Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la Red »

Hammock ilitiga Viseća ležaljka

Da bi izradili vlastitu ležaljku koja ce krasiti vas vrt ili sjenoviti kut iza kuće, ne treba puno mudrosti i znanja, osim malo šivanja.

slika

Sto vam treba:

- Komad cvrste taknine, velicine 180 cm x 270 cm
- 5-6 m čvrste špage
- 2 drvene letvice, dužine 92 cm

Tkaninu koju ste kupili za vašu ležaljku dobro ispeglajte, tako da uklonite sve nabore.
Preklopite tkaninu po dužini, tako da dobijete tkaninu velicine 90 x 270 cm. Dobro ispeglajte rubove.

Sašijte stranu koja nije povezana, sto blize rubu, kvalitetnim i cvrstim koncem. Okrenite lezaljku Van-unutra, da se rub koji ste sasili ne vidi izvana.

Izmjerite koliko vam špage treba, sa svake strane, uzduz lezaljke. izrezite 2 komada koja cete koristiti za rubove vase lezaljke.

slika

Sa spagom sa svake strane, dobro centrirane uz rub, prodite mašinom od gore prema dole, tako da špaga bude cvrsto ušivena uz rub lezaljke.

slika

slika

Savijte gornji i donji rub lezaljke 10 cm unutra da bi napravili rupu kroz koju cemo provuci letvice na kojoj ce lezaljka visiti. Dobro zašijte, i pazite kakve igle imate, mogu vam puknuti...

slika

Prođite vašu lezaljku koncem uzduz i poprijeko, sa svih strana da bi je još bolje ucvrstili.

slika

Uzmite letvice za ležaljku, pa sa svake strane, 1 cm od ruba, izrezite udubljenje, kako vam špaga nebi klizila.

slika

Uvucite letvice u lezaljku, gore i dole, pa pricvrstite špagu kojom cete vezati vasu ležaljku.

slika

Spremni ste za odmor u vašem vrtu. Ovo je dakako vrlo jednostavna izrada ležaljke ali sluzi svrsi. Ako samo malo šareniju tkaninu koristite vaša ležaljka ce izgledati odmah življe i zanimljivije.

Dodavanje jastuka

Ako imate ležaljku, koja je eventulano pletene baze, možda biste željeli imati jastuk za nju. Možete vrlo jednostavno fiksirati jastuk koji cete sami napraviti.

slika

Ako nemate extra jastuk koji cete koristiti mozete ga sasiti sami, u dimenzijama koje zelite ili jendostavno uzmite neki mali stari jastuk i obucite ga u neku življu navlaku.

slika

Da biste ga fiksirali uz vašu ležaljku sa stražnje strane ušijte dvije trake kojima cete jastuk vezati za ležaljku, jednostavno, zar ne? :)

Viseća ležaljka/stolica

A ako zelite nesto sto moze biti i lezaljka i viseca stolica bacimo se na jednostavan dizajn i izradu. Ne treba vam puno da bi ovo sklopili. Osim cvrstog materijala i ponesto cvrste špage.

slika

Pripremite tkaninu kao i za ležaljku gore, gornje i doljnje rubove savijte 10 cm unutra i prodite par puta mašinom da bi napravili cvrste rubove kroz koje cemo provuči špagu.

Ako želite imati viseću stolicu na temu ležaljke onda vam treba jedna cvrsta letva na koju cete zakaciti krajeve vase ležaljke i na taj nacin dobiti visecu stolicu. Koji jastuk i eto ga :D savrseno za citanje knjige u vrtu, sanjarenje i izlezavanje.

slika

slika

Ovdje mozete pogledati detaljnu zradu ovakve stolice od špage, onima koji se snalaze sa vezanjem čvorova ovo moze biti izvrstan izazov Hammock Chair Project

slika

Ili malo drugacija varijanta ali takoder izradena vezanjem cvorova.
How to Make a Swinging Hammock Chair

slika

AAA sada malo perverzija na tu temu :ymdevil:

slika

slika

Sprema nam se proljeće, vrijeme je da vaše ležaljke izbacite van i uzivate. Ako nemate vrt u kojem mozete uzivati uvijek mozete iskoristiti lezaljke za neko kampiranje ili uzivanje u prirodi.

Uzivajte :thumbsup:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Punana
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:22
 pohvaljen: 8 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la Punana »

Joooj, te viseće stolice su mi baš fora, fino izgledaju i kao da zovu zovu zovu da uniđem :) trebalo bi pokušati skrpati nešto za u vrt pod smokvu ;)
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la 314 »

hy

nakon što sam isprobao hammock, odlučio sam jedan naprvaiti (jer sam čuo da su takvi dosta skupi), ja sam prošao sve ukupno oko 350kn

znači čvrsto platno dimenzija 1m x 2,5m i 2 x 7m špage debljine 1cm

rubovi se porube i na kraćim stranicama se napravi prolaza za špagu od 5cm.
špagu prevucite i to je to - GOTOV HAMMOCK > :D lezi i uživaj (ko moja ljubimica LUNA)

slika

Uploaded with ImageShack.us
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
mr.boz
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 06.06.2011, 23:42
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 25 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la mr.boz »

Htio bi si i ja napravit hemok, zanima me koji je materijal najbolji i gdje se može kupiti?
Htio bi hammok staviti visoko na ovaj moj hrast i biti siguran da nije neko sranje od materijala da ne bi bilo grdo !:D

slika
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la 314 »

ha, bitna je čvrstoća materijala i naravno pojačani i deblji šavovi. ja sam materijal kupovao u maloj tekstilnoj radnji/trgovini gdje su me rado savjetovali što bi bilo najbolje i odma vrše šivanje, s tim da sam napomenuo da šavovi moraju biti jaki - dalje je sve njihov posao....nadalje, širina od jednog metra je minimalna i dovoljna je za osobu srednjeg rasta i da nema viška materijala sa stane, znaći malo otovreniji hammock, oko 1,20m dobiš malo veću kukuljicu; ja bi možda za veći osjećaj sigurnosti na hrastovima uzeo tu širu opciju.

materijala stvarno ima dosta na izbor i na tebi je da si izabereš ono koje ti se čini najsigurnije i najljepše.

uživaj..... :D
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la 314 »

ok, imam jedno pitanjce za one koji su provodili vrijeme u hemoku, kolko dobro se da naspavati u njemu, jer brijem na LT-u spavati u tome 5 dana. kolko je konforan i kakva su iskustva, loša i dobra? na duže vrijeme....

thx
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la Red »

mala dojava za sve koji imaju kaufland u blizini svojeg doma...trenutno imaju ovakve viseće fotelje za 150 kn, nešto predobro, sa puno ljepšim materijalom!

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la Red »

ee BAŠ ovakvu trebam ;))

slika
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la 314 »

kretivni kutak-napravi hammock.....pa nisam ga napravio ali sam ga kupil, manji 2mx1m i ušerafil kuke u zid sobe i objesio ga u sobu. hedonizam :)))

za kampiranje i festivale imam veći za dvije osobe...također hedonizam :P
1069159_10201007913736048_628060223_n.jpg
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
Gorda
rank9
Postovi: 386
Pridružen/a: 20.01.2013, 22:45
Ima zahvala: 86 puta
 pohvaljen: 91 put

Re: Napravi Hammock (viseća ležaljka)

Post Postao/la Gorda »

Isprobao tvoj hemok na kampingu onda, zbilja hedonizam... (-|
"Just as a candle cannot burn without fire, men cannot live without a spiritual life."
Odgovori