Štakor kao kućni ljubimac

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la Red »

Nisam nikada imala štakora ali koliko citam vidim da tucnjava nije neobicna. Tucnjava je uobicajena radi dominacije u kavezu, jedan uvijek mora biti glavni pa to testiraju kroz tucnjavu, makar zbog hrane, prostora, koje ima na pretek. najcesce su tucnjave bezopasne, ali zna se desiti i da jedan drugog jako ozlijedi.

najbolje je opet uzet muskog, ako ne zelis brdo mladih u kratkom roku. samo ne znam kako ce ovaj stariji reagirat na novu pridoslicu, bojim se da ce situacija opet biti ista, borbena.

neki bi znali razdvojit štakore, postavljajuci ih jedan kraj drugog u zaseban kavez.

ovo je samo ono sto sam procitala, mozda netko sa iskustvom moze dati savjet vise ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
bokte
rank2
Postovi: 36
Pridružen/a: 27.04.2012, 23:21
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la bokte »

Kaže jedan laboratorijski štakor drugome:

- Vidiš kako sam izdresiro ove ljude, svaki put kad stisnem ovu bijelu točku nosom bace mi komad sira.
Opširnom djelu (mnogo opširnijem, na pretpostavljiv užas nakladnika!, negoli se, tijekom rada na ovom skupnom projektu, moglo i zamisliti) ne priliči dugačak predgovor.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la M & R »

Vidim da temica malo zastarjela .. dugo vec niko nije pisao o ovim prekrasnim, ljupkim, njeznim, milim ... mah jooooojjjj :x :x sve dajem za njega ... Nitko nista nije pisao !

Od ljeta Đuro je naš novi član obitelji, fino se udomacio, predobar je, ne bi ga mijenjala ni za kakvog degua, zamorca, hrčka ... mah ..nema usporedbe sto se toga tice ... :ymhug:

Koliko citala .. vidim da problem u nabavi tih malenih gumbeka :sunn: Ako slucajno jos uvijek tko zeli za ljubimca tog malca, moze mi se javiti .. iz domaceg uzgoja ih nabavim !!! Od malena pitomi, preslatki .. raznih boja i sara .. a kako mu se tek covjek moze nasmijati sto li sve izvađa .. jaooo .. preporucila bi ga svima ;) Nema do takvih malaca .. Moj Đuro je zakon .. mali zvrkonja veseli :cheesy:

Đuro je tamno sivi, al vidi mu se maaalena razlika u nijansi na hrptu i sastrane .. gore je nesto svijetliji, dok je sastrane tamniji i busica mu isto malo svijetlija .. ovako kad ga se na prvu pogleda, kazu "crni je" al on je tamno sivi sa velikim lijepim okama crnim :YMAPPLAUSE: Stalno se perucka tako da mu dlaka sva sjaji i presijava se .. ima samo na jednoj strani cubice malo bijelo, pa je posebno sladak kad digne glavicu kao da mu se zubic vidi :)) rucice mu isto bijele .. a malene zadnje nozice odozdo su mu musave, kako iz milja kazemo jer nisu jednobojne vec su malo roze, sa crnim tockicama dok su odozgo skroz sive .. tako da samo rucice i jedna strana gupceka mu bijeli :-* :ymhug:

Trenutno ostala bez mobitela koji mi imao kameru .. al uskoro dolazi novi na kucnu adresu pa ce biti fotkica i filmica ako ce Vas takođe zanimati !! :ymhug:

Malo da se ova temica obnovi .. jer su zaista neprocijenjivi ... zao mi jedino sto im zivotni vijek tako kratak kako je .. nadam se samo obzirom da zivi u lijepim uvijetima .. stalno po rukama i malo malo po krevetu skakuce .. veseljak mali da ce pozivjeti sto duze .. kako kazu da im do 3g. zivotna dob .. nekako osjecam da bi Đurek mogao i malo duže biti sa nama :x najbolji nam prijatelj :ymhug:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Ronin

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la Ronin »

Odlično.... :))
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la M & R »

Ronin je napisao/la:Odlično.... :))

Odlican je .. daaaaaa =))
Samo da sto prije dođe na kucnu adresu sto treba, da Vam pošaljem malo fotkica da ga upoznate .. a i druge moje sustanare! :YMPEACE:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la shroomko »

Brzo se razmnožavaju i jeftino ih je hraniti ha? Kakvi su u tavi? :x
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la M & R »

shroomko je napisao/la:Brzo se razmnožavaju i jeftino ih je hraniti ha? Kakvi su u tavi? :x
Moj se ne može razmnožavati obzirom da je jedan il možda može pa da ne znam :p
Hranit ih je jednostavno, al mora im se održavati i higijenica, moraš se i baviti s njim ako ga imaš za ljubimca :x

Ovo na tavi ... hmmm .... prepuštam tebi da guštaš u takvim stvarima kad već spomenio! :-?

Srami se :301:

Đuro nije za to predviđen :((
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
nos
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 15.10.2013, 15:39

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la nos »

Ako slucajno jos uvijek tko zeli za ljubimca tog malca, moze mi se javiti .. iz domaceg uzgoja ih nabavim !!! Od malena pitomi, preslatki .. raznih boja i sara
JA slucajno jos uvijek zelim tog malca :P :)
e jesam se namucio da bi ih nasa negdi... niko nema :)
Dali mi se mozete nekako javiti na pm ili na mail da se dogovorimo ako ste u mogucnosti jos uvijek doci do njih... i da Vas pitam jos, citao sam mnogo o njima i kazu da im miris nije uopce jak tj intezivan te da se manje cuju od hrcaka i miseva?
S obzirom da ce starci vjerojatno poludit, tribat cu ga drzati u sobi, jeli to nekakav problem?
Unaprijed hvala
pozdrav ;)
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la M & R »

nos je napisao/la:
Ako slucajno jos uvijek tko zeli za ljubimca tog malca, moze mi se javiti .. iz domaceg uzgoja ih nabavim !!! Od malena pitomi, preslatki .. raznih boja i sara
JA slucajno jos uvijek zelim tog malca :P :)
e jesam se namucio da bi ih nasa negdi... niko nema :)
Dali mi se mozete nekako javiti na pm ili na mail da se dogovorimo ako ste u mogucnosti jos uvijek doci do njih... i da Vas pitam jos, citao sam mnogo o njima i kazu da im miris nije uopce jak tj intezivan te da se manje cuju od hrcaka i miseva?
S obzirom da ce starci vjerojatno poludit, tribat cu ga drzati u sobi, jeli to nekakav problem?
Unaprijed hvala
pozdrav ;)

Vidim da si novak, nisam ni ja puno daleko :D .. al vidim da tebi ovo prvi post ... Dobro došao ;)
Ajme sto mi drago da ima zainteresiranih za ova mala stvorenjca ... :ymhug: Dakle dok ne prođeš 20 postova nema inboxa .. stoga ako zelis kontakt samnom, nema problema, napiši e-mail na koji ti mogu pisati pa cemo se tako stogod i dogovoriti ... !!! :thumbsup:
Kako mi je ovaj post ulijepšao dan :-o .. Hvala ti nos !! ;)
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
nos
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 15.10.2013, 15:39

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la nos »

ej cao,
bar sam nekom ulipsa dan :) super eehhe
hvala tebi sta si se javila ;)

nego, evo Ti moj mail pa se javi kad budes imala vrimena i volje da se dogovorimo i procakulamo :)
tnx jos jedanput

pucko19@gmail.com
Odgovori