Pas zavija kada odemo iz kuće

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la Zeleni Palac »

Citao sam davno jos sto se tice tog problema pa nazalost ne mogu tocno rec kak ide. Znam da je bilo nesto tipa da se psa polagano navikava da vas nema. Prvo po par minuta pa na duze i duze. Tako da skuzi da ga ne ostavljate nego samo idete obavit svoje poslove...
Kad sam ja uzeo svoju zvjer, taman mi je ispalo da smo nas dvoje bili 3-4 dana doma sami, a ja morao radit duplu smjenu tako da je bio sam doma po 13 sati u komadu. U pocetku je zavijao kad sam odlazio. Dok me nije bilo doma nije ni nista jeo pa me frka bilo, ali hvala bogu brzo je nas period samoce prosao. Zna jos uvjek tu i tamo lajat i zavijat kad odem negdje, tocno skuzi kad idem na kratko i kad me nebu na duze, ali kad idem na posao ne digne niti glavu. Tocno zna di idem i kad se vracam. :D
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la freespirit »

Da, u pravu si... Zapravo bas danas sam i isao da pogledam da izmerim ogradu pa da kupim i napravim malo jacu jer ovu bi on srusio kao od sale!
Avatar
Zeleni Palac
rank4
Postovi: 142
Pridružen/a: 18.08.2010, 16:00
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 26 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la Zeleni Palac »

Ooooooo da. Ogradu napravi da bude neunistiva, pogotovo ako je veca pasmina. Moj je mali pa je svejedno pregrizao zicanu ogradu kad se neka kuja tjerala u kvartu. Nevjerojatan je to instinkt...
So let them say we can't do better. They are the rules that we can break.
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la sometimes »

eeeeeeeeeee, tek danas sam procitao tvoj post freespirit......

moj pas i dalje zavija :D ...., malo manje mozda kazu susjedi ali zavija, da i pokusao sam sve moguce i ne pali, sad ga svako toliko zatvorim u neku drugu prostoriju u stanu i kad pocne zavijat ga ne jebem ni dva posto, a kad prestane zavijat ga pozovem ponovo van, eto pa i za tebe nemam neki pametan savjet, mislim da je tebi jos i gore jer koliko sam skuzio ti ga drzis vani pa nema nikakve zvucne izolacije izmedju njega i komsiluka , meni barem zidovi kuce malo smanje volumen, ha,ha,haaaaaaa, nista stari, drz' se i pozdravi dlakavog prijatelja.....ako sta saznas javi ;)

pozdrav posadi broda....
....it didn't make any sense.....
Avatar
vidra
rank4
Postovi: 126
Pridružen/a: 02.08.2010, 21:00
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la vidra »

Five Tips to Help Dog Separation Anxiety

By Cesar Millan

You come home from a long day at work to a spinning, jumping whirlwind of energy. Your dog follows you into your living room, where you find that he has chewed on your favorite pair of shoes. Your neighbor comes by to tell you that, once again, your dog has been driving the neighborhood crazy by howling and barking while you were away. Is this scenario familiar? Your dog may be suffering from dog separation anxiety.

In nature, dogs are almost never away from their pack. It is our job to help make this unnatural situation less stressful!

Here are five tips to help ease separation anxiety:

1. Before you leave the house, take your dog for a walk.

Start your day by taking your dog for a brisk walk. To make the walk even more rigorous, use a dog backpack with extra weight in it. Then reward your dog's calm-submissive energy with food and water. Some dogs may need to rest before eating, but all dogs can benefit from hydration. The idea is to leave your dog in quiet, resting mode while you are away.

2. No touch, no talk, no eye contact.

Don't make a big deal when you leave for the day or when you return. This way, you are communicating to your dog that the time apart is no big deal. It's just business as usual! Depending on the severity of the dog anxiety, you may need to practice the rule for five minutes or up to an hour before you leave and when you get back.

3. Say goodbye to your dog long before you leave.

Having trouble practicing "no touch, no talk, no eye contact"? Take a moment to share affection and tell your dog that you will miss him way before you actually leave. Keep in mind that this display is for you, not your dog! Your dog won't have his feelings hurt if you didn't say goodbye.

4. Stay calm and assertive!

When you are ready to go to work, leave those guilty, nervous, and concerned feelings behind. Instead, let your dog know that everything is going to be okay by projecting the confident energy of a pack leader. A calm and assertive leader can ease separation anxiety in dogs.

5. Start out small by leaving your dog alone for just five minutes.

Leave your dog alone for five minutes, then extend the time to twenty minutes, then an hour. Continue to increase the time you spend away until you can leave for a full eight hours without any more dog problems!
link originala, na dnu ima par linkova sa vezanim pričama.
be sure to check this out and goodluck :thumbsup:
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la sometimes »

svaka cast na ovome sombre, svaka cast :thumbsup:
....it didn't make any sense.....
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la freespirit »

#sometimes hvala ti na postu, zvuci mi kao dobra ideja, a takodje i tebi #sombre, sa Cesarom izgleda nema greske! Ima logike u svemu tome! Btw, pre neki dan preskocio je ogradu od 1,80m! Hvatao je zalet i bacao se na nju dok nije preskocio i onda je dosao i seo kod mesta gde sam ja nesto radio! Standardni je labrador i ne previ mi nikakvih problema sem sto me prati u stopu! Kada idem u radnju sedne ispred vrata prodavnice i ceka me dok ne dodjem i sl. Samo dok smo kuci, a ja ga ostavljam, onda podivlja, a blizu je put pa se bojim da ga ne udari auto, posto ne mari bas puno za njih! Definitivno cu nesto od ovih metoda isprobati!
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la freespirit »

Danas sam imao strasan dan! E, nije me sramota da priznam i da sam skoro zaplakao!

Btw, dosao sam do nekih ljudi i psa smo ostavili u srednjem dvoristu dok smo mi cugali pivo na ulici! On nije mogao da iskulira i pokusao je da preskoci kapiju od 1,80m da dodje do mene! Sto je najgore, uspeo je, ali je ona bila sa siljcima na vrhu i rasporio je stomak od rebara do guze! Nije povredio organe ali koza mu je skroz visila i poderao je misice! Odmah sam ga odveo kod veterinara i na operaciju, usrao sam se i uspanicio kao da mi je dete u pitanju! Sad je malo bolje, evo po prvi put sam ga pustio u kucu i sad tu spava pored mog kreveta!

Definitivno ide na obuku i odvikavanje od mene! Uf danas sam mislio da ce srce da mi pukne dok sam ga drzao u rukama!
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la sometimes »

uuuuuuu, stari moj, drz' se

zao mi je, nadam se da ce sve biti ok, jake su to zivotinje....

ma zamisli ti njega kako on preskace ogradu od metar i osamdeset, jebote, stvarno su tvrdoglave kad si nesto utuve u glavu.....

a sta kaze veterinar, hoce li sve biti u redu, koliko mu treba da to zaraste, koliko savova su mu stavili? :sad:
....it didn't make any sense.....
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la freespirit »

Evo sad sam sa njim, vodim ga danas na previjanje, bice sve OK samo da miruje da ne popucaju savovi! Ne znam koliko je savova dobio meni samo bitno da je dobro! Miran je Bubi kao bubica sad! Dobio je onu kragnu pa je smesan kao satelit!
Odgovori