Narukvice

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Odgovori
asdf
rank2
Postovi: 28
Pridružen/a: 28.04.2010, 16:53
Ima zahvala: 1 put

Narukvice

Post Postao/la asdf »

Posto vidim da ima svakakvih rukotvorina zanima me zna li neko kako
se rade one narukvice širine 1-2cm, ali ne one sta se rade sa čvorovima nego nekakva
pletenca sa masu niti i da je plosnato.
Osobno neman namjeru radit narukvicu nego nekakav amo rec pojas.
eto
hvala
._._.nema NoRmAlNo._._.
Avatar
Punana
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:22
 pohvaljen: 8 puta

Re: narukvice

Post Postao/la Punana »

Ako mislimo na isto, onda su to tzv. friendship bracelet. (rade se sa čvorovima pa ne znam dal na to misliš...)

slika slika

Sjećam se da sam ih radila kao klinka :) Ako je to to, evo videa :)

http://www.youtube.com/watch?v=MDmW0IlZ ... r_embedded#!

Uglavnom, radi se zapravo o vezivanju čvorova- obično, jednostavno, kao da vezice vezeš. Vodiš računa o tome s kojom niti počinješ vezati čvorove. Ma, na videu ćeš skužiti ;) naravno, postoje različiti paterni za to, ovisno o tome želiš li jednostavne vodoravne linije, neke uzorke i slično. Ja znam raditi samo te vodoravne :| to je, barem mislim tako, neka vrsta makrame- a (macrame) te vjerujem da ako u tražilicu upišeš friendship bracelet, doći će ti dosta toga :)


A ako te zanimaju dodatni čvorovi, možeš pogledati osnove makrame- a, u kojima ima zanimljivih načina vezivanja čvorova:
http://stonebrashcreative.com/MacrameTutorial.html

A ima i ovdje nešto bez čvorova..._
http://www.google.hr/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1

Ne znam dal je to to što tražiš...
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: narukvice

Post Postao/la Red »

da, bilo bi dobro ako bi mozda nasao sliku takve narukvice na koju mislis, bar nalik, da znamo o cemu tocno pricas :D

jer ima tih varijanti pffff koliko hoces a svaka je svoja prica a i pletenje. 8-}
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Narukvice

Post Postao/la M & R »

Pocela sam se baviti tim stvaricicama .. umiruju me .. sve sto je vezano za konac i nakit me pocelo umirivati pa sam stoga i pocela svasta nesta i raditi .. od narukvica, nausnica, ogrlica .. moze se svasta nesto napraviti samo treba pustiti mastu na volju !! Baza je naravno konac, a kada se radi sa nekim narukvicama potrebne su tanke kožice te za naušnice i neke od narukvica zica koja je zapravo ukras .. kamencici naravno .. perle ... nema cega nema ... :thumbsup: ;)
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Narukvice

Post Postao/la M & R »

asdf je napisao/la:Posto vidim da ima svakakvih rukotvorina zanima me zna li neko kako
se rade one narukvice širine 1-2cm, ali ne one sta se rade sa čvorovima nego nekakva
pletenica sa masu niti i da je plosnato.
Osobno neman namjeru radit narukvicu nego nekakav amo rec pojas.
eto
hvala
Izrađujem takve stvari kao obične narukvice, ogrlice te izrađujem i Macrame tehnikom!
Također izrađujem i naušnice, narukvice od raznih perli, poludragog kamenja - kristala .. što god želite, kako si zamislite, mozete mi se javiti u inbox ako Vas stogod zanima !!!

Hvala

:thumbsup:


Od Macrame tehnike se mogu izrađivati i majice, torbe, remenje .. ogrlice ... narukvice .. doslovno što ti padne na pamet, samo treba imati inspiracije ... :sunn:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Narukvice

Post Postao/la Red »

Jel imaš možda neki portifolijo ili galeriju slika online da vidimo malo :) Makrame volim ali živaca nemam :P
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Narukvice

Post Postao/la M & R »

Tek sada vidila ... sry .. dugo me i nema u naletima .. :-o

Nemam nažalost ništa sve što sam imala oslo mi na jednom USB-u, a kako sam trenutno bez fotića i bez kamere na mobu.. Ostala sam bez svega .. :(
Kroz neko vrijeme ce se valjda iznaci neko rjesenje jer sam ionaku u budućnosti odlućila otvoriti stranicu .. vidit ćemo .. vrijeme brzo prolazi .. ;)

Imam samo jedno koju frend fotkao pa mi poslao .. :D

slika

narukvica il ogrlica ...

promijeni boju .. sa il bez đinđi .. sa jednom ili više .. ► Macrame !!
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Odgovori