pantljicar i pas

Kućni ljubimci i ostale živine
antyX
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 21.08.2010, 23:51
 pohvaljen: 1 put

pantljicar i pas

Post Postao/la antyX »

dajte neko prirodno resenje za ovaj problem, beli luk ne pomaze bas?
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: pantljicar i pas

Post Postao/la Zeleni Palac »

Nisam bas upoznat bas s pojmom rijeci panticar, ali koliko sam skuzio rijec je crijevnom parazitu. Da li ti trazis prirodno rjesenje zato jer konvenvionalna veterina nema lijek za tog parazita ili?
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: pantljicar i pas

Post Postao/la Red »

to su pretpostavljam gliste? sto se tice toga odem kod veterinara, uzmem tabletu, ubacim u hranu i stvar sredena. nema boljeg nacina...

ako nisam fulala :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: pantljicar i pas

Post Postao/la HypnoToad »

Mislim da je pantljičara trakavica.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: pantljicar i pas

Post Postao/la Red »

paa ako je tako, kod veterinara je najednostavnije uzeti tabletu protiv nametnika, i stvar sredena :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
antyX
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 21.08.2010, 23:51
 pohvaljen: 1 put

Re: pantljicar i pas

Post Postao/la antyX »

ja sam sam napustio konvecionalnu (prevarantsku) medicinu pre tri godine, fazon ono ili cu umrem ili cu budem zdrav i nezavistan od lekova i prevaranata.

tako da ste me dosta razocarali sa predlogom veterinara, nisam se tome nadao na ovom forumu :ohnoo: :ohnoo: :ohnoo:

jednostavno nemogu da shvatim ilegitimitet postojanja pantljicare da bi se snjom borio otrovima koji su stetni i za psa

ako neko zna neku biljku ili tako nesto...?
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: pantljicar i pas

Post Postao/la Zeleni Palac »

Gledaj frende, TI si mozda napustio "konvencionu prevarantsku medicinu", ali tvoj pas mozda ne djeli tvoje uvjerenje. On ne moze birati nacin svog lijecenja, isto kako nije mogao ni birati svog gazdu. Ako pas ima crijevne parazite, odes u pet shop i kupis tabletu koja ce rijesiti problem. Tj, rijesila bi sa 100% sigurnoscu prije nego sto bi ti nasao odgovor na svoje pitanje, a kamoli nasao i sredio sastojke. I jebeno se nadam da tvoje uvjerenje ne znaci i da pas nije cjepljen.
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: pantljicar i pas

Post Postao/la Red »

žao mi je što smo te razočarali, ali realno gledajući, trakavica/gliste mogu biti vrlo zeznuta stvar i psa treba tretirati što prije kako mu ne bi narušilo zdravlje. zato i jesam preporucila tabletu. no dobro... uvijek možeš pokušat sam poduzeti neke korake. iako mislim da jedna tableta ne može niti neće narušiti zdravlje tvog psa, pogotovo ako ga tretiraš jednom u sto godina...

Postoje lijekovi protiv trakavice ali opet bi se trebao savjetovat sa veterinarom, ali ako kazes da te ne zanimaju, pokušaj na svoju ruku ;)

Sjeme bundeve: svježe sameljeno sjeme ubacimo u hranu. Netom prije poslužimo psu zadnji obrok sameljemo svježe sjeme bundeve. Zavisi o veličini psa, možeš dati 1/4 do 1 žlićicu po obroku.

Mahonia aquifolium sin. Berberis aquifolium - dakle ova oba naziva su sinonimi i oba se koriste za istu biljku, Aguifolium znači - bodljikavi list. Plodovi su otrovni kad su sirovi, jer sadrže otrovne alkaloide, najviše berberin. Ali sazrijevanjem i sušenjem berberin gotovo nestaje, pa su zreli plodovi samo blago otrovni. Korijen su stari indijanci koristili u narodnoj medicini, a sirove sušene bobice su žvakali za bolju probavu i protiv zatvora - kao blagi laksativ.

tebi bi trebao tinktura od bobica ove biljke(6 kapljica na 4.5 kg, dva puta na dan kroz 7 dana. Prekinuti na 2-3 dana ako trebamo nastaviti terapiju)

Ulje od pšenice- zavisi o veličini psa, dodati 1 žlićicu ulja po obroku

Češnjak: Sirov, u prahu ili ketrakt češnjaka protjerat će nametnike iz tijela. Nakon 2-3 tjedna trebalo bi se primjetiti pojačano izbacivanje, a nakon 2 mjeseca u potpunosti.

Homeopatija za pse: Homeopatski napitak Granatum Vermifuge vrlo je efektan.

Crni orah (Juglans nigra) ekstrak odličan protiv parazita.

Također odlični ekstrakt pelina (Artemisia Absinthinium) i klinčića (Syzygium aromaticum ili Eugenia caryophyllata)

nadam se da sam pomogla :sunn:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
antyX
rank1
Postovi: 3
Pridružen/a: 21.08.2010, 23:51
 pohvaljen: 1 put

Re: pantljicar i pas

Post Postao/la antyX »

hvala to mi je trebalo, a sta znaci cjepljen... vakcinisan?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: pantljicar i pas

Post Postao/la Red »

to je to ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori