Plastenik od plastičnih boca

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Odgovori
Avatar
Punana
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:22
 pohvaljen: 8 puta

Plastenik od plastičnih boca

Post Postao/la Punana »

U slučaju da raspolažete s brojkom od 1500 plastičnih dvolitarskih boca (a ne želite ih utopiti za pare :-\ ), zasučite rukave, okupite sve oko sebe i krenite u akciju izrade plastenika za svoje omiljene biljčice :-)

Postupak je zbilja jednostavan; naravno, može biti i jednostavniji od ovog kojeg ću dolje opisati. Tutorijal sam našla na http://www.ecofriend.org/entry/eco-diys ... c-bottles/

slika


Pa, krenimo redom:

1.Sakupite 1500 boca plastičnih boca, najidelanije su one od 2 litre; operite ih i skinite naljepnice s njih.

2.S oštrim škaricama odrežite donji dio boce (to mora biti učinjeno 1500 puta :-? (-| :(( ).

3.Na kutove svog zamišljenog plastenika postavite 4 stalka / držača; zabijte ih u zemlju i malo zacementirajte da bolje drži.

4.Napravite okvir od dasaka za svaku stranu, krov, vrata...

5.Na bambusovu trsku stavite boce tako da lagano ulaze jedna u drugu, a posljednju bocu okrenite na drugu stranu, ali da svejedno ulazi u ovu prethodnu. Tako ćete dobiti svojevrsne dugačke cijevi, koje položite na prije napravljene okvire kako biste ih pričvrstili.

6.Naredajte onoliko cijevi kojima ćete ispuniti okvir, a na okvir ih možete pričvrstiti npr. Žicom, špagom... Glavno da bude stabilno i da drži :D

7.Sada te okvire s bocama jednostavno zavidajte na one prije postavljene držače u zemlji.

8.Sada je na redu krov, koji može jednostavno biti ravan ili ukošen / s nagibom. Naravno, ako se odlučite za ovaj standardni ukošen krov, treba napraviti 2 trokuta za prednji i zadnji dio i isto ih ispuniti bocama kao i zidove te još 2 kvadratne strane. To sve lijepo skupa pričvrstite, zavidajte...

9.Vrata ćete učiniti na isti način kao i sve prethodno- ispunite jedan manji okvir cijevima od boca i pričvrstite ga na glavni okvir.

Voila, to je to!

Evo i cijeli postupak- sa fotkama!!! :-B
http://www.reapscotland.org.uk/reports/ ... e%20v1.pdf
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Plastenik od plastičnih boca

Post Postao/la Red »

Draga, sve mi se cini da cemo morat u akciju skupljanja boca za plastenik :)) krasno ovo izgleda!
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
Punana
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:22
 pohvaljen: 8 puta

Re: Plastenik od plastičnih boca

Post Postao/la Punana »

Ma ja sam se full napalila na plastične boce i bezbroj načina na koji se iste mogu iskoristiti. Jedini je ''bed'' što zbilja treba biti strpljiv i dosljedan da se sakupi takva enormna količina boca... (-| ALI, ako ne počnemo nikada nećemo znati, jel? :)
Evo i par fotki što ljudi rade s bocama.

slika
slika
slika slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Plastenik od plastičnih boca

Post Postao/la Red »

Uuuulalala- zbilja ne izgleda treš, posto je kao od plastike koja se meni :ymsick: , ali ovo izgleda divno kako god :D

treba neko cudoviste u vrtu napraviti da strasi Puževe, patentirat nesto =))
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Punxerklc

Re: Plastenik od plastičnih boca

Post Postao/la Punxerklc »

^:)^ .... doslovno, bez teksta sam ostao prejaka stvar

jedino je problem što za 1500 boca možeš dobiti 750 kuna, ali eto :D
Avatar
Punana
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:22
 pohvaljen: 8 puta

Re: Plastenik od plastičnih boca

Post Postao/la Punana »

E da, tih 750kn je i meni nekako na duši... :-s jedino trenutno rješenje bilo bi da se sakupljaju sve one plastične boce koje nemaju naznačenu ''povratnu ambalažu'', kao npr. boce od ulja, ili pak boce sa stranog tržišta...takove boce ne otkupljuju. E, a sad, za to treba mali milijun godina za sakupiiiit #:-s
Kad se samo sjetim koliko nama treba vremena za sakupit 100-ak boca, prođe me i volja i želja...međutim, bitno je da postoje raznovrsni načini za upotrebu istog pa koga volja drži (a ne trebaju mu pare :-s ... eh...
Avatar
shesha
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 11.05.2011, 20:42

Re: Plastenik od plastičnih boca

Post Postao/la shesha »

za sve one kojima treba boca..... u bih ih ima na pretek, posebno uz obale rijeka, pa nešto :-?
Odgovori