Gavran

Kućni ljubimci i ostale živine
Odgovori
Avatar
charuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 05.05.2012, 19:47
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Gavran

Post Postao/la charuga »

Tocnije , siva vrana.
Danas bilo neko nevrijeme kod nas i izgleda da je ova mlada ptica bila "otpuhana" iz svoga gnijezda. Starci su joj letili ali nema koristi , jos je mlada i ne moze da leti.
Da li netko od vas ovdje ima iskustva sa pticom poput ove ?
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Gavran

Post Postao/la Devil'sChase »

Koliko je trenutacno stara otprilike? Cim je hranis? Ubiti ako je još živa, neces vjerojatno imati problema s njom ako je misliš čuvati kao ljubimca, ali one ne traže biti u kavezu, mislim da cak uopce ne, one se pripitome štoviše ali više na prijateljski nacin, ne da su ti "pokoreni" nego koda su ti frendovi. Mogu govoriti kao ljudi bolje nego papige cak ako pricas snjima stalno, a ako je nehranis samo ti ako nauci i sama nalaziti hranu ponekad to bi bilo idealno kako bi mogla normalno zivjeti. Ako i odleti jednog dana jbg, nikad neznas s vranama, ali i ako ne odleti bilo bi bolje da se zna sama hranit. al vidit ces. Vrane su vrane mozda nis od ovog kaj sam reko nit nebude, cuj...
Avatar
charuga
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 05.05.2012, 19:47
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Gavran

Post Postao/la charuga »

imao je dva dana , sopao ju glistama i malim ribicama i danas ju pustio. sest vrana graktalo non-stop oko kuce.bila je fora.
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Gavran

Post Postao/la Kadulja »

O da. Imam iskustva. Ove godine dečko je donio dvije vrane doma.
Jednoj je netko propucao prsnu kost zračnicom, a druga se zaplela u uže, pala iz gnijezda i izgubila stopalo.

Vrane su pametne i točno je da ne mogu biti kućni ljubimci.

Uz to što jednostavno nije u redu držati pticu zatočenu protiv njene volje iz etičkih načela, također ju ne možete držati jer stalno kakaju. U stanju su izbaciti izmet svakih pet minuta. Toga ima na sve strane. Da ne spominjem čišćenje. Ako ne očistite taj trenutak izmet se zalijepi i onda morate namočiti površinu, pa ribati. Naravno i smrdi jako.

Što god vas zanima u vezi ptica pitajte mene. Ako ne znam ja onda će znati jedan čovjek kojeg znam, koji obožava ptice i spasio je više vrsta ptica do sada (škanjce, golubove, vrane, pa čak i rode).
exbro
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 11.05.2010, 11:52

Re: Gavran

Post Postao/la exbro »

Ovo što je rekla Kadulja je djelomićno točno,vrana može biti ljubimac i vrlo je pametna,naući se govoru,raznim trikovima itd,ali je stvar u tome da ona mora biti slobodna,i zna dolaziti "kući".Idealno bi bilo da imate vrt i u njemu kavez ali koji bi stalno bio otvoren,da dolazi i odlazi svojevoljno.Te ptice kao i gavrani lako čovjeka prihvate za prijatelja i na mnoge načine mu pokazuju naklonost,ljubav,pa ćak i ljubomoru na neke druge ljude ili životinje koje vas okružuju.Nemoram napominjati da je za takvo prijateljstvo potrebno veliko strpljenje i naravno što više vremena provoditi s pticom ali vjerujte trud se isplati i obzirom da te ptice,naročito gavrani dugo,dugo žive imat ćete ljubimca kakav se samo poželjeti može. :lovee:
Avatar
Kadulja
rank5
Postovi: 171
Pridružen/a: 29.10.2011, 23:17
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 19 puta

Re: Gavran

Post Postao/la Kadulja »

Sve je to lijepo i simpatično u teoriji, ali moram podijeliti svoj deprimirajući stav da je životinjama ipak najljepše kada nemaju nikakvog doticaja s ljudima.
Puno ljudi još uvijek doživljava životinje kao igračke pa kada jednom nešto kategoriziraju ljubimcem onda misle da životinja tu mora biti zbog njih.
Odgovori