Svest zivih bica

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Svest zivih bica

Post Postao/la HypnoToad »

antoniopavaroti je napisao/la: Mada veoma cijenim tvoj entuzijazam , idealizam i nadasve optimizam , ja , eto , nisam uvjeren u pozitivu riješenja toga problema , nisam ni uvjeren da imamo puno nekog vremena ...
Da, ni ja... Gdje god pogledam ljudska bića, vidim simptome bolesti. Izrasli smo kao dio prirode, naravno, kao tkivo jednog planetarnog organizma, ali smo postali kancerozni. Bušimo matični organizam, crpimo mu krv (naftu), spaljivanjem te krvi ga zagađujemo na svim razinama, sustavno ubijamo ostala tkiva, mijenjamo sastav i površinu organizma, nekontrolirano se širimo... Usporedite to s onime što maligni tumori rade svim organizmima, zabrinjavajuće je slično. I sasvim je moguće da je to započelo s našom 'svijesti', s našom svjesnošću svoje okoline i činjenice da je možemo prilagoditi sebi. Ni ja nemam nikakve nade da ćemo se promijeniti i da ćemo obnoviti sve što smo uništili. Postotak onih koji su 'osviješteni', koji shvaćaju razinu problema i koji su spremni nešto učiniti je zanemariv, sasvim zanemariv. Ne možemo se kolektivno promijeniti jer smo bolest. Jedina šansa za spasenje ovog planeta je potpuno istrijebljenje ljudske vrste. Bojim se da su i za to šanse minimalne, kako sada stvari stoje, no uvijek se možemo nadati...
Volio bih da sam u krivu, ali dokazi su svuda oko nas...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svest zivih bica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

:) ti bi kirurškim putem, to je jedna od opcija, no za mene posljednja jer iz svog kuta gledišta vidim prevelik gubitak nečeg potencijalno veoma vrijednog u skroz zdravom stanju. Uostalom vjerujem da se nijedan problem nemože u potpunosti riješiti odstranjivanjem/izolacijom već jedino transformacijom. Izolacija je nekako uvijek u kontekstu prikrivanja. Ako su neke od "metafizičkih" ideja koje se spominju u kontekstu problema čovjekove svijesti i društva točne, onda su ljudi samo sredstvo a ne izvor problema. U tom slučaju ako se ljude makne s planete ostaje problem, biva još veći ili se seli na drugo mjesto.
Osim što se može skrivati (što je omiljen način našeg društva) simptome bolesti i bolest samu, ona se može liječiti i izliječiti. Da, jesmo kao tumori, no tumori se mogu liječiti i izliječiti, jer bolest je disbalans pa se treba vratiti u balans, naš imunološki sustav radi nevjerojatne stvari i svakodnevno pobjeđuje maligne stanice, ako mu se pomogne i maksimalno ojača može se boriti i s velikim tumorima. Bilo da se radilo o tumoru tijela ili društva u igru uskaču entheogeni.

Pokraj oružja za masovno uništenje imamo oruđe za masovno izlječenje - entheogene. Iako se sad najviše koriste neodgovorno pa su i oni dio oružja za masovno oboljenje, ako budu prepoznati na globalnoj razini, kod dovoljno zdravih i odgovornih ljudi, u znanosti, bez onemogućavanja istraživanja zakonom što je sad slučaj, entheogeni mogu napraviti čuda. Zadnjih godina jedan je već ušao u sve pore društva i u znanost i studije, i brzo se širi znanje o svim potencijalima koje skriva za dobrobit ljudskog tijela, iako se i on kod ljudi bez znanja i svijesti koristi krivo pa ima kontra efekt, no pitanje je što nesvjestan čovjek u kojemu je sve površno posloženo ne radi krivo. Isti taj entheogen dio je biljke čiji organski materijali mogu održivo pokriti mnoge potrebe društva u više vrsta industrija. To se širi, znači da se nešto događa za boljitak prirode i nosi sa sobom velik potencijal.

