Pas zavija kada odemo iz kuće

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la Red »

jao, samo nek on ozdravi! tvrdoglava mala stvorenja... :-*
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la freespirit »

Uzrok/posledica
slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la Red »

blesavo jedno blesavo, vidi sada, imaš luster na glavi :ymdevil:
kako su mi smijesni kada imaju to sranje oko glave... zaborave kada prolaze kroz uska mjesta pa se uglave: tok-tok...

uvijek drama sa njima
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
freespirit
rank3
Postovi: 52
Pridružen/a: 14.07.2011, 12:03
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la freespirit »

Da, svuda se zaglavljuje! Kao mali satelit je! :))
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la sometimes »

poslije duge torture sa strane mog psa odlucio sam ga dati izdresirati, nisam mogao vise nista napravit, ne samo da je luđacki zavijao kad nisam doma nego je poceo i rezat na ljude koji su mi doma dolazili, cak i na one koji su sa njim od malena, dok sjedimo u kaficu i konobar ide prema nama da nas posluzi - on rezi, hoce ugrist, cak je jednom frendu - njegova greska, pas je bio u autu, prozor malo otvoren i frend ga ide pomazit, ubaci ruku unutra i za malo ostane bez nje....

uglavnom nakon razgovora sa tim covjekom shvatio sam sta je on u biti radio - on je bio gazda u coporu, branio je mene i curu i zapovjedao nam, ustvari pokusavao se nametnut kao vođa jer ima takav karakter - kaze covjek da je tako nesto vidio samo kod terijera, a moj je kao mjesanac dobermana i njemackog ovcara - tako kazu u azilu.....

pas je ostao kod njega 14 dana, 7 dana je on sam radio sa njim, a 7 dana sam morao ja dolazit kod njega svaki dan po sat vremena da bi skupa radili, vec nakon tih prvih 7 dana vidio sam promjenu, sad seta cak bez lajne uz nogu, ali meni je najbitnije da ne rezi i da nece ugrist, da mogu slobodno odlazit s njim gdje god hocu, da je bolje njemu samnom i meni s njim, sad se konacno razumjemo - zna se ko je gazda :D

meni je ovo isto dobro doslo jer sad znam sta smijem,a sta ne smijem, kako ga sprijecit u necemu, bez maltretiranja zivotinje ili cak sta neki ljudi rade - bez udaranja zivotinje

naucio sam puno korisnih caka, naucio sam kako razmisljaju, kako funkcioniraju, ovo mi nije prvi pas ali mogu vam reci da tek sad znam malo o njima

bilo je to jedno dobro iskustvo sa dobrim zavrsetkom

da i tip radi samo na sistem nagrade, bez maltretiranja, nebi bio pustio psa inace kod nekog ko mi ne sjedne na prvu....., ovo su najbolje ulozeni novci, sad nas suzivot ima puni smisao....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la sinnerman »

Thanx Sometimes

Možda ću i ja morat našega dati u školu....
Dobro je znati da ima i toga "tu"...
Ako odlučim da upišem prvašića u školicu ti pošaljem PP za podatke od lika...
Za sada neću još jer je dosta mlad..., pokušam sam... za sada...
Ako ne ide ići će u školu.
A inače je problem jer je križanac dominantno/tvrdoglave rase.... T-Rex jedan...

:ymapplause:
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la Red »

moj je mali mješanac ali definitvno ima nekog terijera u sebi. Voli dominirati i voli da me navlači. ali nekako smo kroz sve ove godine uspjeli naći zajednički dijalog. Voli on ponekad na svoju stranu ali kad graknem sav se stisne. Međutim što je stariji to je veće gunđalo, ali izlazim nekako na kraj sa njim. Kad je bio mali nije bio tako nadrkan ali sada kad je došao ozbiljniji malo si daje oduška. ali nisam nikada imala problema da bi napadao i grizo jer je dosta plah, ali me brani ko oko u glavi, čuva kuću od svega, na nepoznate laje ko lud dok se ne smiri, prati me u stopu gdje god da spustim dupe :ymdevil: moja mala sjena...

međutim ima fore ako mu netko novi sjedne fino prihvati ga na prvu i kod sljedećeg susreta laje da pozdravi a ne da brani. ali to da njemu netko sjedne na prvu je zbilja rijetko. Ma lako je kad imaš malog psa, problem je sa malo većim, to znam. i moj voli da čuva naš mali čopor, ali možeš ga lako skulirat :)

škola je ponekad jedini način, a i najbolji, ako nema druge opcije. samo nek je neki ok dreser. :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la 314 »

psi su najdivnija stvorenja na svijetu, volim ih jako, a najviše svog...ima jedna kineska poslovica: "da pas zna govoriti, ne bi bio čovjekov najbolji prijatelj..."

@ freespirit, dok sam čitao kak je tvoj nadrapao prošla me jeza (i želim mu brzi opravak i pamet u glavu), sjetil sam se odma svog bivšeg njemačkog ovčara koji je bio 12 godina uz mene i kako se oko 8 godine razbolio....bio sam na poslu i od doma su mi javili da se Doni ne može dignuti; ja sam isti moment reko šefu da moram doma jer mi je pas bolestan :blinkk: pustio me, ali jako teško....

otišli do najbliže veterinarske i nakon pregleda su me poslali na slikanje u institut, kad sam se vartio sa nalazima rekli su mi da neće dugo.... :sad: vozili smo se doma, on na suvozačkom sjedalu, tu sam se slomio i zaplakao, pas me pogledao i kako sam držo ruku na mjenjaču, stavio je svoju glavu ispod moje ruke i opet bacio pogled....'bemti, tu sam puko do kraja, svaki dan smo išli na injekcije, pa na slikanje, pa na pregled....smršavio je, ozdravio, ali nakon toga naš odnos se nastavio na jednoj višoj razini...u 12. godini jenog dana je samo klonuo i ujutro ga više nije bilo.

nisam plako ni previše tugovao, bio sam ponosan jer je uz sve bolesti ipak poživio 12 godina, a vele da je prosjek njemačkom ovčaru 14, znači Doni bio si super.

eh, da....
prošla su dva mjeseca praznog dvorišta, nema te ko dočekati sa posla, nema ko da ti popravi dan bez uvjeta i reko ja ne mogu tako. otišo sam do frenda i uzeo štene od majke labradorice Lune i oca...ne zna se, ali 75% je labradorica i zove se po majci Luna.

sad ima oko godinu i pol i puna je energije...opet imam super psa i obožavam ga, meni ne smeta takav kakav je ali bi ipak da bude malo pristojniji....

mislim da preuzima alfa mjesto...dosta je slobodnog ponašanja, također mu ograda ne stvara nikakav problem i nisam u to vjerovao dok nisam svojim očima vidio da može preskočiti nešto visine moje glave, veseli se jako svim ljudima i to iskazuje skakanjem i fala bogu dobro zna izgrebati kanđama, a voli i grickati ako želi da ga se mazi i draga, a to isto zna biti malo neugodno. ja kužim da je to igra, ali ostalima nije baš svejedno.
također ako bi primjetila na cesti bicikl ili drugu životinju onda ju moram tražiti okolo po selu....a dvorište veliko i ograđeno...

ne znam, mislim da sam skiksao u odgoju, išao sam kao i kod prošlog psa sa puno ljubavi i nagradama, smirenost i strpljenje i on mi je to isto uzvračao...a tu mi se sad čini kao da to iskorištava...živim sam sa majkom i ona je stalno doma, a nad njom je Luna već preuzela vodstvo, sad sam sam protiv njih dvije i pošto radim + vanjske obaveze sve što i uspijem popraviti ne traje dugo jer se sve vrati na staro čim dođem opet doma...bez obzira moja Luna i njezin labradorski pogled :cheesy: a pričanje.....pfffff....
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
sinnerman
rank6
Postovi: 233
Pridružen/a: 12.03.2012, 23:40
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 71 put

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la sinnerman »

Baš me je dirnula ova tvoja priča... :(( I sjetila me na neke moje pse koje sam imao, a uvjek sam imao neke lutalice koje bi netko izbacio iz automobila na cestu. Jedino smo prvoga nabavili s namjerom. A svi su bili divni, no neki ti ipak ostanu u sjećanju više od drugih, ili ostave više traga u tvome životu....

Dok sam studirao imao sam jednog psa... čudak, izbacili su ga iz auta pred moju kuću, ostao je tamo i nije se više dao ća. Netko ga je j... puno maltretirao, čim biš podignuo ruku ili štap sa poda počeo je pišati od straha. I tako ti se ta milina zadržala kod mene. Bio je njemački ptičar i jednostavno kad god bi vidio pticu natjeravao bi je. A isto je volio natjeravati aute i lajati na gume i gristi ih. To ga je naposlijetku koštalon života.
Ali toga dana kada ga je auto opalio, starci su ga unjelu u kuću, nije se mogao micati...
Ja sam bio na faksu, pas je preko noći ustao iz hodnika i otišao u moju sobu na tepih pored mog kreveta gdje je znao spavat i tamo ga je stari našao ujutru.... otišao je....
U subotu sam se vratio doma i išao si ga pokopati....

Koja su to bića,.. čudo jedno... :x
Omne nimium, quamvis optimum, naturae inimicum est.
Elf
rank2
Postovi: 43
Pridružen/a: 28.08.2010, 12:50
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: Pas zavija kada odemo iz kuće

Post Postao/la Elf »

predugo ocito
Zadnja izmjena: Elf, dana/u 04.03.2013, 23:16, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori