Kako izraditi Hula Hoop

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Odgovori
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Kako izraditi Hula Hoop

Post Postao/la Ninti »

Evo jedne poslastice za sve one koji vole hoopati :x . S obzirom na to da je dosta teško pronaći hoop za odrasle na tržištu, evo malog tutoriala za izradu kod kuće za svega 20tak kuna.
Idealne za izradu hula hoopova su pvc cijevi za navodnjavanje, alkaten promjera 3/4'', ima ih u Bauhausu i po vrtnim centrima, koštaju svega par kuna po metru.
slika

Ostala oprema koja nam treba je rezač za cijev, konektor 3/4'', fen za kosu i šarene trake, one izolir trake su najbolje.
slika

Bitno je dobro izabrati veličinu hoopa, premali hoop je jako teško vrtiti oko struka. Idealna visina je malo iznad pupka.
slika

Slijedi spajanje
slika

Prije spajanja omekšamo plastiku fenom ili uronimo krajeve cijevi u vruću vodu da se omekša radi lakšeg uguravanja konektora.
slika

slika

slika

I na kraju onaj zabavniji dio, dekoracija
:psy
slika

slika

Evo kako to rade profesionalci :), lako se zarazit hoopanjem pa možda potaknem i nekog od vas da zavrti cijev :D
http://www.youtube.com/watch?v=8YhLNLDKu3k
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kako izraditi Hula Hoop

Post Postao/la Red »

Jao znas ti koliko je meni frendica tupila o tome, jer je isla na tecajeve, pa me zarazila i objasnjavala kako da si ga napravim, a ja nikada nisam. Mozda se sada zbilja natjeram, hvala na ovome! :ymparty:

p.s. video ne radi
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Kako izraditi Hula Hoop

Post Postao/la Ninti »

Video radi ali ne ovdje jer je ''Embedding disabled by request'' pa koga zanima može jednostavno pogledat http://www.youtube.com/watch?v=8YhLNLDK ... r_embedded ima more toga na youtubeu :ymhug:
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Kako izraditi Hula Hoop

Post Postao/la Sophia »

ajme hula hoooppppp!!! vidila sma po festivalima cura koje tako prekrasno vrte hulahoop, da je to nestwarno,, jednog dana okušat ču se i ja :) hvala na tutorialu :)
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Odgovori