RECEPT

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

RECEPT

Post Postao/la antoniopavaroti »

Evo recepta koji je AFH tražio .Samo sam ga sebi prilagodio i osmislio sastav voća .To ne znači da se i ti moraš toga držati , slobodno dodaj ili izbaci ono što ne voliš.
Imam jednu staklenu pravokutnu posudu dimenzije cca 40X30 cm a visine 5-6 cm i u nju mi nekako najlakše paše posložiti kekse , ali može se i u svakom metalnom , limnatom protvanju jer nema nikakvog pečenja kolača.
Dakle , kupim po 10-15-tak dkg suhih grožđica , marelica , smokvi . Marelice i smokve narežem na sitnije komadiće i zajedno sa grožđicama kuham jedno desetak minuta . To radim zato da malo omekšaju . Kad su kuhane odlijem vodu a u smjesu dodam 1-2 žlice šećera , ili po izboru manje ..više .
U posebnu posudu narežem 5-6 jagoda i jedno 3 kivija na ploške, dodam višnje iz kompota pola flašice od 800 grama.. Višnje prethodno stisnem rukama da istisnem višak soka. Svemu tome dodam 1-2 banane narezane na ploške .Može i narezane breskve iz kompota jedno 3-4 . Naravno , možeš dodati ili oduzeti i neko drugo voće , važno je da nije tvrdo .. Recimo jabuke ili kruške ne jer bi bile pretvrde .
To sve mora biti spremno prije kuhanja pudinga jer kad se puding skuha on se brzo steže pa nema vremena naknadno rezati i pripremati voće .Ja kuham puding u dva navrata , svaki put vrečicu i pol pudinga na 7dcl. mlijeka , dakle 3 vrečice na 1,5 lit. mlijeka. Na 7dcl. pudinga dodam u vreli puding jedno slatko vrhnje od 200 millitara , dakle dva deci i 100-125 grama maslaca ili margarina . To sve fino lagano umješam u puding dok se kuha i dodam 5 žlica šečera dok se kuha uz lagano mješanje.
To je prva runda vručeg pudinga od vanilije ili nešto drugo a po vlastitoj želji i izboru . Ja prvo stavljam od vanilije a drugu rundu puding od jagode.
Način pripreme:
Prvo složim red običnog keksa (košta oko 11 kuna jedan kilogram u Kauflandu a to je dosta za dva kolaća) po dnu posude , na njega sipam oko cca 1centimetar vrelog pudinga i u puding dodam po cjeloj površini voće . Na voće nalijem opet oko 1-2 centimetra vručeg pudinga . Na to složim novi red keksa , na njega puding pa voće pa puding . Onda opet keks i tako 3-4 reda keksa . Zadnji red keksa prelijem sa pudingom od jagode i na njega završno narežem samo jagode a može i polovine jagoda ili neko drugo voće . Budući je sad bila akcija jagoda ja sam ih zato preferirao . Kolać staviš u frižider jedno 2-4 sata ili preko noći ..Ako ti štogod voća i ostane dodaj malo šečera i eto voćna salata .I to je to..dobar tek.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: RECEPT

Post Postao/la AFX »

Uh zvuči odlično, probam svakako!
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: RECEPT

Post Postao/la antoniopavaroti »

Javi kako je uspjelo . Ovih dana spremam se da napravim gratinirane palačinke sa sirom zapečene u pečnici ...sa mojim dodacima. Javim ti kako budu uspjele . =p~
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: RECEPT

Post Postao/la SleppyInHead »

A što ne umačeš kekse u mlijeko prije nego ih naslažeš? Mislim kako to izgleda kad ih ne umočiš prije.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: RECEPT

Post Postao/la antoniopavaroti »

SleppyInHead je napisao/la:A što ne umačeš kekse u mlijeko prije nego ih naslažeš? Mislim kako to izgleda kad ih ne umočiš prije.
Eh , ti bi samo da se umače.. :-s Ne radim umakanje keksa jer nije potrebno ...sasvim je dovoljna vlažnost vručeg pudinga i voća , mada sigurno nije loše ni kad se dobro keks umoči B-)
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: RECEPT

Post Postao/la antoniopavaroti »

eto kao što sam obečao , pišem ovaj recept , kolač je upravo gotov ..Trešnje sam odkoštičio , bili je negdje oko 1,2 kg čiste mase.U te trešnje sam stavio još šaku suhih grožđica i desetak datulja bez koštice narezanih na sitne komade , oko pola kg. šečera , 2 vrečice vanili šeč. cimeta dvije žličice ..i sve petnajstak minuta na vatru da malo omekšaju . Sok koji tom prilikom puste odstraniš.
Za to vrjeme sam odmotao lisnato tjesto i odvojio po dva svitka a možeš i po tri , zavisi kolko ih ima u pakovanju . Možda je najbolje kupiti dva pakovanja onda imaš dosta za po tri svitka za filati. Ja filam četri komada , role.
U tepsiju , protvanj na dno obično stavim papir za pečenje i dobro ga namažem sa uljem .Na tjesto koje dobro namažem sa uljem ,po cjeloj površini stavim trešnje odokativno ali bogato na njih pospem svugdjekrušne mrvice da upiju višak soka i zarolam tjesto . Tako napravim 4 role . Kako je koja rola napravljena odmah je stavljam u protvanj . Poslije ih dobro po površini premažem maslacem i pečem na 180 C kakvih 30-40 minuta dok ne dobijem zlatno žutu koricu .Pričekam sat ili sutradan , pa pospem po njima štab šečer ..ko voli . I to je to, dobar tek =p~
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1242
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: RECEPT

Post Postao/la AFX »

Joj mogao si baš staviti sliku :slin:
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: RECEPT

Post Postao/la antoniopavaroti »

slika
slika
slika
slika
slika
slika
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: RECEPT

Post Postao/la antoniopavaroti »

AFX je napisao/la:Joj mogao si baš staviti sliku :slin:
evo , nešto sam uspio podići..ajd budi dobar pa ih fino posloži :D
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: RECEPT

Post Postao/la antoniopavaroti »

AFX je napisao/la:Joj mogao si baš staviti sliku :slin:
aljo druže..kakva je situacija kod tebe ? Peče li se štogod..slatko ? mada i slano nije loše.. =p~
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori