događa bilo sto čudno ► odjednom, ujutro, pogled upucen dolje .. Uviđah jaja ... Niti manje niti vise vec od prve 7. komada jajčeka polozila (inace za njih je recimo 5, nekako normala, sve iznad, svatko moze biti sretan), ali cim smo ugledali koliko je komada iznjela na svijet, bili smo sretni znavši kako imamo zdravu curku. Nismo nista forsali, neki vec nakon dvije godine ih daju pariti iako su sa tri tek u potpunosti zreli, hoce pare za malce, i tako muce zivotinjicu, ovi oboje su 2009. godište, tako da su bili u potpunosti zreli. Sto se i pokazalo. Pokusavali smo citavu proslu godinu njih dvoje da se spare i dogodilo se kada smo se najmanje nadali, zapravo nismo niti znali da je trudna. Bio je veliki sok kada smo vidjeli jaja..... :ymapplause:

And ...It's a Happy End of this storry :grouphug:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

nesto je toliko lupalo krilima neku vecer, mislio sam da je kakav sismis ili ptica. uletio je u luster i nije mogao izac zbog velicine i glatke povrsine pa smo rastavili donji dio lustera. ujutro se uspjesno vratio u prirodu. dosad najveci moljac kojeg sam vidio pa eto par slikica. zanimljivo mi je kako su mu tackice na 'gornjim' krilima prozirne. :) Antheraea yamamai
Privitak/ci
P1160092.JPG
P1160088.JPG
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la Firmus »

Ja imam onaj luster koji ima 5 grana i otvorene su samo na vrhu, tako da je to zamka za moljce, a nezz sta da radim jer ne trpim LEDice, ne da se gledat u to svjetlo.
Inace mi stalno dolaze ti moljci, puna mi ih je soba.
Ovaj je najzanimljiviji u zadnje vrijeme leptir, doslovno je sletio na stol ispred mene, na eksterni hard disk. Zove se tiger moth

slika
Avatar
55cacc2d7823
rank3
Postovi: 61
Pridružen/a: 13.05.2020, 04:07
Ima zahvala: 80 puta
 pohvaljen: 46 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la 55cacc2d7823 »

ovo je siva, mica maca. nekoliko dana nakon sto sam uselio na novo mjesto daleko od grada, dosla je ona. u pocetku se veoma bojala, i bjezala je kad bi se krenulo prema njoj, ali brzo smo se sprijateljili. za razliku od ostalih koje su obitavale oko sume i kuce, bila je pitoma. kasnije sam od jednog susjeda saznao da je siva bila mica maca pokojne majke prijatelja kod koga sam privremeno uselio. dvije godine se nije maknula i bila je stalno oko kuce, izgleda da je cekala da se njegova majka vrati - kaze susjed. proveo sam skoro dvije godine sa sivom, svaki dan - po danu, noci, vrucini i hladnoci, na 'putovanjima', uz pec smo se zajedno grijali sa minimalo drva i smrzavali kad bi nestalo. cesto je se sjetim.. :x

kada sam prije 6 mjeseci odlazio sa tog mjesta htio sam ju povesti sa sobom, medjutim nije htjela doci samnom. nisam siguran dal nije razumjela da idem ili je htjela ostat. mozda je i bolje da ostane u svom prirodnom stanistu dje je vec dugi niz godina. skoro cu prolazit blizu tog mjesta pa kontam naic na jednu vecer da vidim jel jos tamo.

slika
slika
slika
Odgovori