Kreativno košenje travnjaka

Pokaži što znaš, što si napravio, izgradio, kreirao, osmislio...nebo je granica!
Avatar
Ruskinja
rank3
Postovi: 88
Pridružen/a: 12.12.2012, 13:37
Ima zahvala: 55 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Kreativno košenje travnjaka

Post Postao/la Ruskinja »

Izgleda kao da su vas posjetili vanzemaljci ;)
Neki ljudi su tako siromašni, sve što imaju je novac.
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Kreativno košenje travnjaka

Post Postao/la Red »

Evo sad će i kod mene trava poluditi, pa bi mogli koji svirlij napraviti da signaliziramo onima gore hhahaha
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Kreativno košenje travnjaka

Post Postao/la oseloth »

Eh kad smo kod travnjaka. Trava mi je stara i počela se busenit. Puno rupa i buđenje trave. Bacao sam novu ali nikako da se primi. Ružno mi izgleda. Nemam ideja kako to ispraviti. Prefrezat travnjak pa zamješat supstrata sa sjemenom?
Avatar
314
rank12
Postovi: 540
Pridružen/a: 22.08.2011, 15:34
Ima zahvala: 58 puta
 pohvaljen: 143 puta

Re: Kreativno košenje travnjaka

Post Postao/la 314 »

pa za novi i friški travnjak najbolje je sve iznova. prefrezati, neka bude full sitno, izravnati, posijati, povaljati i evo nove trave.

a možda ne bi bilo loše za stari travnjak da se prozrači.

citat:

"Ovaj agrotehnički zahvat vršimo kako bismo poboljšali propusnost tla za vodu i hranjive tvari koje su neophodne za zdrav izgled travnjaka. Posao provjetravanja travnjaka vrši se tijekom obnove vegetativnog razdoblja i ponovno u lipnju i početkom jeseni, dakle u razdoblju kada je teren vlažan. Osobito je važno obaviti provjetravanje u jesen kako bi se izbjegao razvoj mahovina i gljivičnih bolesti.

Prozračivanje se može obaviti pomoću grablji namijenjenih za tu svrhu ili prozračivača (kolo sa šiljcima). Za veće površine mogu se koristiti motorni strojevi, strojevi za verticut , tj. za površinsko prozračivanje. U proljeće, nakon prozračivanja treba povaljati travnjak kako bi se ispravile sve neravnine nastale uslijed zadržavanja vode, snijega i jakih kiša. Ako se tlo ne ujednači, košnja će biti otežana i nemoguće će biti ravno pokositi, što narušava estetski izgled travnjaka. "
". . . TO JE ONAJ IZVORNI OSJEĆAJ PLEMENA KOJE JE U ISTOM RITMU, A VOĐA JE DJ."
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Kreativno košenje travnjaka

Post Postao/la oseloth »

Čak sam ga i gnojio. Prozračiti. Hmm. Šiljke nemam, vile nemam (slomio), groblje za to nemam. Mislim da to mora biti 10cm rupa. Mislim da će to sve odletiti na jesen pod frezu :-D
Odgovori