Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Odgovori
Avatar
Punana
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:22
 pohvaljen: 8 puta

Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Post Postao/la Punana »

Vjerujem da ste već obavili veliko čišćenje vaših ormara i da ste, poput mene, naišli na hrpu starih majica s kojima ne znate više di ćete, a neda vam se to bacati, jer možda će i zatrebati :) i ja sam upravo takva- sve sakupljam poput nekog hrčka i nerijetko se i ljutim sama na sebe, jer samo taložim i taložim svakojake stvari, ALI... drago mi je da sam našla super način kako iskoristiti stare majce pa evo kratkog tutorijala. Meni se ideja full sviđa; nadam se da će naći poklonika i kod vas :D

Dakle, evo finalnog proizvoda:

slika

Potrebno vam je:
- stare majce (najbolje su one pamučne i čim veće)
- škarice

Položite žrtvu na stol i krenite rezati trake iz majce. Širina traka može biti proizvoljna, igrajte se.
slika

Što više trakica izrežete - to punija će marama/šal biti.
slika

Sada te trake (pojedinačno ili više njih) lagano rastegnite i dobiti ćete trake koje se ''kovrčaju''. (ovaj je korak zapravo dobar za streching ruku :ymhug:

Te trake na jednom kraju zavežite s jednim dijelom tkanine.
slika

I to je zapravo to! Najjednostavniji način :)
slika

Postoje brojni načini kako nositi ovo:
slika slika slika slikaslika slika

Ma ima ih zbilja svakakvih: jednobojnih, višebojnih, malih, velikih, ovakvih, onakvih... Radi se samo o vašoj kreativnosti kako ih ''obogatiti'' i kako ih nositi. Možete na njih stavljati i perlice, možete trakice međusobno plesti u pletenice...

Evo i link kako ih nositi, tek prijedlog, a potom...radite s njima štogod :-*
http://www.youtube.com/watch?v=eEJ3gU4vcxM

I ja sam napala svoje stare majce; moram ovo isprobati pa se vraćam sa fotkama (nadam se) :))
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Post Postao/la Red »

ma ovo bas fenomenlano izgleda.... pogotovo ovi kao šalovi, moze i unisex kada pogledas...

svida mi se ono vezanje kao majica :P malo da bradavice disu ljeti =))
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Punana
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:22
 pohvaljen: 8 puta

Re: Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Post Postao/la Punana »

Ha ha ha =)) dobra ti je ta za bradavice :) a nego šta, potruditi ćemo se da nam ljeto bude vruće i sexy B-)
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Post Postao/la dr.manijak »

Faking nisam uspeo za dzabe sam sjebao majicu. :/
:)) :))
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Post Postao/la Red »

=)) kako ti je to uspjelo?? Evo meni slomljena strijela stalno nesto veze i reze i do sada se nije zalila :)

pitaj nju za savjet ja se jos nisam okusala pa cu ostat suzdrzana :D
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Punana
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:22
 pohvaljen: 8 puta

Re: Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Post Postao/la Punana »

Glej, ništa nije sjebano- uvijek možeš sve iskoristiti, ako ti se da :ymsick:
I ja sam nasrnula na te majce kao gladna tigrica i raskapusila ih više nego što mi je trebalo 8-} u biti, možeš raditi i smišljati što god! Upoznaj materijal :-B vidi kako diše... Meni je trebalo dosta majica da skužim kako stvari idu. Jer... naposljetku, dobiješ različite ''trake'' ako režeš uzduž, ili popreko, neke su više rastezljive, neke manje... Ali, što god da dobiješ na kraju, fino sve te neke male nedostatke možeš ''pokrpati'' s bedževima, dugmadima, perlicama...
Ajd' opali neku fotku pa da vidimo u čemu je kvaka :o)
Avatar
Indigo
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 25.03.2010, 00:16
 pohvaljen: 1 put

Re: Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Post Postao/la Indigo »

Pobala sam ovo i nije mi loše ispalo, ali mi maramu zaseru oni šavovi na sa strana majice :(
Provala sam ih nekako suzit, ali se ipak previše vide, tako da to sve skupa na kraju izgleda šlampavo.
Avatar
Punana
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:22
 pohvaljen: 8 puta

Re: Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Post Postao/la Punana »

Da, ti šavovi u biti zafrknu stvar... Postoje majce koje nisu šivane tako sa strane pa je najbolje njih iskoristiti. Ili pak majce koje su šivane samo sa jedne strane pa se ti šavovi mogu ukamuflirati.
No, ako na ''lageru'' nemaš majce nešivane, iskoristi šivane :D ja obično onda na te dijelove ušijem neki bedž, groš, perlice, nešto; ili pak to svežem na neki drugi način... to onda nije taj pravi necklush, ali koga briga B-) stvar je u reciklaži i jedinstvenosti, unikatnosti...
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Post Postao/la M & R »

Predobra stvar,

moram što prije prekopati sve sto mi stoji ispod kreveta, a to su one stvari koje uvijek stavljam sastrane pod izlikom ►► možda cu ipak jednog dana to nositi .. kako da ne .. stoje vec godinama i ja u zabludi jos uvijek to drzim misleci kako cu mooooozda ipaaakkk =))

Ali eto, sve ima svoje zasto i zato ... vjerojatno je moralo pricekati ova vremena, da otkrijem da od tih svih stvari ipak mogu stogod napraviti .. ne samo od majica, vec i od platnenih trenirka .. to ce bit pravi dugi šal od platnenih hlaca .. :ymparty:

Jedva cekam jedno vece, kad me primi kao što me primilo za farbanje, da krenem sa ovim ... :thumbsup:


Punama mnogo sam ti zahvalna na ovome! Zaista sam oduševljena forumom, odkrivam mnogo stvari koje se mogu uciniti za koje nisam niti sanjala da se mogu na takav nacin upotrijebiti ili uopce da se neke stvari koje bi covjek doslovno bacio jer sto ce mu tako sto ( kao npr. vrecice - isto sam se iznenadila i odusevila kad vidila sto se moze sa njima napraviti :thumbsup: ). Toliko imate maste te ste vrlo kreativni, a ja slikaica .. usetala na forum nedavno i samo skupljam ideje te pomalo i pocinjem raditi na nekim stvarima .... :bigsmilee:

Kada napravim svoj prvi sal ... pofotkam da vidite !!! :-o
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
MauBast
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 03.02.2014, 16:25
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Transformacija starih majica u maramu (necklush)

Post Postao/la MauBast »

Odlična ideja,hvala na inspiraciji :sunn:
Nothing lasts but nothing is lost...
Odgovori