Drugi neki entheogeni imaju još veći potencijal u emotivnom izlječenju. Iako se neodgovorno koriste pa rade još veću štetu, mogu biti prepoznati u psihijatriji i ući u masovnu upotrebu na odgovoran način u odgovarajućim okolnostima na temelju znanja. Vide se pomaci u tome. Na razini sabora se raspravlja o modelima legalizacije, a u znanosti se polako probijaju studije. otpor popušta

Odustati i predati se pesimizmu za mene nije opcija, tako bi na neki način izdao i silu života koja oživljuje moje tijelo, Prirodu samu, a izdao sam je već i previše stilom života. Na kraju krajeva ovaj forum postoji zbog te sile i zove se The Majka. Tu je da sadrži nekakve informacije koje bi mogle biti od koristi ljudima, da si pomognu i možda nešto nauče, recimo kako da čovjek bude više čovjek, prirodan, zdrav i svjestan. Možemo udružiti znanja i doći do novih kroz kvalitetnu komunikaciju.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Svest zivih bica

Post Postao/la HypnoToad »

Naravno da se slažem sa svime što si naveo, i da bih iskreno volio da mogu i ja tako gledati na stanje ljudi i Zemlje, ali ne znam, jednostavno ne mogu... Pogledaj trenutno stanje u svijetu, stvari ne idu na bolje, dapače, idu jako na gore svakim danom, ljudi su sve puniji mržnje i nemara, ekstremni 'desničari' postaju većina. Šačica individua je svjesna neizbježnog kolapsa, ali kolektivno ljudska vrsta se približava kritičnoj masi mržnje. Kako to preokrenuti? Enteogeni su i dalje zla sotonistička droga, a i sam enteogen ne može 'probuditi' čovjeka ako on to ne želi. Sad, ono što ja vidim kao jedini izlaz, jedinu šansu za preokret, je da dođe do velike 'kataklizme', globalnog nuklearnog rata i/ili pandemije, da dođe do kolapsa društvenog poretka i svega što smo do tada smatrali normalnim. Tada bi imali šansu preispitati naše vrijednosti i krenuti isponova.
Ali samo ovako, korak po korak, individua po individua? Ne mogu to vidjeti.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Svest zivih bica

Post Postao/la antoniopavaroti »

