Zbogom toplano, distribucijo i benzinska pumpo...

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Odgovori
ribolovav
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 27.05.2012, 19:38
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 4 puta

Zbogom toplano, distribucijo i benzinska pumpo...

Post Postao/la ribolovav »

Evo rekoh da podelim sa vama jedan koristan video koji prikazuje kako da iz ogrevnog drveta osim toplote dobijete jos dve stvari neophodne za zivot ( a bogami i nerealno skupe )... To su dizel i elektricna energija. Naime, posebna konstrukcija sporeta omogucava grejanje i izdvajanje gasova iz drveta tkz. "Woodgas", koji dalje moze posluziti za pokretanje bilo kog benzinskog motora ili agregata za proizvodnju el. energije. Na taj nacin moze se omoguciti skoro potpuna energetska nezavisnost u svakom domu.
Zamolio bih nakog ko dobro stoji s engleskim jezikom da prevede ceo film kako bi video bio potpuno jasan cak i onima koji nisu bas u toku sa tehnoloskim pojmovima tipa piroliza, destilacija i td...

Evo i linka
[media]link[/media]

download link (410mb)
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1577
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Zbogom toplano, distribucijo i benzinska pumpo...

Post Postao/la Beyond Le Fov »

eeee, hvala ti na ovome do nebesa. koja stvar! nisam znao da se može u tolikoj mjeri iskoristit drvo i dobit od njega benzin i plin. inaće ja sam jedan od takvih likova kao ovaj s videa, volim izmišljat i raditi tehničke home made stvarčice. prvenstveno me zanima pretvorba prirodnih energija u struju, jer kad imam struju imam sve. ovo ću sasvim sigurno napraviti. fakat preodlično, totalna neovisnost sam tak, koja iskoristivost!, a oko mene drva na bacanje.

btw. ima fora isto i sa stirlingovim motorom + alternator + konverter 12v istosmjerne na 220v izmjenične, i dobiješ isto pun k struje od sunca ili bilo kakvog izvora topline, a ako drugu cijev hladiš vodom imaš višestruko veću iskoristivost, možda u rangu s ovime s drvima.
http://hr.wikipedia.org/wiki/Stirlingov_motor

preodlična je stvar što možeš obični benzinski agregat pogonit plinom iz drva, a to mi je tek sad prva spoznaja, hvala!
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Zbogom toplano, distribucijo i benzinska pumpo...

Post Postao/la Psychonaut »

Stvar je u iskoristivosti sirovina, nekada moze biti "skuplja pita nego tepsija" kad se sve na kraju sabere. Ali sa srecom, javite kako je proslo i koliko je sistem efikasan ako napravite :)
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Svilaja
rank4
Postovi: 138
Pridružen/a: 28.05.2011, 14:03
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 49 puta

Re: Zbogom toplano, distribucijo i benzinska pumpo...

Post Postao/la Svilaja »

Pročitao sam u jednoj knjizi da je moguće od satelita napravit kuhalo.
Princip je jako jednostavan. Unutrašnjost satelita (od TV-a, onaj po krovovima bijeli) se obloži ogledalima ili bilo čim što je jako refleksivno, npr aluminijevom folijom. Napravi se konstrukcija i u sredinu se stavi metalna ploča na koju dođe lonac u kojoj želite nešto kuhati. Također ispod satelita se napravi konstrukcija koja se može rotirati kako bi lagano satelit okretali prema suncu.
Po sličnom principu se može napraviti i pećnica, i grijač vode.
Čini mi se jako zanimljivo, jer kuhati na otvorenom mi se čini ljepše nego u kući! :)
Zadnja izmjena: Svilaja, dana/u 03.03.2013, 12:15, ukupno mijenjano 1 put.
Tko na jastuku ima vrt služi tome vrtu danju i noću, zelen i bez ičega svoga.
Avatar
Tain
rank6
Postovi: 204
Pridružen/a: 19.04.2010, 12:07
Ima zahvala: 65 puta
 pohvaljen: 50 puta

Re: Zbogom toplano, distribucijo i benzinska pumpo...

Post Postao/la Tain »

Satelitski tanjur se zove "Parabolic Cooker" ali netreba ti, ima još jednostavniji princip, tu napravu nazivaju HotPot i evo ako se sa slika razumije išta.

slikaslikaslika
I love not man the less, but nature more.
Odgovori