Cats & vaccines

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Cats & vaccines

Post Postao/la luther7hrol »

Znate li što o cijepljenju mačaka i podržavate li ga? Biste li cijepili svoga kućnog ljubimca i smatrate li da su ona učinkovita i neotrovna, za razliku od ljudskih? Radi se o koktelima cjepiva protiv bolesti tipa mačje leukemije, bjesnoće i slično. Posebno me zanima mišljenje nekog veterinara koji ne podržava sustav kemijske industrije.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Cats & vaccines

Post Postao/la Devil'sChase »

Dali se slažem? Pas mi je dobio dva tumora na koži zbog jebenog cjepljenja na bjesnoću. Ti tumori nisu smrtonostni no ipak, i kaže veterinar, ma joj, niš mu nebude od toga kaj ih ima. A jel bi ti dragi htio hodat sa dve izrasline na koži i zivjet snjima? Al kad su pitanju zivotinje, ko ih jebe, nek hodaju tak, nije da ce na modnu reviju sutra... Idioti retardirani, sve vise manje ista bagra. Luther, iskreno, mislim da i sam znas svoj odgovor, zar ne? :)
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Cats & vaccines

Post Postao/la krticaff »

Ma bitno je da ti kucni ljubicam primi tri osnovne vakcine,a ovo ostalo je sama glupost :thumbsup:
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Cats & vaccines

Post Postao/la Devil'sChase »

Po čemu je to bitno i zašto?
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Cats & vaccines

Post Postao/la krticaff »

Pa ako ga drzis u stanu logicno je da ga ocistis od parazita -o snovno da uradis ,
a sto se tice ovih ostalih cijepljenja sa tim se ne slazem :ymhug:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Cats & vaccines

Post Postao/la luther7hrol »

Mislim da sam već znao odgovor, Devil, ali sam htio čuti od drugih. :(
Pa što da radimo? Bjesnoće i mačje side se bojimo. Mačak nam je već imao
problema s imunitetom kad se potukao s nekim i možda je dobio ugriz i veterinarka
nam je rekla da sumnja na mačju sidu, jer je imao gingivitis koji nije prolazio dulje vremena. Tada smo mu bili nekoliko puta dali noni
sok ali nije bilo lako nastaviti jer je jako borben i treba ga troje držati za
nagurati mu špricu toga u usta. Otada se, srećom, stanje popravilo i čini se da ipak
nije ta mačja sida poštu mu se gingivitis popravio. Što da radim? :-?
Avatar
krticaff
rank3
Postovi: 79
Pridružen/a: 11.02.2014, 22:39
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Cats & vaccines

Post Postao/la krticaff »

Najbolje je da popricas sa nekim veterinarom ili nekom osobom koja je edukovana ako ga imas u komšiluku ili sa nekom osobom koja je imala slicne probleme. LP
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Cats & vaccines

Post Postao/la pjegava hijena »

Mačke koje su u stanu/kući i ne dolaze u bliski kontakt s mačkama s ulice ne vidim razloga cijepiti protiv mačje leukemije, side ili bjesnoće...ali ako mačka izlazi van, pari se ili tuče s drugim mačkama mislim da bi je svakako trebalo cijepiti, jer jednom kad se zarazi, čim joj padne imunitet bolest se pogoršava i u većini slučajeva vodi do smrti životinje.. :sad:

A te izbočine na koži koje Devil'sChase spominje, mislim da se to objašnjava jakom reakcijom koju aluminij (korišten u cjepivima kao adjuvans) ima na kontakt s kožom, ali opet, moguće da je nešto drugo.. :-?

Inače sam uvijek za liječenje prirodnim putem ako je moguće, ali neke bolesti ponekad ni priroda ne može izliječiti..pogotovo kod životinja. A i taj oslabljeni antigen za bolest koji se dao kao cjepivo je tako slab da ne može pokrenuti bolest, a dovoljno je jak da pokrene stvaranje antitijela koja kasnije štite od te bolesti.. :ymhug:

Kao student veterine i prema vlastitim iskustvima mogu samo reći da u smislu produljenja života životinja i njegove kvalitete (mislim na to da je zdrava :D ), cjepljenje u jaaako velikoj većini slučajeva pomaže.

:mushroom: :mushh:
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Cats & vaccines

Post Postao/la luther7hrol »

Hm, stvarno se bojim tih cjepiva, jer znam kako su destruktivna za ljudsko zdravlje.
Imam dva mačka od kojih samo jedan izlazi svakodnevno, mota se oko kuće, zna se i potući
ili barem posvađati sa susjedovim mačkom (ne vole se), iako je uglavnom miran.
Sad ih pokušavamo prebaciti na zdraviju hranu, a skinuti s prerađene otrovne. Posebno sam zabrinut jer nam je ovaj drugi mačak, nakon što je primio jedno cjepivo prije godinu dana, dobio kvrgu na vratu na mjestu cjepljenja, par dana iza, i to mu nije nestalo nego su morali odstraniti... :-? :(
Avatar
pjegava hijena
rank3
Postovi: 65
Pridružen/a: 08.03.2013, 01:02
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 5 puta

Re: Cats & vaccines

Post Postao/la pjegava hijena »

Ne znam što da ti kažem osim da pregledaš tu i tamo tog mačka koji izlazi van i u kontaktu je sa susjedovim, dal ima kakvih rana po sebi, nikad ne znaš jel susjedov bolestan, a većina tih bolesti se prenosi tjelesnim tekućinama i ugrizima ili ogrebotinama koje mogu nastati i tijekom igre, tako da nisi zapravo nikad ziher! [-(
A sto su rekli veterinari, od čega je ta kvrga mogla nastat?
Sam odluči što misliš da je dobro za njih i voli ih puno, mazi ih još više i bit će sretne. :thumbsup:
A uz raznovrsnu prehranu možda i dovoljno jake da se odupru bolesti i bez cjepiva. :)
Odgovori