Pas zavija kada odemo iz kuće

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la sometimes »

zdravo,

evo zapoceo sam ovu temu jer imam velikih problema sa mojim psom koji kad odemo iz kuce ne prestaje zavijat, u tolikoj mjeri da su se susjedi poceli zaliti....

pas mi ima godinu dana i strasno je pametan i privrzen, uzeo sam ga iz azila kad je imao 4 mjeseca i do sada sam ga uspio nauciti jako puno stvari i strasno je poslusan, to kazem jer mi ovo nije prvi pas i mogu reci da ponesto znam o njima, ali valjda ima neku traumu iz azila ili je postao toliko vezan za mene i curu da ne moze biti sam...

pokusao sam svasta, isetati ga do iznemoglosti, sa hranom, sa svojim komadom odjece(da osjeti miris dok me nema), radio i tv bi mu pustao da rade, pokusao sam ga ignorirati kad pocne zavijat, pokusao sam razumno mu objasniti da cu se vratiti, izasao bi i cekao da pocne zavijati pa bi se vratio u kucu i izgrdio ga, cekao bi da prestane zavijat pa bi se vratio u kucu i nagradio ga za to, neznam sta sve nisam - ali ne pali !!!

njemu je glavno da je s nama, voli se voziti u autu i nije mu bitno nista drugo, ali ne mozemo ga uvijek uzimati, pogotovo kad idemo van cijelu noc.....

cak kad mu dam hranu(a strasno je pohlapljiv)nece jest - ide on van sa nama

ja ga obozavam i meni u biti to ne smeta ali mislim na njega - jer sigurno mu nije lijepo kad zavija,a i na susjede koji zele normalno spavati (-| :-s

ako mozda netko ima kakav savjet ili bilo sta drugo - javite - hvala
....it didn't make any sense.....
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la Riseofmagic »

A neznam jesi probao nekakvu zanimaciju Igračku,tv nešto takvo okupaciju a i mislim da je probem sta si ga navikao na sebe mislim da nije proveo više od dana bez tebe :D
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la sometimes »

ma neznam niti ja vise stvarno sta napraviti, ne zelim ga sada, jer su susjedi poludili, poceti stalno voditi sa sobom jer stvarno zelim da se nauci biti sam u stanu,a to kuzim da ce nauciti samo ako budem uporan....

susjedima sam rekao da ce morati jos malo potrpiti i ajde, imaji razumjevanja

sad radim intenzivno na tome da odem van i ako cvili se vratim i izderem se na njega,a ako suti dobije setnju....

a muzika mu svira isto cijelo vrijeme, citao sam da ekipa cak snima svoj glas i onda im pusta kad odu - mozda budem i ja morao :D
....it didn't make any sense.....
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la Fig »

nisam baš nešto upućen u svijet pasa već ih pokušavam individualno razumijet, te gledat na njih kao na bilo koje drugo biće, uvažavat i cijenit njihovo prisustvo.
mislim da se nasiljem i grubim jezičnim tonom ništa ne riješava, već samo otupljuje i dodatno zbunjuje biće. mislim da je smirenost i indiferentnost dobar način odnosa sa psom. svako radi smireno ono što treba i nađete se na nekoj razini razumijevanja, predviđanja poteza.

da, do ponašanja tvog psa može dovest puno puteva povezanih njegovim osjećajima. tjeskoba, strah od samoće i manjka sigurnosti bez tvog prisustva, možda strah od nečega u kući, itd. i sl.
možda da probaš sa načinom da ga postepeno i na manje intervale izlažeš samoći, kako u prostorijama unutar kuće dok si prisutan, tako i polagano samog unutar kuće. malo po malo pa produljuješ vrijeme kad vidiš da se "zaboravi". isprve bi te trebao pratiti ali i pomalo zaboravljati, puštati da sve prirodno ide i malo se opustiti. prebrodit će taj strah tvojom indiferentnošću i smirenom energijom, samo razumljivo polagano. daj mu do znanja da je dio kolektiva kuće i da ste svi povezani ali i neovisni. tretiraj ga normalno, da zna da je bitan dio kućne energije ali i da nije dežurna magnetna maza tvojeg prisustva. vjerujem da bi polako sa vremenom uz osjet drugačije ozbiljnije indiferentne energije polako mogao promijenit stav i prilagodit novom kućnom energetskom okruženju.

hm, nije da sam baš neki za savjete oko toga jer ne uspoređujem sve pse po modelu jednog psa ali ipak mislim da bi bilo lijepo da se sa njime povežeš na nekoj vama ugodnoj razini kuženja gdje će sve samo ići od ruke, tj. gdje će uvijek biti dio tebe uz njega i obrnuto, a materijalno će sve više i više polagano blijedit.
prenijet mu suptilno neku smirenost i ozbiljnost, da ne čuje samo ljudske riječi i osjeti glađenje, vidi nuđenje hranom, već da i osjeti to nešto više, tebe i polje oko tebe.

mislim, pokušavam prenijet nešto u riječi, udjelit neko individualno razmišljanje... ravnam se po nekom modelu mog odnosa sa prisutnim dlakavim prijateljem sa kojim nema priče, ali je predivno razumijevanje. nije uvijek tako bilo, ima nekih 8god i njegovo je ponašanje uvijek pratilo vibracije unutar nas ukućana. popratio je naše promijene vlastitim prilagođavanjem. uvijek težnja ka tom balansu gdje svi optimiziramo, a ne gdje jedna strana slijepo prividno uživa na bremen druge.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la sometimes »

zdravoooo......

mislim da je dobra fora to sa drugom prostorijom u stanu, tj. jos dok smo doma poslati ga u drugu prostoriju da se nauci najprije biti sam u takvim uvjetima....

a sta se tice deranja na psa - slazem se sa tobom i mogu reci da se stvarno i tako ponasamo prema njemu (mislim ne deremo se i nikako ga ne kaznjavamo) ali jedino sta me izbije kod njega i kada poludim i izderem se je kada mu pruzimo sve jer mogu reci da ga mi stvarno volimo i on je jedan od nas - nije zivotinja nego dio zajednice i u ovoj kuci ima prava kao i mi, ali sta je, on to ne prihvaca i ne kuzi da stvarno radi njegovog dobra mora neki put ostati doma, ali pomalo, imamo strpljenja i razumjevanja...

kupili smo mu sad frizbi i ucimo ga hvatati u zraku jer je brz ko metak, jucer je bila prva proba i mislim da ce to biti prava zabava za njega...., naletili smo jucer isto tako na rota od svojih 68 kila - ali isto beba koja se samo hoce igrati, nas Mo je izgledao pokraj njega ko mrvica kruha ali sve jedno su se prekrasno igrali i rastrcali, volimo biti vani sa njim, priroda, uzivancija, igra.....i sta je je, pravi su prijatelji, pa kako im ne pruziti sve sta mozes....

pozdrav i hvala !!!!!
....it didn't make any sense.....
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la vidra »

možda mi je promaklo, jel možeš napisati koja je rasa u pitanju?
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la sometimes »

mješanac dobermana i njemačkog ovčara - barem tako kazu, veterinar kaze da je između rotvajlera i njemačkog ovčara.....

tako da u biti nemam pojma jer smo se nasli u azilu......
....it didn't make any sense.....
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la vidra »

hmm, ne mogu zamislit kako taj pas izgleda :blinkk:
uglavnom... jesi gledo kad seriju The Dog Whisperer sa cesar millan-om?
savetujem da obavezno pogledaš koju epizodu, da shvatiš psihologiju u odnosu sa psima. psi jesu naši prijatelji, ali nisu ljudi, i prema njima se treba ponašat na određen način.
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la freespirit »

E druze, nisam mogao verovati kada sam procitao... Imam veoma slican problem! Imam veliko dvoriste i labradora od godinu dana kojeg sam usvojio(ili on mene - zavisi kako se okrene) sa nekih 6 meseci! Na slobodi je uvek i nikada se ne bojim da ce da odluta iako bi to mogao uraditi kad god pozeli jer vrata cesto ostaju otvorena(razlog sto znam da nece pobeci je da dok sam ja u kuci, nema teoretske sanse da ce se udaljiti vise od 20 metara od ulaznih vrata! No problem nastaje kada ja krenem negde van dvorista, a njega ostavljam! Desavalo se ako me nema par dana da zavija i laje do iznemoglosti(sto naravno kao i kod tebe izludjuje komsiluk) pa cak je i bezao iz dvorista i isao po selu obilazeci mesta gde smo on i ja obicno zajedno isli(kod babe, kod par drugova itd.) pa smo poceli i da ga vezujemo kada moram da odem! Nista posebno nisam uradio da se tako ponasa, jednostavno od dana kada sam ga sreo na ulici, zalepio se za mene kao krpelj i od tada se ne razdvaja! Kao i tvoj, veoma je poslusan i pametan, ali ovo cesto predstavlja problem! Ako nadjem resenje, javljam ti obavezno, a i ti u suprotnom slucaju! Ponudili su mi da ga dam na dresuru ali to mi je preskupo! Rekose da bi takodje pomoglo kada bih ga dao nekome na dva meseca, ali toliko bas ne bih voleo da se razdvajam od njega!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la Red »

zbilja bi trebao osigurat dvoriste da pas ne moze pobjeci, da ne luta sam po ulicama. mozda je sada mlad i blesav, ali doci ce u pubertet kada ce mu miris tjeranja pocet biti vrlo privlacan pa ce ti otici sigurno, dal ti doma bio ili ne.
Pas je odgovornost i treba svog psa drzat u svom dvoristu a ne da baulja sam po ulicama trazeci tebe, ili kuju jednog dana. moze mu se nesto desiti... steta bi bilo da se razdvojite.

moj je redovito cvilkao i tugovao dok me nebi bilo, ali se brzo naviknuo na moj tempo. sada strpljivo ceka dok ne dodem ako ne moze samnom. imala sam valjda srece. moj problem je sto uvijek uzasno laje na strance, ali bez neke agresije. malen je pa ga ljudi niti ne dozivljavaju, ali to je jednostavno tako. izlaje se i onda skulira. Po pitanju vaseg problema, nemam savjet vise posto se moj sam od sebe doveo u red...
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Odgovori