HypnoToad je napisao/la: Pogledaj trenutno stanje u svijetu, stvari ne idu na bolje, dapače, idu jako na gore svakim danom, ljudi su sve puniji mržnje i nemara, ekstremni 'desničari' postaju većina. Šačica individua je svjesna neizbježnog kolapsa, ali kolektivno ljudska vrsta se približava kritičnoj masi mržnje. Kako to preokrenuti? Enteogeni su i dalje zla sotonistička droga, a i sam enteogen ne može 'probuditi' čovjeka ako on to ne želi. Sad, ono što ja vidim kao jedini izlaz, jedinu šansu za preokret, je da dođe do velike 'kataklizme', globalnog nuklearnog rata i/ili pandemije, da dođe do kolapsa društvenog poretka i svega što smo do tada smatrali normalnim. Tada bi imali šansu preispitati naše vrijednosti i krenuti isponova.
Ali samo ovako, korak po korak, individua po individua? Ne mogu to vidjeti.
Sve si rekao umjesto mene..baš sve ... Ako se budemo oslonili ne enteogene onda je to momentalno beznadežno . Čudi me Beyond , da ti nisi primjetio da su oni predviđeni za viši level igre , a da smo mi itekako kao vrsta daleko od tog levela . Ima pojedinaca , ima , koji shvačaju i znaju šta bi enteogeni mogli, no jedna lasta ne čini proljeće . Što reča Hypno , oni su i dalje sotonistička droga a ne saveznici , jer da bi ti entitet postao saveznik , pomagač , moraš živjeti životom ratnika , besprekornim životom lovca na moć ..ali ajde da to izmjestimo iz magijskog načina i poimanja u postavke "normalnog " života . Ukratko , potrebno je temeljito promjeniti navike i način života , postati skroman , cjeniti svačiji život pa i živote svih onih silnih bića koja dnevno ginu zbog nas kao naša svakodnevna prehrana.Gdje nam je skromnost?? Zašto nam je na primjer potreban kavijar ? Nemožemo bez njega ? A iz kavijara koji je riblja ikra rodilo bi se milioni ribica . samo jedan banalan primjer . Lovimo kitove zbog neznam ni ja čega , nosoroge zbog roga , slonove zbog kljova itd itd itd. Užas! Zato mi zaslužujemo gadnu kaznu i rado se sjetim one biblijske da božji mlinovi melju sporo ali kad zahvate melju temeljito . Don Huan , bez obzira dal je postojao ili ne , njegove poruke imaju značaj pogotovo u onom njegovom dijalogu kad govori o "zaustavljanju postojeće stvarnosti" . Zaustaviti postojeću stvarnost znači probuditi se , biti TU i SAD , osvjestiti se . Postati svjestan , odnosno kontrolirati EGO sa svim njegovim željama , mržnjama , nezaježljivosti , pohlepom,religijama i ostalim trovačima Uma. Govorio sam o tome ..neće se moči probuditi masa..samo individue .Ako i kad se osvjestimo dovoljno da pobjedimo sami sebe ..onda ćemo znati koristiti i cjeniti enteogene , saveznike ....prije ne.
Kataklizma je neizbježna , desničari jačaju u svim državama , evo ti Trampa ...a i Niće bi rekao da je rat kao higijena naroda prirodan i neizbježan ...eto , nisam po prirodi pesimista , no ne volim zatvarati oči pred govnima jer ako stanem u kenjac smrdit če mi cipele.
jedna veeeelikaaaa kataklizma rješit če problem , još za našeg života , a ono malo ljudi koji ostanu moči će promjeniti svoje navike i način života , postati svjesniji i podiči se na viši level ..Šta je iza horizonta ..očekujem da tek vidimo...kako god sunce uvjek izlazi na horizontu
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svest zivih bica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Evo kako ja to vidim... Entheogeni nisu neki "badass" spiriti mačo karaktera i saveznici samo za odabrane i dovoljno razvijene, niti su oni ti koji kažnjavaju čovjeka za njegove bedastoće, i bilo koja moć koju oni imaju (bilo kao spiriti ili molekule) ne pripada stvarno njima nego Prirodi koje su dio, odnosno tijelu ekosustava, životu koji ih napaja, a Priroda sama po sebi uvijek instinktivno radi balans i zdravlje za sve forme života. Entheogeni su čisti potencijal, alati, i što će s njima čovjek napraviti sebi ovisi samo o tom čovjeku. Lice koje će mu entheogen pokazati ili neće pokazati je zapravo refleksija stanja samog čovjeka kroz filter i na način entheogena. Ako ima iskrenu namjeru pomoći sebi, entheogen će mu biti saveznik. Iskreno htjeti pomoći sebi znači popustiti emotivno-psihološki otpor, i dozvoliti si ući. Ne može entheogen nikoga probuditi ako čovjek to ne želi i nije spreman, no ako u čovjeku postoji bar malo potencijala i iskrene želje makar podsvjesne da izliječi život u sebi entheogen ima efekt guranja, određene prisile, probijanje otpora, guranje u podsvijest, suočavanje sa zakopanim problemima i olakšano pronalaženje rješenja. Moći oprostiti sebi i drugima je već velik plus u lječenju svojih rana i preko toga širenje opsega osjeta i svijesti, no to je lakše kad se vidi širi kontekst priče i zašto se uopće ranjavanje dogodilo, a to entheogen može pokazati.

