✱ Galerija slika ✱

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la Red »

Ljudi, jel itko od vas ikada vidio ovakvu bubetinu? poveca je, kao moj palac, a vidite i sami kakva ima krila fenomenalna! :170fs799081:

vidjela sam je prvi put prije kojih tjedan dana, na putu je stojala, ugledala sam je dok sam psa setala. nisam imala nista da ju slikam ali bila sam zbilja odusevljena kako izgleda. poslje sam si mislila, kako steta sto je nisam mogla slikat, tko zna kad cu je opet vidjet posto prije nikad u zivotu nisam.

i eto je jutros, pozirala mi pred vratima, dosla je :47b20s0:

slika

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
SEED
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 14.03.2011, 20:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la SEED »

To ti je cvrčak ŠŠ ŠŠ ŠŠ !
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la dr.manijak »

Nije cvrcak, :)
To kod nas u BG-u zovu obod, on voli da gricka ljude nakon izlazenja iz vode, malo pecne.
Ja mislim da je to ona konjska muva, ako je obod i konjska muva isto. :eeek:
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la Red »

Obad je ovo, ima ih kod nas, idu na stoku ali znaju i na nas da slete :D

slika

ima pravo seed, cvrčak! Prekrasan je! Znam da ispadam kao debil i kreten zadnji sto nisam prepoznala cvrčka, kao mala sam se bojala svih zivih bubetina i nisam ih lovila nikad, osim leptira :grinning-smiley-021:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la dr.manijak »

Kada sam procitao cvrcak pomislio sam na skakavca i imao njegovu sliku u glavi.
Neverovatna slicnost izmedju cvrcka i obada, samo sto je obad jako buljaviji.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la Red »

slika

moja banda koja chila u gomilici :animal-smiley-092:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la mandelbrot »

Za ovo gore koliko ja znam to se zove zrikavac.
z = z*z +c
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la Red »

Od svih kukaca, ljudskom uhu najbučniji su cvrčci i zrikavci. Entomolozi kažu da ne bi trebalo biti zabune je li kukac cvrčak (cikada) ili zrikavac.

Arija cvrčka uvijek odjekuje danju (sjetite se samo pjesme o cvrčku V. Nazora, taj sunčani ditiramb), dok zrikavci postaju glavni pjevači u noćnim satima. Zrikavci zriču, a samo i jedino cvrčak cvrči i to mužjak cvrčka na svoj poseban način proizvodi zvuk i tako može privući ženku. Njihovo pjevanje nije stridulacija, dvije strukture ne taru se jedna o drugu, riječ je o timbalu, cvrče opnom na zatku. Na prvom kolutiću zatka (abdomena) napete su opne preko tetiva povezane s mišićima. Brzim stezanjem mišića (i do 500 puta u sekundi) opne počnu titrati što izaziva prepoznatljivi zvuk, a sve to pojačavaju dodatne rezonantne strukture na samom zatku.

U sistematici kukaca cvrčci pripadaju redu Hemiptera (polukrilci) pa je i to još jedna razlika u odnosu na zrikavce koji su jedan drugi red, ravnokrilci (Orthoptera).

dakle ovo gore jeste Crvrčak a Zrikavac je ipak manji i tare se nogama dok proizvodi zvuk. da sredimo dilemu ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mandelbrot
rank8
Postovi: 342
Pridružen/a: 04.04.2010, 11:24
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 6 puta

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la mandelbrot »

Heheh...jako dobro objasnjenje...vrlo strucno! ;)
z = z*z +c
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: ✱ Galerija slika ✱

Post Postao/la Red »

iskopala sam negdje da ne bude zabune, i mene je zanimalo. :301: zanimljivo je kako svi drugacije zovemo odredene kukce, znam sa ljudima raspravljat o tome, jedni zovu nesto ovako neki onako, ali google je majka :P
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori