Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la oseloth »

Recite mi kako je stvarno spavati u hammocku 7 dana festivala. Našao sam profi hammock iz UK 2.8m dužine i 1.4m širine. Uzeo bi i krov u slučaju kiše. Uzeo bi i vreću ta spavanje do - 17 jer je na lostu ove godine bilo uber hladno.

Pošto sam do sada kampirao u šatorima nemam pojma kako je spavati savijen, može li se spavati na boku kako.

Kako spriječiti krađu. Imali netko balkanskih ideja kako ga zaključati.

Našao sam Pacsafe opciju za torbu. Skupo ali vrijedi.
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la Gorda »

Spavanje u hemoku je špic...samo ako se znaš namjestit. Ima onih šatora-hemoka, ne znam dal na to mislis...ja isto planiram uzet tak nesto. :)

Stim da na lostu vise planiram uzivat i tulat okolo...dok na modemu imam sator gdje spavam, a na main flooru hemok da se ne desi da sam krepan, a ide mi neki dobar artist i ne mogu ga poslusat. :ymparty:
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la oseloth »

Klasični hammock bi uzeo. 3m x 1.8m. Spavanje po dijagonali. Mora biti dobro. Raspodjela težine je vrhunska. Samo još smisliti kako ga zaključati. Prošle godine je bilo krađa na lostu.
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la 314 »

pa zaključati nije problem, uz uže kojim ga vežeš staviš lanac, isto ga provedeš i okolo drva, pa ga lokotom zaključaš :)

u hammocku se nikad bolje nisam naspavao, to je bolesno dobra stvar i za odmor i za kičmu i srce. kad legneš, obavezno dijagonalno, zaspiš brzo i duboko i ništa te ne bude probudilo dok ti tijelo ne kaže da je spremno za dalje. nema onog osjećaja kad se digneš iz kreveta prebijen i loše odmoren.

odmoran, pun energije, ništa ne boli, ne tiska, nije ti vruće i neudobno ko u šatoru i možeš spavati na boku bez brige, osobito u ovom velikom. ja imam dva hemmocka, jedan mali i jedan veliki i veliki imam instaliran u sobi. u njemu odrijemam poslije posla i mogu iz osobnog iskustva reći da je pola sata u njemu isto kao da sam spavao dva i pol u krevetu.

nemoj da te brine ako si nemiran po noći, ako se puno okrećeš , jer se hemmock prilagodi tebi i tvojoj kičmi i tijelo ti nema potrebe za promjenom položaja. lagano njihanje te uljulja u duboki san, a kad se smiri otkucaji srca se prenose na hemmock i on se lagano giba u ritmu srca (viđeno mojim očima dok je cura spavala u njemu), di češ bolje za spavanje :)
ima jednu malu manu, a to je ovisnost :) teško se izvuć iz njega :)))

na lostu je noćima hladno pa se najbolje uvuć prvo u vreću i onda baciti u hemmock (isprobano), jer je malo neugodno kad počne odozdola hladiti, isto tak se i doma umotam u deku i ćorka....

ja imam dva brazilska, jedan mali 1x2 metra (premali) i veliki za dvije osobe, bitna i jako bitna stvar koja je naznačena na oba je da se ne smije prejako zategnuti da bude čim ravniji, jer mi je (kao spavaču u krevetu) to bilo logično; hemmock mora biti opušten u većem luku da bi ti mogao i morao u njemu biti dijagonalno, u tom položaju ti je tijelo i kičma ravno; pa cijela južna amerika spava u hemmocima. i sa hemmockom treba vremena da ga upoznaš do kraja, tek kad sam svaki dan visio u njemu upoznao sam ga 100%, položaje, prednosti, ma divota...sad ga nosam di god idem, na festivale, gou na sljemenu, privatnjaci po šumama, kratki izleti sa curom u prirodu, a i bez brige se dvoje isto može naspavati u njemu :)

tak da evo, moja preporuka je hemmock :)

evo i slićke, kad se se već tolko raspiso :)
hemmock.JPG
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la oseloth »

Di si nabavio taj pleteni.
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la 314 »

hehe, ima u zaprešiću u jednom pc servisu za kupiti :) i bili su na rasprodaji, ima mislim još jedan takav crno bijeli. poznam lika koji tam radi i mislim da bi mogo rješiti još ako nas se skupi više...milsim da dođe oko 500 kuna, makar kad je bil na akciji ja sam ga platio oko 400 :)

ajmo se skupiti i napraviti biznis :)
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la oseloth »

Dimenzije tog velikog?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la 314 »

veliki je metar i pol sa dva . evo link, od njih oni naručuju, pa si pogledaj :) http://www.nosime.hr/index-4.html
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la mr. gljiva »

Eh 314, uzeo bi si ja jednog,ali sam u onoj situaciji- imaš novce i namjeru nešto kupiti i onda ne nađeš nigdje ili je preskupo,a kad slučajno naletiš na stvar koja ti se sviđa ili si je dugo vremena planirao kupiti, e onda nemaš ni prebijene pare :p :D
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la 314 »

ajde, budem se ja raspito kod frenda dal bi mogo naručiti više komada (jer je ona rasprodaja bila zato jer im nije išla prodaja) i nažicam neki popust, pa ako i kad nas se skupi više do onda ti mr. gliva stigneš i skupiti novce. a biznis bi mogli rješavati poštom, ja pošaljem kome treba preuzećem :)

nek moderi naprave neku temu negdje ili neš' takvoga da se bolje zna. a ja idem do frenda...
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Odgovori