Hranjenje najdražih

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Hranjenje najdražih

Post Postao/la Devil'sChase »

Pa bilo kakve srdelice-ostatke na ribarnici ako ima, ako ima ribarskih koča imaju divlje srdele za lov na tune, i to daju besplatno (trebali bi) buduci da nisu bas jestive ljudima. Bilo kakvi ostatci od morskih plodova, životinja, kad čistis doma, ili kad netko na ribarnici čisti da pitaš, sve to bi mačke htjele jesti, zar ne? A, reci, ne love vani ama bas nista, da bi pojele, jel?
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Hranjenje najdražih

Post Postao/la Ninti »

a čuj mačke su ti mesožderi i ne mogu reć da se hrane nešto pretjerano raznosvrsno.. Moje mačke (vani su uglavnom) jedu sve i svašta: ono što same ulove - miševe, ptice, zmije, skakavce.. :ymdevil: a mi im dajemo ugl meso, sirovo (riba, piletina, il što se već nađe) ili termički obrađeno meso tipa ostatke od ručka.. ma sve živo samo ne povrće. Nisu izbirljive i ne bi trebale bit izbirljive
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Hranjenje najdražih

Post Postao/la luther7hrol »

Devil'sChase je napisao/la:Pa bilo kakve srdelice-ostatke na ribarnici ako ima, ako ima ribarskih koča imaju divlje srdele za lov na tune, i to daju besplatno (trebali bi) buduci da nisu bas jestive ljudima. Bilo kakvi ostatci od morskih plodova, životinja, kad čistis doma, ili kad netko na ribarnici čisti da pitaš, sve to bi mačke htjele jesti, zar ne? A, reci, ne love vani ama bas nista, da bi pojele, jel?
Kućni su mačkovi, ovaj mlađi (žućo) je plah i plašljiv pa je stalno u kući, pustimo ga ljeti malo ispred kuće ali uglavnom se drži sigurnosti doma, a stariji (bijeli) je aktivan i vani, svako ga jutro puštamo da bude po vrtu i oko najbližeg susjedstva dok kasno popodne dolazi doma, dosta je dobar lovac ali ne vjerujem da se puno baš nahrani tako, ako ulovi nešto onda obično zabaci nogomeše s tim :)) a navikli smo ih da jedu obilno barem triput na dan, s tim što nismo imali baš mnogo informacija o toksičnosti te obrađene hrane za ljubimce, pa to nije predstavljalo problem, ali sada se naježim svaki put kad vidim da to jedu :ohnoo:
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Hranjenje najdražih

Post Postao/la Devil'sChase »

U tome i je problem, 3 put dnevno si ih hranio tim hranama, kao i svi svoje mačke, i zato kad love, samo ubijaju za zajebanciju i igru, a ne pojedu, buduci da zna da ga doma ceka 3put hrana dnevno. Ne znam sad kolko je to mučenje mačaka, ali da mu nedajes 3 put dnevno tu hranu, mozda bi poceo jest ulov, nakon sto se poigra snjim.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Hranjenje najdražih

Post Postao/la luther7hrol »

Eh, sada tek to vidim, prije nisam tako razmišljao, mislio sam da im činimo dobro ako uvijek imaju ono što vole, ali nastojat cu napraviti sve što mogu da im pružim ono najprirodnije ili najbliže prirodnoj prehrani
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Hranjenje najdražih

Post Postao/la Devil'sChase »

Samo naprijed, i njih i sebe ćeš otpustit briga :bigsmilee: Nego stvarno, velim ti, te sve riblje, morske "ostatke" iznutrice sta sve ne, bi fkt trebalo bit lako za nabavit, pogotovo dole :bigsmilee:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Hranjenje najdražih

Post Postao/la HypnoToad »

I jednom na dan ih je sasvim dovoljno hranit, uvijek u isto vrijeme, naravno trebat će malo navikavanja, i tebi i njima. Možeš dodat i jedan manji obrok, ako vidiš da baš gladuju.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Hranjenje najdražih

Post Postao/la Perun »

Luth, ne znam kako je s macama, ali mi smo psa hranili s bijelom, a i crnom svinjskom đigericom. Odeš u mesara i pitaš ga za bijelu đigericu, nju smo uglavnom dobijali besplatno, a crnu smo plaćali. Inače mislim da bi dvijema mačkama jedna bijela bila za tjedan dana.
E da, sad se sjetih, dok smo imali mačiće uz pasa oni bi jeli i pseću hranu, što bi bilo jetra, riža, mrkva, ponekad i grašak.
Što se odvikavanja, odnosno skidanja sa whiskasa tiče, mislim da ti je najbolje jednostavno napravit rez i od jednog obroka samo nastavit sa mesom. Mačke su to, neznam da je ijedna ikad krepala od gladi samovoljno.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Hranjenje najdražih

Post Postao/la luther7hrol »

U ovoj knjizi o mačkama je pisalo da one vole razbiti obroke u porcije i jesti tokom čitavog dana kako njima paše, ali da je važno da im uvijek bude dostupna hrana, zato smo im uvijek davali veće obroke tijekom dana.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Hranjenje najdražih

Post Postao/la shroomko »

Mislim da si bezveze kompliciraš život. Samo ih hrani jednom dnevno, daj im 3x više i gotovo.
Odgovori