Zašto mislim da će ljudi htjeti pomoći sebi u sve većem broju i tim putem posegnuti za entheogenima... zato što svaki narkoman na kraju iskreno potraži pomoć ili se predozira i umre. Skoro SVI ljudi su teški narkomani, jednostavno su ovisni o svemu i svačemu što ovo naše društvo nudi za iskusiti do te mjere da su izgubili sebe, a izgubiti sebe boli, i to jako, frustrirajuće konstantno, neizdrživo. Jedino čime možemo odgađati i maskirati tu bol su još veće i konstantnije doze podražaja osjetila i laganja sebe, no to ima svoje dno, i kad čovjek dosegne to dno da ne može više ni sekundu trpjeti sebe i ništa mu ne može više pomoći da se sakrije, tada posegne za pomoći ili se ubije.
Sve te simptome pokazuje narkoman. On je u konstantnoj patnji, zapravo nije droga ta koja ga je učinila da pati in the first place, ne, uzeo je i predao se drogi iz očaja da si pomogne olakšati patnju, da mu život bude ugodniji, kako vrijeme prolazi treba sve veće doze jer patnja postaje sve veća i veća jer ne liječi njene uzroke već ju skriva i dodatno gomila kroz ovisnost i fizičku bol koju ovisnost zadaje. Može se osoba riješiti droge teškom borbom i ne ju više uzimati, no time se nije riješilo problem in the first place, čovjek je još uvijek nesretan, još uvijek nema sebe i otpor koji može pružati prema drogi "izliječen" samo je umjetan psihološki otpor zbog (opet više-manje umjetne) želje za očuvanjem života.
Dakle kad bi i zakonom regulirano bilo zabranjeno sve što škodi prirodi i čovjeku to nije pravo rješenje, već čovjek mora sam shvatiti sebe u prirodi i kako i zašto se u skladu s Njom ponašati. Čovjeku je potrebna unutarnja transformacija.

Npr. u hrvatskoj postoje tisuće i tisuće i tisuće alkoholičara i ljudi na antidepresivima ili nekim drugim oblicima droga kojom pokušavaju pobjeći od suočenja sa sobom i svojim životom. Ljudi pate, to je javna tajna no svi su više-manje u patnji koju ne žele priznati. Alarm da nismo istiniti zvoni konstantno u nama, samo što ga uspijemo nadglasati podražajima. Depresija i alkoholizam imaju razmjere ozbiljne epidemije. Ali ta epidemija ima potencijal buđenja. Narkoman na samom dnu prodao bi i najmanji dijelić duše za malo droge, no također zna da je pomoći si i boriti se jedina opcija.

Mi možemo bacati projekcije budućnosti, no ne znamo stvarno kojim putem sve može otići i što sve može okinuti nagle promjene u ponašanju društva, a može puno toga. Zašto misliti da će bilo kakav oblik uništenja većine čovječanstva promijeniti išta na duge staze. Ako prežive makar samo jedan muškarac i žena oni opet mogu podići identičnu neodrživu civilizaciju do sadašnjeg nivoa, sve mogu obnoviti na staro na temelju prethodnih sačuvanih znanja. Oni nisu transformirani u sebi, imaju iste obrasce ponašanja. Transformacija a ne uništenje!
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svest zivih bica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

https://www.youtube.com/watch?v=3LEvdnzzdPA
HypnoToad je napisao/la:Izrasli smo kao dio prirode, naravno, kao tkivo jednog planetarnog organizma, ali smo postali kancerozni. Bušimo matični organizam, crpimo mu krv (naftu), spaljivanjem te krvi ga zagađujemo na svim razinama, sustavno ubijamo ostala tkiva, mijenjamo sastav i površinu organizma, nekontrolirano se širimo... Usporedite to s onime što maligni tumori rade svim organizmima, zabrinjavajuće je slično.
U alkemiji i tradiciji mnogih starih kultura koje su upoznate sa entheogenima i koriste ih za iscjeljivanje, smatra se da paljenje nečega ispušta spirit toga, pale sveto bilje poput palo santa i kadulje smatrajući da se tako pročišćuje i zaštićuje unutarnji i vanjski prostor uz pomoć duha tog svetog bilja. Ti postupci imaju realan psihološki efekt. Duh biljke kemijski je simboliziran njenim eteričnim uljem. U alkemiji se provode postupci rafiniranja svega i svačega do najčišće supstance srži jer smatraju da takve kemikalije sadrže najveću duhovnu potenciju onog iz čega su rafinirane. To je istovjetni postupak kojim ljudi u svojim duhovnim praksama dolaze do srži sebe, svoje najveće istine. Čovjek se budi rafiniranjem energija u sebi, pročišćavanjem, odstranjivanjem taloga nepotrebnih stvari psihološki u umu i organski u tijelu.

Gledajući iz takvog kuta ezoterične simbolike možemo vidjeti što se događa s naftom. Nafta nastaje od trule nerazgrađene organske materije, ona je sakrita pod zemljom, ne teće ničijim venama nego se nalazi izolirana od zdravog organskog života. To je energijom nabiti talog trulog života u kemijskom obliku koji opet ima direktnu simboliku s tumorom. Rafinirajući naftu u benzin dobiva se čišći oblik spirita bolesti i truljenja. Spaljivanje benzina je oslobođenje spirita bolesti i truljenja iz kemijskog oblika na psihološko-duhovni nivo. U atmosferi nafta čini zrak bolesnim i mi to udišemo i s tim usklađujemo unutarnje vibracije. U oblacima, samom izvoru gdje su molekule vode-krvi najčišće truje ju se i onda toksična krv napaja sve organe ekosustava.

Mi uvijek kada koristimo neki stroj na naftu podržavamo proces oživljenja duha bolesti u prirodi i u ljudima. Svaka naša sebična potrošačka želja već u korijenu potkopava život jer nam treba biti omogućena, napravljena i dostavljena uz pomoć sagorijevanja nafte. Takav životni medij odlična je podrška za život svih bolesnih spirita i svega onoga o čemu se priča kod tzv teorija zavjera.

Ta jezera nafte mi izgledaju kao prastara potisnuta govna (ili kao katalizator za njih) koja sad isparavaju iz podsvijesti prirode kao planetarnog bića, da se kroz ljude iscijeli. Iz tog kuta gledišta čovjek je žrtva i sredstvo, nije izvor problema, nego moć koja može transformirati problem. I što nas je više to je veći kapacitet moći transformacije. Kako mi možemo znati dal sva ta sranja koja se dešavaju u svijetu nisu jednostavno dio volje prirode. Svi ti ogromni tumori pod zemljom raspoređuju se kroz atmosferu na sve forme života pomalo, i sve te forme života imaju imunološku reakciju transformacije i borbe za uspostavljenje zdravlja, balansa. Interesantno je da postoje gljive koje razgrađuju kemijsku naftu.

Psihološki izazvan tumor je potisnuti problem koji se kondenzirao i kristalizirao na organsku razinu fizičkog tijela. Potisnuti problem je zaglavljen energetski proces, pa trune ali neistrune kako treba jer fale enzimi razgradnje u vidu razumjevanja i prihvačanja. Tumor tjera čovjeka na preispitivanje sebe i suočavanje, razgradnja zove. Tu dolazimo opet do one žene anite moorjani...

https://www.youtube.com/watch?v=uBGQqPkz_k0

http://www.youtube.com/watch?v=ocSTFGWNNYA
http://www.youtube.com/watch?v=3oFECu6sxaQ
https://www.youtube.com/watch?v=5RIuq1M7fpM
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Svest zivih bica

Post Postao/la HypnoToad »

Pozlatile ti se riječi, dabogda bilo tako kako ti predviđaš! :)
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Svest zivih bica

Post Postao/la antoniopavaroti »

Nema ništa od toga...nažalost . Bajke su samo bajke..a čovječanstvo je nebrojeno puta dokazalo i pokazalo kroz cjelokupnu historiju na koji način rješava problema , pogotovo krucijalne.... Na koncu konca iz izjava najvećih svjetskih vođa potpuno je jasan smjer i način rješenja problema ..Rat..rat sve rješava i zaustavlja ...ali i pokreče i obnavlja..Preinertni smo a da bi se brzo i samo tako osvjestili i odrekli mase stvari koje nam život čine "bogatijim" ..a skromnost nam nije urođena vrlina , pohlepa jeste.
Po meni još kakvih 10-15 godina i onda belaja do neba. Nego, treba polako razmišljati o "sigurnim" destinacijama , možda Karibi , Tenerifi , tako nešto , udaljeno od boga i ljudi ..kolko tolko.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svest zivih bica

Post Postao/la Beyond Le Fov »

Kukavičluk je kukavstvo, pejorativna inačica za “nedostatak hrabrosti, obuzetost strahom, nesposobnost da se čestito djeluje zbog straha”. Osoba s tim osobinama se naziva kukavicom, po nazivu ptice pjevice koja svoja jaja podmeće u gnijezdo drugih, rastom manjih ptica, odakle male kukavice izbace manje ptiće i daju se hraniti od roditelja kojima su zatukle potomstvo. Kukavica se glasa karakterističnim pjevom “kuku” ili “kukuku”.

Ponekad kad hodam centrom grada i gledam ljude u oči i to što rade asociram sa kapitolom i njegovim ljudi iz onog filme igre gladi, scenarij tog filma mi je veoma realistično napravljen. Ne mislim da će svi magično ozdraviti, ali vidim da oni koji žele mogu i pomoći ima iz mnogih smjerova, samo trebaju iskoračit iz tog svog umnog zatvora da nemogu, počni od sebe, možeš. Budi promjena koju želiš vidjeti u svijetu. Postojat će taj kapitol i njegovi prazni lažni ljudi i bit će svakakvih kombinacija svega u raznim omjerima. Predat bitku pesimizmom neću, pa da ga i opravdavaju svi mogući dokazi, to mi je isto onda kao da se odma upucam jer s takvim stanjem u sebi nisam živ i nemogu ništa osim masturbirati na svoju patnju, dok s druge strane optimizam mi pumpa život u svaku stanicu tijela i osjećam se živo, dobro, snažno i ako treba spreman umrijeti u borbi da ostanem istinit sebi.

Radnja romana prati život tinejdžerke Katniss Everdeen u postapokaliptičnoj državi Panem, koja se prostire na teritoriji nekadašnje Sjeverne Amerike. Kapitol, prijestonica države sprovodi hegemoniju nad preostalih dvanaest distrikata i ekonomski ih iskorištava. U znak odmazde protiv davnašnje pobune distrikata, Kapitol svake godine odabire po jednog dječaka i djevojčicu u dobi od dvanaest do osamnaest godina iz svakog distrikta, prisiljavajući ih da učestvuju u tzv. Igrama gladi. Igre gladi su koncept u kojem se 24 učesnika iz 12 distrikata bore do smrti u posebno osmišljenoj areni, a samo jedan preživljava, nakon čega biva nagrađen lagodnim životom. Na taj način Kapitol pokazuje svoju nadmoć nad distriktima i sprječava nove pobune.

Ako sam ja slobodan po cijeni drugoga ili po cijeni uništavanja prirode onda to nije sloboda nego drugi oblik ego kukavičluka, istog onog zbog kojeg ljudi nemogu iskoračit iz svog umnog zatvora nego pate i služe kapitolu. Sva postignuća koja imam nisu ništa, nisu vrijedna, ako nemam to s kime podijeliti. Odvajamo se jedni od drugih zbog emotivnih povreda neshvačajući da smo povezani zauvijek u jedno. Nema više bježanja ni od sebe ni od društva nego suočavanja sa sobom i sa društvom, doći osobno i zajedno do načina i biti ta promjena po svim nivoima.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Svest zivih bica

Post Postao/la antoniopavaroti »

