Herbarij

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Odgovori
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Herbarij

Post Postao/la Ruskinja »

Ne znam da li će to ostati pod ovu temu ili u kreativan kutak, valjda tu...
Prošle godine povodom jednog predmeta na fakultetu imala sam zaduženje napraviti herbarij, to je više bilo onako preko volje. No interes se povratio, pa na ovo proljeće planiram ponovno započeti s izradom herbarija (ukoliko ostanem aktivna na forumu staviti ću i koju sliku). Ima li kojeg forumaša s tom aktivnošću da udijeli kakav koristan savjet?
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Fig
rank9
Postovi: 377
Pridružen/a: 21.11.2010, 23:53
Ima zahvala: 48 puta
 pohvaljen: 112 puta

Re: Herbarij

Post Postao/la Fig »

pa možda ipak u kreativan :)

I ja sam na faksu morao radit više vrsta herbarija, i bilo je zanimljivo, doduše nekako mi nepotrebno, te još u fakultetskom nabrijanom okruženju kad ekipa navali na drvo i travke... nekako loše. A pogotovo i kad smo morali radit insektarij, kakve su to bile scene sa nama studentima.

A i ekipa zarađuje od tih herbarija, pošto se većini brucoša neda zajebavat sa time, a platit će koliko treba kad zaguste rokovi, pa se mnogi upuštaju u tu profesiju dodatne zarade sa raznim prešama i šta svega ne.

Šta se tiče rađenja vlastite kolekcije bilja, ne znam puno ljudi sa tim hobijem. A sada se može i slikanjem (još bolji prikaz biljke u njenom okružju) radit vlastita kolekcija flore određenog područja ili općenito za upoznavanje bilja na takav način, ali herbariji svakako znaju bit magični i svakako napravljeni, pogotovo oni prvotni stariji od Linnea i sl.
Odgovori