Hm..hm..hm...nisam ornitolog pa nažalost ne mogu raspravljati o pticama , nisam ni lažni moralist da bi sebi dozvolio suditi bilo kome pa i kukavici a pogotovo ne mogu stavljati ponašanje ptica pod neki ljudski moralitet , odnosno ne bi se usudio ,a niti to želim ,komentirati jednu evolucionu taktiku preživljavanja kroz stavljanje svojih jaja u tuđe gnjezdo ....jer mora se priznati da i to ima svoje draži , zar ne? U majci Prirodi koju se prečesto spominje bez da bi se realno i (kolko tolko) shvatilo njeno ustrojstvo i namjena ili cilj , ja , jadni papak ne mogu ni približno komentirati takav kukavičin postupak a da se ne izložim sveznajučem ego sucu i poznavateljem šta je dobro ili zlo , šta je moralno a šta amoralno , jer pretpostavljam da je ta ista Priroda imala debelog razloga da učini pticu kukavicu takvom kakva jeste ,jer netreba zaboraviti da u prirodi vredi jedan zakon , jači i sposobniji ili lukaviji ili kako god hočeš , spremniji za život...pobjeđuje . No , dobro ..eto bar znam kako se glasa kukavica ..kuku kukuuu....
Između optimizma i pesimizma postoji još jedna kategorija ; realizam . Realizam , kategorija za koju ja rado mislim da joj pripadam , kategorija koju osobito cjenim nadasve kod drugih pogotovo ako je obrazložena konkretnim činjenjcama i faktima . Ponekad je svatko od nas i jedno i drugo i treće , sve pomalo , mada a priori obično jedna karakteristika hoće da prevlada kao karakterna osobina . Osobno , pesimist sam bio izuzetno rjetko , vesela sam osoba po prirodi , nisam gotovo nikad bio u nekoj depri ili nešto slično.U svojim razmišljanjima pokušavam , bar mi se tako čini , da budem realan .... zato mislim da sam možda u pravu o skoroj sudbini svjeta. Naravno , ja sam samo šaran u jezeru neznanja, nisam nikakav prorok , ne želim biti pogotovo zloguki prorok , ali jednako tako ne želim zatvarati oči pred enormnom erozijom prirode koja se dešava tu pred nama i čiji smo svjedoci .
Ima ljudi koji su po prirodi optimisti , dali je to pozitivno ili negativno ? Kako kad. Jedna epizoda iz ne tako davne prošlosti a odnosi se na Židove koji su zanemarivali sve znake skorog genocida kojeg im je spremala "kulturna" Njemačka , Njemačka koja je bila velesila zvučnih imena sa područja glazbe , nauke ,vrhunskih sveučilišta i svakog drugog humanističkog dometa i napretka . Optimisti Židovi nisu mogli vjerovati da bi jedna takva humanistička država mogla učiniti nekakve pogrome a kamoli i nešto gore od toga ...Šta se desilo..svi znamo . Realisti su ispravno sagledali stvar , digli prnje i zbrisali tamo gdje nisu služili kao gorivo u krematoriju...pesimisti jednako nisu dobro prošli jer ih je strah paralizirao , nisu se usudili prodati imovinu i zbrisati pa su platili največu cjenu svojim životom.
Da ne duljim , možda je najvažnije u životu prepoznati trenutak i šta taj trenutak zahtjeva od nas ,da li da budemo pesimisti , optimisti ili realisti , biti bilo šta od toga u krivom momentu nije dobra opcija bez obzira dal je nešto danas brija ili nije , i naravno ...uzdaj se u se i u svoje kljuse , groblja su prepuna junaka a dal je bolje biti živ kukavica ili mrtav heroj , eh , i to je danas pogotovo diskutabilno , a enteogeni ..eh ..oni a i mi morat čemo pričekati neka nova vremena koja će sigurno doći ako se u međuvremenu ne uništimo kao vrsta jer su mnoge vrste evolucijom nestale a da Priroda ni za jednom nije pustila ni suzicu niti pokazala kajanje ili bilo šta drugo ,ne treba zaboraviti . Zato , živjeti u nekoj iluziji o pomoči izvan nas samih je u najmanju ruku degutantno da ne kažem i neku oštriju konstataciju , mada svatko od nas može imati svoja mišljenja i svoje brije , pitanje je ipak koliko su takva mišljenja u pravu ,ispravna, jer Priroda često veoma oštro kažnjava pojedince a i čitave vrste koje rade krivo ..to ne treba zaboraviti.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori